Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ti babátok mennyit iszik...

A Ti babátok mennyit iszik egy nap?

Figyelt kérdés

7 hónapos a kisfiam és szerintem nagyon keveset iszik, de egyszerűen nem hajlandó többet, hiába kínálom. Reggel és este még szopizik, délelőtt 2 alma és 1 körte/banán, ebédre husis krumpli 1 almával/körtével, vacsorára pedig párolt répa a menüje és emellett jó esetben 1 - 1,5 dl vizet iszik. Vagy esetleg próbálkozzak valamilyen teával, gyümölcslével, hátha az jobban csúszna?

Próbáltam már cumisüvegből, csőrös pohárból és normál pohárból is, egyik sem hozott változást.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. aug. 15. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:

1 éves koráig alig ivott a lányom (napi 1 deci víz), és ő csak 7 hónapig szopizott. Utána a tápszerért sem rajongott, tehát igazán abból sem ivott sokat.

A gyümölcsökből, zöldségekből, később joghurtokból is nyernek folyadékot, és sokszor ez is elég nekik.

Aztán 1 éves korában kezdett jobban inni a lányom.

Én is próbáltam mindenféle üvegből itatni, de nem ivott többet semmiből. Próbáltam neki teát is adni, azt meg sem itta. A gyümölcsleveket úgy ahogy iszogatta, de nem ez volt nála a gond, hogy nem ízlik neki a víz, hanem csak egyszerűen nem volt nagy ivó. Később megváltozott.


Szerintem kitartóan kínálgasd neki a vizet, hagyd szem előtt az üveget, hátha maga megy oda érte és iszik, de ha szépen fejlődik, akkor nagy gond nem lehet. Az anyatej is biztos kielégíti még a folyadékszükségletét.

2012. aug. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem addig amíg mást nem tapasztalsz túl nagy baj nem lehet. Kínálgasd sokat ha elfogadja el, ha nem nem. Lányom is sokáig alig akart inni. Majd másfél éves koráig 3x szopizott. Amit még megtehetsz még egyszer mellre teszed, hátha onnan elfogadja, ha nagyon aggódsz, hogy nem iszik eleget.
2012. aug. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!