Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hordozót ajánlanátok?

Milyen hordozót ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hetes múlt, elég nagy baba, 6200 gramm a súlya jelenleg. Nyűgösebb természetű baba, hasfájós is szegény, leginkább akkor nyugszik meg, ha a vállamon, vagy lajhár pózban cipelem vagy 20 percig. A séta pedig kész rémálom, végig üvölt, mind a mózesben, mind a hordozóban. Javasolták, hogy hordozzam magamon, attól megnyugszik. Milyen hordozókendőt, esetleg kengurut ajánlanátok? Milyen opciók vannak, és hol kezdjem egyáltalán a keresgélést? Tudtok esetleg linkeket is küldeni? Előre is köszi a segítséget!
2012. aug. 17. 16:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez nem túl jó hordozó. Túl kicsi a csípőterpesz, nem lehet vele háton hordozni (elől pedig bizonyos súly felett egészségtelen hordozni), ellenben lehet vele kifele hordozni, ami rendkívül egészségtelen ortopédiai és egyéb szempontból is a babának. Ha már csatos hordozó, nézz szét itt:


[link]


Itt nagyon jó minőségű csatos hordozókat (ssc) lehet kapni, és most akció is van :) Te tervezheted meg, hogy milyen mintájú legyen, de válogathatsz a webshopban is.

2012. aug. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Értem, és köszi a kommentet! Ezek viszont csak 3 hónapos kortól használhatóak...bár, az én babám 7 hetes lesz, és már most 6 kiló felett van, a fejét is szépen tartja...túl korai lenne még neki akár a mei tai, akár az SSC?
2012. aug. 18. 19:43
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem neki már nem korai, mert a korához képest nagy, főleg, ha tartja a fejét! Azért a babák többsége ezt a súlyt csak 3-4 hónapos koruk körül szokták elérni :)
2012. aug. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Irtó erős a babám :D Kis Törperős :P
2012. aug. 18. 20:19
 15/16 anonim ***** válasza:
HOl laktok? Írhatsz nyugodtan privát üzenetet is, esetleg tudnék segíteni találni hordozós klubot vagy tanácsadót, aki segítene megmutatni, kipróbálni a kül. egészséges hordozókat(kendő, állítható terpeszű mt., ...), és segítenének megtanulni a helyes használatot.
2012. aug. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél nem annyira rossz kenguru (sőt, ezerszer jobb a többinél), van valamekkora terpesze, de azért én mégsem ajánlom annyira, főleg ekkora babához. Ennek teljesen merev a háta, és ha beleteszed a pici babát, akkor az kb. olyan rossz, mintha ültetnéd.

Szóval nem olyan rossz hordozó ez, de én csak ülni tudó babánál ajánlanám.


A mei tai már talán jó lenne neki, ha a babád terpesze elég nagy már hozzá, vagy egy állítható terpeszű mei tai teljesen oké lenne.

A csatos hordozót csak legalább kúszni tudó babával ajánlanám, mert nem gömbölyödik benne a gerinc megfelelően, de nagyobb gyerekkel nagyon praktikus.

2012. aug. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!