Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viseltétek/viselitek...

Hogy viseltétek/viselitek lelkileg amikor babátok először lázas, beteg?

Figyelt kérdés
11 hónapos a kislányom, és 7 hósan 1 napos láza volt. Most viszont már 4. napja beteg, most kezd kilábalni. Minket nagyon megviselt látni ahogy egyre jobban gyengül, kedvetlenedik el, hogy tűz forró, bárhogy csillapítom a lázát, és csak sír, szenved. Ezt hogy lehet megszokni?Gondolom a sokadik betegségénél már nem leszünk lelki roncsok? Most, hogy már kezd erőre kapni, enni, inni (mert inni sem akart, csak szopizni) olyan boldog vagyok! Ti is éreztetek így?
2012. aug. 13. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:

huh én nagyon rosszul viseltem...voltak enyhébb megfázások,de amiről írsz az elsőnek b 18-19 hónaposan volt, 3napos láz, ráadásul kint dög meleg,szenvedett,kínlódott, 3 napig alig tudtam levinni a lázát...ja és pluszban kb 10 hetes terhes voltam akkor, épp felszívódott a hematóma a méhemből, nem is lett volna szabad emelgetnem, de meg sem fordult a fejemben,hogy nem veszem föl!Mikor jobban lett a pici miatt kezdtem aggódni a pocakomban, hogy minden rendben van-e vele, de hála Istennek minden oké:)

Én nem tudom, hogy jobban fogom-e viselni mikor meglesz a 2.,szerintem nem, mert kikészít,mikor kínlódik!!!

Talán annyi, hogy lesz egy kis rutinunk, és ilyen kis komolytalanabb betegségeket,mégha lázzal is jár, próbálunk majd lazábban kezelni, az ő figyelmüket is elterelni a betegségről.

Mert nyilván őket is pluszban megviseli, ha nem azt látja, hogy nyugodtak vagyunk, hanem azt, hogy görcsölünk, izgulunk.

2012. aug. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek beteg, az mindig nehéz, és mindig aggódással jár. Megszokni sem lehet szerintem.

De azért idővel jobb lesz, főleg azért, mert a gyereked megtanít arra a kitartásával, a gyors felépülésével, hogy nincs miért aggódnod, erős fából faragták őket. :)

2012. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyobbik gyerek első betegségét sosem felejtem el. Ugyan 2 éves múlt akkor, de egyből 39,6-tal jött a láza, forró volt, és estefelé.... Férjem dolgozott, annyit tettem, h remegő kézzel benyomtam neki egykúpot és amíg aludt végig mellette üldögéltem. Apa hazajött, mértük a lázát,39, 6 szóval semmi változás. Akkor a férjem fogta magát és nekiindult vizet engedni a kádba...Életemben nem fogom elfelejteni, azt a 20 percet amíg betettük, ordítás, kivettük... Hőmérés...vissza....Ezt játszottuk, míg legalább 37,5 nem lett. Akkor kúp megint...Utána 3 óránkénti ébresztőre be a telefonom, és keltem fel hozzá, ha forró volt, kúp megint..(azt hiszem csak a 2, ébredésnél kellett)Másnap azonnal doki kihívása, aki mondta jól tettük, akkor már "csak" 38 körül mozgott a láza, át is ment rajta pár nap alatt...A 2., 3. láznál már nem voltam ennyire "para" úgymond, gyógyszer és doki felhívása. Akkor is nagyon aggódtam, persze...de az első az "borzasztó" volt nekem....:(

