Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti erről hogy gondolkodtok?

Ti erről hogy gondolkodtok?

Figyelt kérdés

Én vagyok az anyuka, kisfiam 6 hónapos. Van egy férjem, meg egy anyósom. 8csak a teljesség miatt írtam le)

Volt nemrégiben a fiamnak a keresztelője, melyen készültek fotók. Állítólag nem tudták anyósomék elküldeni őket emailban (90km-re laknak, így a személyes nem járható út) mert nagy kiterjesztésűek a képek, stb, és állítólag egy sem menne át. Rá pár napra pedig láttam facebookon, hogy anyósom feltöltötte a keresztelőn készült képet a saját oldalára. Nem jelölt be rajta bennünket sehogyan sem, és személyesen, vagy telefonon sem mondta, hogy rakott fel képet, vagy hogy úgy egyáltalán, vannak képek.

Ha én teszek fel képet a fiamról a saját oldalamra, megjelölik rajta magukat(de nincsenek is rajta) azzal a címszóval, hogy merthogy az unoka van rajta, stb...és ők egy család, stb...

Azokat a képeket, melyek az esküvőnkön készültek a férjemmel, egyet sem "tetszikelt, vagy like-t" anyósom, csak az összes gyerek fotót.

Ti mit gondolnátok?



2012. aug. 18. 16:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Na igen, férjednek is biztos nehéz.

Még szerencse, hogy van az a 90 km köztetek...Sajnos, azt gondolom (ne legyen igazam), hogy nem igen fog javulni a helyzet. Talán ha megbeszélitek egyszer, akkor picit visszafogja magát, de nem hiszem, hogy el tudja nyomni Ő is magában az érzéseit, amit Te irántad érez. Főleg,ha, gondolom határozott egyéniség....

Dehogy a képeket nem küldte el...ez nagyon nagy rosszindulatra vall...és (ez most az előttem kommentezőnek mondom, nem tudom hányadik volt), de nem az a lényeg, hogy jaj nem jelölt be a képen...ez tényleg nem nagy dolog, de nem ilyen egyszerű, mint, hogy nem lett bejelölve egy képen. Aki ezt nem érti, (annak egyrészt jó, mert nem volt még ilyen, vagy hasonló helyzetben, másrészt ) az az nem érti az egészet, hogy miről van szó. Nem piszlicsáré dolgon való fennakadás ez, hanem olyan valami, ami érzelmileg nagyon is sértő, hisz, ha az embert a saját anyósa "átveri", akkor mi lesz? Mi lesz, ha a családban elfoglalt helye szerint egy igen csak fontos emberben nem bízhat meg az ember...

Nem könnyű, és nem is tudok használható tanácsod adni, mint, hogy vagy személyesen anyósoddal beszéld meg (persze nagyon illedelmesen, és kedvesen, nehogy utána rád tudjon kiabálni bármit is), vagy a férjed segítségét kérd. Ill. van még, hogy beveszed a leszarom kapszulát, és megpróbálsz tovább így élni...(azért ez nem biztos, hogy jó ötlet)

2012. aug. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

egy szóval nem mondtam, hogy a közösségi oldalon élem az életem. Sajnállak, ha Te igen!!Van egy facebook regisztrációm, és ennyi, kb 60 közeli ismerőssel, akik örülnek annak, ha képet teszek fel, mert nem mindenki abban a városban lakik, mint én.

Örülök, ha Te profi fotóst fogadtál a gyereked keresztelőjére, én ezt nem tettem, mivel a férjem nagybátyja hobbija a profi fotózás, van egy 200.000-res gépe, így Ő a fotós a családi rendezvényeken.

A képlet egyszerű: ha idegen fotózik, akkor határidőre leadja, pont. Ha ismerős, el kell kérni.

A kérdés NEM ARRÓL SZÓLT, hogy kinek milyenek a facebookozási szokásai, és ki hogyan fotóztat.

Ajánlom figyelmedbe, a tudatos olvasást, hangosan, és egy E.Q.tesztet.

Akkor talán tudsz is válaszolni ÉRTELMESEN egy kérdésre.

Bár azt kétlem.....

Itt minden ANYA megérti a helyzetet, csak Te nem. Számomra, és az Ő számukra is a gyerek az első, és nehogy már egy számomra ismeretlenek lássák először a fiam családi képeit.

Sajnálatos dolog, hogy anyósom magának való, nem gondolkozik. A többség is így látja.

Tudom, hogy neked a szép szó, és a magyarázat se sokat ér, mert nagyon mélyen vagy, ezért azt javaslom, ha tényleg van gyereked, családod, akkor bújj össze a férjeddel, a gyerekedet is puszild meg, és tudni fogod....

Ha nem, akkor flangálhatsz a sz.r kis életben, besavanyodva, a macinacidban (mert érzik rajtad a kisebbségi komplexus) és kerüld ki az olyan kérdéseket, amelyek meghaladják a képességeidet.

Szedd össze magad, mert ilyen mentalitással a kutya nem szeret téged!!!!

2012. aug. 21. 07:34
 13/16 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Feltettél egy kérdést:" Ti erről hogy gondolkodtok?" - és aki nem úgy gondolkodik mint te annak ilyen otromba stílusban válaszolsz. Ha kérdeztél miért nem fogadsz el másfajta véleményt is??? Honnan veszed a bátorságot, hogy leszarozd a más életét???
2012. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

nem a kérdésre válaszoltál...

És úgy érzem "betaláltam" mert magadra vetted...

2012. aug. 21. 11:41
 15/16 A kérdező kommentje:

Te kezdtél személyeskedni, hogy a facebookon élem az életem, stb... ez személyeskedés, mellesleg nem ez volt a kérdés.

Amúgy köszi a választ!!

2012. aug. 21. 11:44
 16/16 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vádaskodott, te téged ez gondolom nem is érdekel, csak felháborodsz, hogy valaki nem ért veled egyet.
2012. aug. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!