Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mikor tanult meg egyedül...

Kinek mikor tanult meg egyedül elaludni a babája? Nehéz volt, tanítani kellett, vagy kialakult magától?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3,5 hónapos, kézben alszik el, napközben csak keveseket. Este viszont ha fürdés, szopi és kézben elalvás után leteszem a kiságyába, akkor reggelig alszik.
2009. júl. 22. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Szia. Én most szenvedtem egy hetet a kislányommal. Mindíg cicin aludt el nappal és szerettem volna ha az ágyában alszik egy jót.Panelban lakunk,és a nagyágyon alvásnál osonni kellett mindíg,alig tudtam főzni stb..

Az estivel nekünk sem volt gond,mert a rendszerességnek köszönhetően tudja hogy a fürdés-evés után a hosszú alvás következik.A nappalit úgy oldottam meg,hogy ébredéstől számítva 2-2,5órát tölt ébren,ha látom az álmosság első jeleit(szemdörzsölés stb)akkor felveszem és sétálok vele,egy kis idő múlva mikor látom hogy ne találja a helyét a kezemben sem,akkor beviszem az ágyához,picit ringatom(1-2perc),berakom és alszik. Először 10-20alkalommal vettem vissza mert ugye sírni kezdett ahogy letettem,de utána egyre kevesebb lett ez az idő. Most vissza sem kell vennem,és tegnap már a ringatás is elmaradt.Láttam hogy álmos,bevittem,betettem és pár perc után aludt is. Itt ajánlotta valaki a kismamablog oldalt,most is olvastam az egyik kérdésnél. Ott olvasgattam a cikkeket és segített.

2009. júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Kb 6 hetesen kialakult magától, az éjszakát is azóta végigalussza. Maximum annyi praktikám volt, hogy evés után játék, és akkor kezdtem altatni, amikor már ásitozott párat. Kicsit ringattam, majd zsupsz be a kiságyba, de még ébren! Mára úgy megszokta, szeret ott lenni, aludni :) 4 hós
2009. júl. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
14 hónapos múlt a lányom. A mai napig nem alszik el egyedül, csak a cici kell neki. Nappal alszik egyhuzamban 3 órát, éjjel viszont nagyon sokszor felkel.
2009. aug. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem sokat segített az Az aludj jól c. könyv. Ennek köszönhetően egy hét alatt megtanult a kisfiam a saját ágyában elaludni. Most lesz egy éves.
2009. aug. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én mindhárom gyerekemet az első naptól a saját ágyában altatom.Sosem altattam el őket kézben,mindig ébren teszem le őket és egyedül alszanak el.Amíg szopiztak addig persze volt,hogy cicin aludtak el,de nem igyekeztem feltétlen alva belecsempészni akkor sem az ágyukba őket.Ha felébredt,akkor elaludt utána magától.Sosem volt problémánk az alvással,pedig a középső nagyon rossz alvó.Nehezen alszik el,de a rendszer megnyugtatja,eljátszik szépen az ágyában amíg el nem alszik.Este zenét hallgatnak lefekvéskor.Minden este ugyan az a rituálé,vacsi,fürdés,mese,zene alvás.Szépen megszokták,sosem sírtak az alvás miatt.Szerintem ott van vele gond,ahol a szülő már a kezdetektől rosszul szoktatja a babát,állandóan kézben altatja vagy az ágyában.Nálunk ez nagyon szépen működik,kiegyensúlyozott életvidám mindhárom gyerek,és mellette kipihent az egész család.A hárommal nem éjszakáztam összesen 3 hónapot.Este 8-9-től reggel 7-8-ig alszanak.
2009. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2009. aug. 10. 16:22
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Örülj neki!

Kiskorában nálunk sem volt gond, aztán egyre később és egyre nehezebben aludt el, és egyre többször felkelt éjjel. Aztán 1 évesen tanítottuk meg egyedül elaludni, azóta nincs gond.

2009. aug. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Kisfiam 7 hónapos,kizárólag az első 2-3 hétben voltak gondok az alvással.Mint utóbb kiderült,azért,mert éhes maradt szegényem.A gond meg is oldódott akkor,amikor tele lett a pocija.

Minden este evés után rögtön be az ágyacskájába,szinte 5 perc után már alszik is.Az éjszakák mostanában nem zökkenőmentesek,fogzik és emiatt többször felébred,de hát majdcsak túl leszünk ezen is. :)

2009. aug. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. aug. 10. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!