Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hordozót ajánlanátok?

Milyen hordozót ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hetes múlt, elég nagy baba, 6200 gramm a súlya jelenleg. Nyűgösebb természetű baba, hasfájós is szegény, leginkább akkor nyugszik meg, ha a vállamon, vagy lajhár pózban cipelem vagy 20 percig. A séta pedig kész rémálom, végig üvölt, mind a mózesben, mind a hordozóban. Javasolták, hogy hordozzam magamon, attól megnyugszik. Milyen hordozókendőt, esetleg kengurut ajánlanátok? Milyen opciók vannak, és hol kezdjem egyáltalán a keresgélést? Tudtok esetleg linkeket is küldeni? Előre is köszi a segítséget!
2012. aug. 17. 16:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

A kengurut nem ajánlom, mert hosszútávon egészségtelen mind a gerincének, mind a csípőjének.


Mivel nagyon pici még, ezért szerintem meg kéne próbálkoznotok a rugalmas kendővel, ezt rövidebb ideig lehet használni, mint a szövöttet. Ezután beszerezhettek ssc-hordozót, vagy mei-tait (ezek úgy működnek mint a kenguruk,csak egészséges a kialakításuk, előbbit csatolni kell, utóbbit kötni). Ha viszont szeretnéd egy hordozóval megúszni, akkor érdemes egy szövött kendőt venni.

2012. aug. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Kihagytam, az ssc-t és a mei-tait kb. 3 hónapos kortól lehet használni. :)
2012. aug. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A mei tai szerintem neked megfelelne :) videó is van különböző megkötésekről a youtubeon :)
2012. aug. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2012. aug. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

nekünk a kendő vált be.

hátránya, hogy meg kell tanulni megkötni, előnye, hogy most még elöl is hordozhatod vele, később háton, batyuban, vagy csípőn...


[link]

2012. aug. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Én is a kendőt javaslom,egyjótanfolyammal!(A rugalmas kendő csak 5kilóig használható...)


Szóval szövöttet!A kendőhasfájásrais jó...Az én lányom 7,5 kiló 14 hetes,és nem fáj ahátam,pedig vanhogy szinteegész nap abban van!Ő imádja!Megnyugszik,és köv szopinál kaki is van:)


Ált csak egyszerhordozom egy nap...Devannak kivételek!


Második kislányomamúgy éséletmentő a kendő! :)Nemlenne időm csak úgy sétálgatni vele.Így meg vagy a játszónvagyunk a naggyal,vagy takarítok...vagy főzök...


Már ha elalszik benne be tudom tenni azágyábaés ott folytatja...ű


Szóvalszámos előnye van...Érdemes kispróbálni!


Ha van rá keret érdemesebb NEM nandut hanem valami drágábbatválasztani (amazonas/brendon/ didymoss, lana)ezeket is lehethasználtan is...

2012. aug. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ilyen pici babát csak kendőben!!!! Mindenképpen menj el vele tanfolyamra vagy kérj személyes segítséget egy hordozó-szakértőtől!

Kengurut ne!!!!

3 hós kortól jöhet a meitai és a többi.

2012. aug. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták: a legjobb a hordozókendő. A rugalmas kendő abból a szempontból jobb, mint a szövött, hogy előre kell megkötni, és a babát csak belebújtatni. Hátránya, hogy csak 7-8 kilóig használható, és ha továbbra is szeretnél hordozni, akkor szükséges egy másfajta hordozó.

A szövött kendő kicsit bonyolultabb, de kis gyakorlás után jól megy. Ajánlom, hogy keress egy hordozási tanácsadót, hordozós klubot, hordozós boltot vagy egyszerűen csak egy kendős anyukát. Viszont a szövöttet újszülött kortól a hordozós kor végéig tudod használni.

A mei tai-t kb. 3 hónapos kortól lehet használni, szintén a horozás végéig.

A csatos hordozót (SSC) pedig 6-7 hónapos koról, ha a baba már legalább kúszik (ez azért fontos, mert a csatos hordozót ha elég feszesre húzzuk, akkor nem biztosítja a gerinc természetes gömbölyödését, hanem kiegyenesíti az, és ha a baba már kúszik, akkor a gerince nem annyira gömbölyű mint egy újszülötté).


A kengurut nem ajánlom egyáltalán, mert a csípőnek nem tesz jót (nem biztosítja természetes M-pozíciót, békalábtartást, és a lábak párhuzamosan lógnak benne) és a gerincnek sem (a legtöbben merevítő van, ami egyenesíti a gerincet, ami nem jó, vagy éppen nem tartja eléggé, és a baba összecsuklik benne). Ezenkívül személyes tapasztalat, volt 3 kengurunk (akkor még enm tudtam, hog van más sajnos), és mindegyik 20 perc után húzta a vállam, a derekam fájt, pedig márkásak voltak (BabyBjörn, Chicco és Bébé Confort).

2012. aug. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Még teszek be néhány linket, ahol körbenézhetsz, informálódhatsz:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. aug. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

NAgyon szépen köszönöm...sajnos a városban, ahol élek, elég nehéz beszerezni ilyen kendőt szerintem, lenne lehetőség tanfolyamra, csak most nem lesz a közeljövőben sajnos...meglestem, hogy pl a Brendon-nak milyen ajánlatai vannak...megnéznétek, hogy ez a hordozó milyen - ortopédiai szempontból...valahogy nekem a kendő nem jön be...esetleg a csatos hordozó lenne szupi, csak mint említettem, elég nehéz beszerezni ilyet...


[link]

2012. aug. 18. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!