Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálással kapcsolatos...

Hozzátáplálással kapcsolatos kérdéseimben tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák!


A hozzátáplálással kapcsolatban várnék tanácsokat tapasztaltaktól.

Ti mikor kezdtétek (hány hetesen)?

Milyen gyümölccsel, zöldséggel érdemes indítani, illetve később milyet adjak? (Esetleg, ha valakinek van leírása hónapról-hónapra, hogy mit adott a kicsinek, és megosztaná velem, azt megköszönném. Receptet is szívesen fogadok. :))

Hogyan, milyen időközönként etessem?

Igaz az, hogy egy héten csak egyfajta ételt érdemes (egyik hét zöldség, másik hét gyümölcs), vagy változtathatom az étrendet naponta?

Még egy nagyon fontos kérdés: milyen lesz a kicsi széklete (színre, állagra, gyakoriságra)?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 21. 07:52
 1/2 anonim ***** válasza:
4 hónapos volt a babám és tápszeres, amikor elkezdtem a hozzátáplálást! Reszelt alma volt az első, kb 2 kiskanál, utána tápszer (ez etetési időben)Minden nap növeltük az adagot, ezt egy hétig ette! Utána jött a sütőtök ugyanígy! Általában próbáltam ezt betartani, hogy egyik hét gyümi, a másik zöldség! Délelött kell neki adni, hogy ha valami gond van egy étellel, akkor az délutánra kiderűljön! Volt, hogy kevertem a kettőt (pl almát a sütőtökkel)! Minden nap volt székletünk, a színe az étel színétől függ, és van olyan étel, amitől keményebb lesz, és amitől hígabb! Ezt ki kell tapasztalni! Sok sikert!
2012. aug. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Anyatejes volt a babám, 6 hósan kezdtem el. Először alma pép (nekem az orvos azt javasolta h először adjak bébiételt neki, mert azok nem annyira savasak mintha gyümölcsből csinálnám, de csak pérszor kapott) volt amit kapott egy hétig,fokozatosan növeltem az adagot. Aztán egy hétig barack ugyanígy. utána ezek vegyesen, és új íznek sütőtök, és így tovább. nekem volt egy táblázatom, azt követtem. Délelőtt adtam én is minden új ízt neki az esetleges problémák miatt. Amivel nekem vigyázni kellett, és többszöri próbálkozás után tudtam csak adni az a krumpli. nagy szorulást okozott, ami még rosszabb volt az a répa. Aztán mára kinőtte ezt.

Széklete minden nap van, mosth jön a foga, sokszor is.

2012. aug. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!