2012. aug. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én már most belevagyok betegedve,kezdődik az ovi,van még egy picurim is,és 1 8kos fiam.ááááááááá
2012. aug. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ÉS az is borzasztó, amikor már 3-szor vizsgálja az orvos(mert az aggódó nagyszülők is küldenek ki egy orvost), és sírós, könyörgő szemekkel néz rám, hogy már megint?Igen, a hűtő fürdő is egy rémes dolog. Legyen benne 20 percet legalább, de hát végigüvölti!Ő, aki imád fürdeni! ÉS az apja karjaiba erőtlenül rogyik össze, és fekszik el.Húú, nagyon kemény!
2012. aug. 13. 15:57
 6/10 Kiki01 ***** válasza:
Az enyám 3 hetesen kapott egy kis hőemelkedést este 11-kor, hát ne tudd meg, tiszta para voltam, nem is volt otthon se kúp se azt nem tudtam mit kell ilyenkor csinálni. Hálistennek aztán hamar jobban lett, már olyan éjjel 1-re lement a hómérséklete, másnap meg a doki néni jót mosolygott rajtam:)
2012. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom, hogy lehet elviselni azt, ha valakinek tartósan beteg a gyermeke. A szülők ilyenkor nem tudom min mehetnek keresztül, de nagyon becsülöm őket, akik ezt képesek ép ésszel és nyugalommal átvészelni.

Szerintem megszokni lehetetlen, ha beteg a gyereked, viszont tényleg nagyon ügyesek a gyerekek, és sokszor százszor jobban viselik a betegségeket, mint egy felnőtt.

Én is szanaszét aggódom magam, ha beteg a lányom, rossz nézni ha szenved, és zavar, ha nem tudok neki igazán segíteni. De ő sok mindenre nem fog emlékezni szerencsére, csak nekünk szülőknek marad meg a sok aggódás. De hát ha gyereked van, akkor innentől ez van. Végülis egész életünkben aggódhatunk most már értük, és valahol ez így van rendjén. Csak hát megszokni ezt elég nehéz, ha egyáltalán lehet.

Ezért szoktam is mondani a férjemnek, hogy képtelen lennék ezért is arra, hogy sok gyerekem legyen, mert nem bírnám ki ezt az aggódást olyan sokszor. :)

2012. aug. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is tiszta ideg szoktam lenni ilyenkor. Kb. 1hete lett lázas a lányom(2éves) délutánra 39,7 fokkal vittük az ügyeletre.(Ahol azt mondták piros a torka és C vitamint meg Tantumverde sprayt írtak fel,és ennyivel elküldtek.) Már ekkor is ideges voltam,de ezután jött a java. Lefektettem este 8kor,előtte kapott Nurofent. 11kor mentem megnézni és remegett,reszketett,nyögött álmában. Gyors mérés és 40,5 volt a láza,azt hittem elájulok. Kiabáltam az apjának nyissa a vizet a kádba,én meg remegve hívtam az ügyeletet. Azt mondták hütsem valahogy nem kell bevinni. 2 óra alatt bírtuk levinni 38,8ra,hütőfürdőt és vizes törölközőbe csavarást váltogattuk plussz Cataflam cseppet kapott. Ezt végig sírta,borzalmas volt,pedig ott ültem mellette a kádban. 5napig volt lázas majdnem folyamatosan,azt hittem sosem lesz vége. És aggódtam,hogy nehogy elkapja a 4hós hugi is. Én nagyon félek a betegségektől,hogy vmit rosszul csinálok,és baja lesz vagy akármi.
2012. aug. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Avery ***** válasza:

Ne is mondd...

Még csak egyszer volt lázas a fiam (lekopogom gyorsan), 10 hósan, de én olyan ideges lettem, mint még életemben soha. Totál gyomorgörcs, és szoktam tudni, úgy általában, mit kell csinálni, mármint elég határozott szoktam lenni, de akkor teljes pánikban voltam.

2012. aug. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kislányom 11 hetesen asztmás rohammal és szívelégtelenséggel (ismert szívhiba okozta) indította a betegség-fejezetet. 3 hétig volt kórházban, szívműtéte volt, ezek után 9 hónaposan volt először beteg (herpangina), szerencsére meg se kottyant ;) Az első történetbe az egész család belebetegedett lelkileg.
2012. aug. 14. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!