Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom majd egy éve sés nem...

Lányom majd egy éve sés nem ül meg sem babakocsian, sem gyerekülésben kerékpáron, sem autóban, vegyek neki triciklit?

Figyelt kérdés
Abban fog ülni? Olyan tologathatósra gondoltam, félek az sem lesz jó neki és kiadom a pénzt feleslegesen. Meg jön az ősz, eső stb már nem fogja használni. Dehát ölben nem cipelhetek 10 kg!!!!
2012. aug. 17. 09:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Egy evesen az en fiam is is ugyanilyen volt...vettem is triciklit ami azota a pinceben all.Nem minden gyerek szereti.A szomszedom fia imadja.Ha veszel szerintem gumikerekeset vegyel, mert egyebkent elatkozod a napot amikor megvetted(iszonyat hangos aszfalton).Kb. 14 honaposan kezdett egyedül menni, akkor lett könnyebb, mert ha setalt egy utcat elfaradt es be akart szallni a babakocsiba, de ekkor mar tolni is szerette a sajat babakocsijat.Szerintem ez is egy olyan dolog ami el fog mulni, csak idö kerdese.Most 2 eves a fiam mindenben elücsörög, persze nem orakat(biciklisüles, hati hordo).A babakocsija a gangon all neha meg abba is belemaszik.
2012. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Vegyél egy meitai-t és kösd magadra.
2012. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Miért nem húzol el innen, kötekedő?!

Szerintem is az fog segíteni, ha megtanul járni. Vannak ilyen gyerekek, és később sokkal önállóbbak, sokkal könnyebb velük, mintha még 3 évesen se tudod kiimádkozni a babakocsiból...a nagyobbik fiam 17 hónaposan döntött úgy, a tél közepén, hogy soha többé babakocsi, és gond nélkül, vígan jött velem kézenfogva, először csak 10 perceket, majd egyre többet. Ez van, ez egy ilyen időszak. Lehet, hogy csak egy mostani sztrájk ez neki. A kisebbik fiam 16 hónapos, már ő sem szeret benne ülni, még elvan benne, de szerintem pont télen, a hóban találja ki ő is, hogy ennyi volt, egyébként én alig vártam/várom most is, mikor lehet már elrakni a kocsit. Lehet, hogy gyök kettővel, de eljutunk így is A-ból B-be.

A mei tai igenis jó dolog, bár ha sosem hordoztad, lehet hogy nem fog neki tetszeni, ennyi idősen én inkább kengurut kérnék kölcsön valakitől, és a hátamra csatolnám, elképzelhető, hogy egy megoldásnak jó lenne.

Mi vettünk tolós triciklit, ennél feleslegesebb kiadásunk nem is volt. Hülyeség, nem tudja tekerni, mert míg nem elég hosszú a lába hozzá, lábtartó van, de aztán az kicsi lesz, levéve viszont még mindig nem elég hosszú a lába. Mire jó neki, addigra már vagy 2 éves, akkor már motorozzon vagy bingázzon vagy sétáljon egyedül :) Nekünk áll a tricó a padláson, ha eljössz érte, ingyen odaadom...

