Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mi is a főzelék? Tovább lent

Most mi is a főzelék? Tovább lent

Figyelt kérdés
Ha főzelék szót használod babáddal kapcsolatban, az mit takar?A minap keményen bíráltak egy forumon, hogy ne is csodálkozzak ha a 9 hós gyerekem éjjel megébred egyszer enni (máskülönben alszik, sé evés után is alszik, anyatejes), ha nem kap elég főzeléket. Pedig eszik, csak van amikor nem mondjuk zöldség+hús, hanem gyümölcs+hús. de napona egyszer eszik zöldséget. Pl. ilyet is szokott: alma-répa-csirke. A gyümölcs + hús nem jó?
2012. aug. 13. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
De, tökéletes.
2012. aug. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

főzelkék: számomra bármilyen főtt zöldség megfőzve, berántva. ha nagyon általánosan akarom megfogalmazni. de mindenképp zöldséget értek alatta.


gyümölcsöt főzelékként azért nem készítenék, mert leturmixolva elég puha, felesleges lenne főzni, sőt az értékes vitaminok kimennének belőle.

ugyanez pl. a répánál nem igaz, azt muszáj főzni, mert csak turmixolva kemény, száraz.

2012. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
De jó csak az nem olyan laktató,főleg nem egy 9 hónaposnak.Csinálj neki pl.krumplifőzeléket hússal,lencsefőzeléket husival ezek sokkal táplálóbbak,én egyikbe sem teszek tejfölt,a krumplifőzelékbe még lisztet sem rakok,hanem a krumpli egy részét leturmixolom és azzal sűrítem be a főzeléket.
2012. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

:-)) már azon nevethetnékem támad, h "bíráltak egy fórumon". ugyan! sportszerűen bírálnak mindenhol, bármit mondasz vagy kérdezel!


babafőzelék = főtt v párolt zöldség v zöldségkeverék + krumpli/rizs + husi/máj/tojás + 1 kk. olaj --> turmix. én még pici tejfölt is teszek hozzá a 10 hónaposomnak.


gyümölcs-hús kombót talán azért nem ajánlják, h a gyerek ne úgy szokja meg az ízeket, h a húst édességgel (gyümi) eszi. de csak ezért. mondjuk, tényleg nem ártana a főzelék címszó alatt valami ebédféleséget adni neki, és a gyümi maradjon a tízórai v uzsonna. keverheted rizzsel pl. vagy főzelékkel magát a gyümit, de én húst ahhoz nem tennék.

de kérdésedre válaszolva: NEM attól eszik éjjel, mert te a gyümihez keverted a húst. hanem mert annyit, amennyire szüksége van, vagy nem kap v nem tud egyszerre megenni napközben. tehát vagy emeld az adagját, v etesd gyakrabban, vagy nyugodtan etesd meg éjjel, mert attól nem lesz egyikőtöknek sem semmi baja.

némely babák akár 1,5 éves korukig is esznek egyszer éjjel. NEM szoktatás kérdése!

2012. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a zöldséges dolgokat hívom főzeléknek, de a gyümölcs-hús kombinációra is szokták mondani, hogy főzelék. Már nem egy helyen hallottam.

Amúgy meg az alvás nem csak ezzel van összefüggésben. Vannak jó és rosszul alvó gyerekek, nem lehet mindent a kajára fogni.

Unokaöcsém egész nap evett, nagyon szeretett enni, éjjel is kelt és akkor is evett másfél évig (!).

Lányom eszegetett, de soha nem sokat. Az éjjelt meg végigaludta már kicsi korától kezdve, tök mindegy mit adtam neki. Most lassan 2 éves, és este eszik a legkevesebbet, mégis jókat alszik.


Szerintem az hogy valaki leszól egy fórumon, nem szép dolog. Mások a gyerekek, így aki leszólt magából indul ki, és sajnos bele sem gondol, hogy nem minden gyerek működik ugyanúgy.

Ha babádnak estére valami "tömény" kaját adnál, lehet akkor is ébredne.

2012. aug. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 8,5 hónapos. Rengeteget eszik napközben. Főzeléket (zöldség+krumpli+hús), gyümölcsöt, meg még rá is szopizik. Mégis minden éjjel kel kétszer szopizni.
2012. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Általában egy nap kétszer eszik iylesmit, abból egy a gyümis változat, a másikban van zöldség.

Igen próbáltam már h kétszer adtam zöldségeset, akkor is evett éjjel, nem attól függ.

Vannak köztünk szuperanyukák...

2012. aug. 13. 13:44
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 6-os!? És te , hogy bírod az éjszakai szopikat? Az enyém 5 hónapos egy "szopógép" és még nekem is kétszer kel éjjel. A védőnő azt mondta, hogy akkor mostmár kezdjük a hozzátáplálást mert mondtam, hogy már elég kimerült vagyok. De nem sokra jutottunk még, rátart a cicire! Igaz a tejem is rengeteg, aminek igazábol örülök.


Bocsi kedves kérdező!

2012. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
az en kislanyom 2 evesen is felkelt 2 szer szopizni, csak terhes lettem es teljesen elvalasztottam. pedig este is eleget evett, azt gondolom csak megszokasbol ebredt fel. most is felebred, vizet ker cici helyett.
2012. aug. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a gyümi+húst lehet adni,d e nem főzelék és főleg ne este mert attól hamarabb éhes lesz.
2012. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!