Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem túl korai, ha fél éves...

Nem túl korai, ha fél éves babám már járni szeretne?

Figyelt kérdés
Nagyon ügyes, egyedül nagyon szépen ül, egyedül felül és kb. másfél hete fel is tud állni, belekapaszkodok a kezembe vagy az ágyba és már áll is, tegnap elkezdett lépegettni és ma már az ágyba kapaszkodva megtett vagy 10 lépést. Ez nem túl korai még egy ilyen pici babának? Másnak is csinálja ezt a gyermeke?

2012. aug. 13. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Van ilyen, bár az ismerőseim között 8 hónapos volt a legfiatalabban járni kezdő gyerek. Nem túl szerencsés, mert így kihagy/gyorsan átugrik más olyan fázisokat (mászás, kúszás stb.), amelyek erősítik az izomzatát, de ha magától csinálja (tehát te nem fogod a kezét állás/járás közben), akkor nem is baj.

No meg, nem is tudsz vele mit tenni, nyilván nem kötözheted le. :)

2012. aug. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán jó, mert a kis idegrendszerének kell a kúszás mászás. Te ne vezetgesd, lekötni úgyse tudod, de ne segÍtsd.
2012. aug. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tipp: hogy a kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradjon a kicsinek új játék: tedd le a szoba legközepére, ahol semmi de semmi sincs amiben fel tudna állni, és hívd, hogy másszon is. Így nem marad ki a hason csúszó korszaka sem.

Amúgy a fiam 6hónaposan kezdte a kapaszkodva rohangálást, kínkeservesen rávettük, hogy mászva gyorsabb, az se maradt ki.

A lányom szintén zenész 6,5hónaposan felállt kapaszkodva, bár ő előbb elkezdett mászni, utána állt fel, majd 9hónaposan önállóan a szoba közepén felállt és faképnél hagyott stabilan totyogva:)

2012. aug. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ. De amúgy a mászás sem maradt ki, az nagyon megy neki. És tényleg, nem tudok vele mit csinálni, nagyon akaratos, amit a fejébe vesz, abban senki nem tudja megállítani, csak aggódom.
2012. aug. 13. 18:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Pont a múltkor beszélgettünk anyukámmal, hogy nálunk ez hogy volt(3an vagyunk testvérek). Szintén abból jött a téma hogy a barátnőm kisfia 8 hónaposan kezdett totyogni.

Azt mondta anya, hogy én is úgy voltam, hogy ülésből egyből felálltam és mentem 6-7 hónaposan. Nálam kimaradt a kúszás, kapaszkodtam és felálltam. Nincs gond az idegrendszeremmel:), egészséges vagyok. Nem gond, ő tudja mit szeretne, addig míg nem te erőlteted nincs gond.

2012. aug. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet neked nincs gond, de sok gyereknek már bizonyÍthatóan emiatt gond volt az iskolában az Írással, olvasással.Sokan ezzel legyintenek, hogy én se csináltam és nincs bajom, és ha neki lesz? Ha meg lehet előzni meg kell.
2012. aug. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mégis hogyan képzelted ezt el kedves utolsó. Ha el indul a kicsi kapaszkodás nélkül 2 nap múlva, akkor lökje fel a szoba közepén, neked ezt nem szabad címszóval?! Lehet több baja lenne. Betörne az orra, vagy a feje. Vagy vegye fel és ne tegye le, hátha feláll. Bár lehet csak egyszer kell ellökni és 2 évig nem lesz kedve fel állni olyan trauma éri.

Na arra akartam kilyukadni, hogy ne vicceljünk már! Ha valamit magától csinál, az nem jelent problémát. Az lenne a normális, ha vissza fognád a fejlődését, a saját kis tempóját?

Ha beszélni kezd 8 hónaposan? (unokaöcsém 9 hónaposan tisztán beszélt, mondatokban. 11 hósan számolt 3-ig. 18 hónaposan 5 nyelven számolt 10-ig. 2 évesen 3 nyelven beszélt. (a szülők is több nyelvűek) 5 évesen írt olvasott. Autodidakta módon tanulta meg, kapott egy játék laptopot ami mondta és mutatta a betűket, ő meg leírta a mágnes táblájára, majd a szavakkal ugyan ezt.) Most megy suliba, felmérést csináltak az oviban. Azt mondták, mehetne 4-ikbe.)Nem h.lye, nincs baja az idegrendszerének sem, igaz ő 7 hónaposan járt el nem 6, na bumm. Na mindegy. Szóval ha beszélni kezd meg üvöltsük le, hogy csend, te még nem beszélhetsz!? Semmi nem korai amit magától csinál! Semmit nem kell erőltetni, de vissza fogni sem! Tegyük hozzá az én gyerekem tök átlag, mindent akkor csinál ami a nagy könyvben meg van írva. De akkor is így gondolom.

2012. aug. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a fiam 7 hosan kezdett "oldalazni", de sajnos nala kimaradt a maszas

a lanyom 5 hos, es maszni akar (kuszni se tud meg), neurologus szertint baj, az ortopedus meg a gyogytornasz szerint nem tragedia

(gyogytornasz szerint ez a mit mikor a konduktorok huyesege, minden baba sdajat tempoja szerint halad)

2012. aug. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam tegnap volt 4 hetes.Hasra tettem és 1 mozdulattal a hátára fordult.Védőnő és orvos szerint ez 3 hósan a normális.Én is gyorsabb tempóban fejlődtem az átlagnál és nincs gond az idegrendszeremmel.Mindenkit meg kell hagyni a saját tempójában.Ennyi!7-es,nagyon jót írtál.
2014. szept. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!