Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Július elején születendő...

Július elején születendő babát milyen ruhában kell elhozni a kórházból? Jó a mózeskosárba beletenni, vagy vegyek neki pólyát (anyósom javaslata)?

Figyelt kérdés
2008. máj. 11. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
A pólyára semmi szükség,abba be se tudud kötni a bébihordozóba.A babára adsz egy badit,egy rugdalózót,kocsikabátot,kissapkát,ha nagyon aggodó vagy akkor egy vékony takarót is vigyél neki.Szép szülést neked!
2008. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :-)
2008. máj. 11. 11:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is júli 1-re vagyok kiírva, sokat agyaltam mit is adjak a babára ha visszük haza, ugyanis a fiam novemberi baba volt. Nálunk már nem kötelező pólyában hazavinni, akár babyhordóba is rakhatom. Én a babakocsi mózeskosarát fogom bevinni, és ezeket készítettem össze:kissapka, rövid ujjú body, kis kardigán, kisnadrág, zokni, 2 db textilpelus ( ezt itt szokták kérni ), és kettő pléd, egyet alá, és egyet rá. Még nem tudom hogy itthon fogok-e pólyát használni, szerintem melege lenne. De azért nem árt ha van otthon, fogni, tartani mindenképpen jobb abban. Persze sok múlik azon, milyen idő lesz akkor. Én már nagyon várom!

Sok sikert! 33 hetes kismama

2008. máj. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi májusra vagyunk kiírva,de a mai napból kiindulva azt hiszem nem sok kül. lesz az időjárásban.

Én egy bodyt,zoknit,sapit és egy zártlábú kezeslábast raktam össze,meg egy plédet.Illetve ha rossz idő lesz akkor egy vastag felűlre való kezeslábast.Pólyában tényleg nem tudod bekötni,meg a mózeskosárban sem.

2008. máj. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elég egy hosszú ujjú bady és kantáros rugi, egy vékony sapi és ha nagyon meleg van egy textil pelust rá terítesz még.Mi babahordozóba hoztuk haza, már rég nem kötelezik a pólyát.Könnyű szülést kívánok!
2008. máj. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia.Ha teheted ne bébihordóba tedd, hanem mózeskosárba.Az én lányom csak néhányszor volt hordóba, de olyan volt minthatotál kényelmetlen lett volna neki.Összegörnyedt benne, mivel nem tartja magát, és ezáltal a feje előrebukik.Szóval "no hordó".A mózes tökéletes és kényelmes is sőtt még egészséges is a babahordóval ellentétben.A ruháról annyit hogy rakj neki kis pulcsikát is mert lehetnek hűvös napok júliusban is.Szerintem a pólyát azért vedd meg, vagy kérj kölcsön egyet, mert felvenni otthon sokkal biztonságoosabb és kényelmesebb benne.Nem kell bekötni , de ha alatta van, már az is jó.Én sokáig pólyáztam a lányom, és mikor kinőtte nagyon hiányzott, és párnára fektetve szopiztattam, sokkal kényelmesebb volt neki is .
2008. máj. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A mózeskosarat nem lehet bekötni (bár van ilyen is, csak méregdrága), a hordozóban ha van újszülött szűkítő, arra az első útra megteszi, ez a legbiztonságosabb. Utána még pár hétig úgysem fogjátok hurcolászni benne.

Pólyát én soha nem használtam, bár anyum is emlegette...

2008. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!