2012. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek a 64%-os válaszolóval, bár a modora kissé sértő. Szerintem is meg kell szoknia a babakocsit, mert télen csak azzal tudsz majd közlekedni. Ha sír, tedd le egy kicsit a földre, had járjon, de magyarázd el, hogy aztán vissza kell ülni, mert mennetek kell ide-oda. Aztán vissza a kocsiba és kész. Kitartó a kiscsaj, az biztos, ha 4napig üvöltöt, de NEKED KELL KITARTÓBBNAK lenned! Te vagy a főnök!
2012. aug. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mért ponoztátok le, mikor teljesen igaza van! Az, hogy a babakocsiban nem ül meg, hát... elrontottátok, na bumm. De hogy semmiben?! És tényleg, mi a garancia, hogy ha bármilyen kerekes cuccot megveszel, azt csípni fogja? Én is a következetességre hajlanék, meg egy kis keménységre,mert tényleg a fejedre/fejetekre fog nőni, ha elintézed annyival:gyenge vagyok... Nem lehet, tessék a sarkadra állni, mert nem szeretnéd nyilván, hogy majd 10 év múlva már nem ebben a rovatban kiírd, hogy terrorizál a lányom, mit tegyek?... Ügyes legyél, most fogd vissza, s mutasd meg Magadnak is, hogy Te vagy az okos felnőtt, ő meg a gyerek, aki Tőled tanul...
2012. aug. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
61%
finomkodhatnék is oké.de a lényeg ugyanaz. az a gyerek akire rá van hagyva a döntés,a fejedre nő. sajnálom,ez van. semmi durvát nem írtam,csak azt h te vagy a főnök,te irányítod a dolgokat. ha neked az a jó ha babakocsiban viszed,akkor igenis viszed ha a feje tetejére áll is. ettől még nem leszel rossza anya sem attól ha fix napirendhez ragaszkodsz,vagy ha 1 félét adsz neki enni,ha nem eszi akkor sincs más. mert a végén egyik lábadról a másikra ugrálsz majd. abba is bele kelle gondolnod h most még picike,meg cukika,de gondold el ezt a cirkuszt 3 évessel? ezt akarod? ugye nem. akkor csak azért h ne legyen cirkusz,ne engedj, a hosszú távú megoldára törekedj és az nem a tricikli. mert ha benne is marad akkor mi van? fél év mulva lát egy kék futóbiciklit,és kierőszakolja. aztán egy rózsaszín babataxit,majd egy hupilila motort, te meg mindent megveszel mert épp akkor csak azzal hajlandó közlekedni? most kell hatnod rá,2 évesen jön a dackorszak,könnyebb lesz neked is ha az csak egy extra probléma lesz,nem a rémálom netovábbja mert eleve is "rossz" a lányod. amiről csakis a szülő tehet. lehet lepontozni,de ez van.
2012. aug. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van amúgy,nem csak úgy írom amit, elsőnél én is ilyen parás voltam,képes lettem volna 10 félét adni,venni, csak h jó legyen a fiamnak, ne cirkuszoljon. szerencsére anyukám felrázott amikor a fiam másfél éves volt és ott tartottunk h átvette az irányítást a családban. akkor aludt amikor kedve szottyant,akkor kelt,feküdt,evett stb. szerencsére megoldottam, a másik 2 gyereknél már résen voltam.


ui: az 1.nekl vett tricikli a pincében áll én is vettem neki másfél évesen azért amiért te akarsz. beleült de én utáltam,nem tudtam vele vásárolni menni,macerás volt stb.

2012. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Kedveseim senkit nem pontoztam le, de most nem az a kérdés, hogy mi lesz 3 évesen a gyerekemmel és hogy tudok neki parancsolni, hanem hogy egész egyszerüen nem szereti ücsörögni lekötve a babakocsiban és a felsoroltakban. A triciklin amit megnéztem magunknak biztonsági korlát szerűség van, nem biztonsági öv, ami mégiscsak ad a gyereknek egy mozgásteret.

De köszönöm mindenkinek, megértettem amiről írtok, de én így döntöttem hogy nem bömböltetem mert lassan oda jutok hogy ki sem megyek vele az utcára, minthogy mindeki engem bámuljon, hogy szegény gyerek, ő pedig kiorditja a lelkét és mikor közeledünk az utcára már sír. A diktátoros megjegyzést pedig vetitsd csak vissza magadra kedves, mert lehet rád jellemző!

2012. aug. 17. 14:35
 19/22 anonim ***** válasza:
61%
akkor szenvedjél!!!!
2012. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én nem írtam sértőt és az előttem szóló sem, csak nem nyáladzunk itt. Kérdezett - válaszoltunk.
2012. aug. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!