Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 36 hétre született babám ma 5...

36 hétre született babám ma 5 napos, kb 2 óránként eszik 20-30 milit, amúgy most kb 2600 gramm a súlya. Elég ez? A védőnő szerint 50-eket kéne ennie, de annyit még sose evett. Kicsit aggódom.

Figyelt kérdés
Mindkét mellből szokott enni, kb 15-20 perc/mell. Ez után még fejjek, hogy több legyen a tej, vagy majd úgy is alakul magától, nem kell még pluszban fejni is?
2012. aug. 22. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annó azt mondták a kórházban, hogy kb. fél órát szopizzon a baba, akkor eleget eszik. Ez elég nehéz volt, mert az enyém besárgult, így 5-10 perc után szabályosan elájult a cicimen, nem lehet magához téríteni. :) Mérni nem kellett. Szerintem amúgy teljesen jól csinálod, a lényeg, hogy annyit szopizzon, amennyit csak szeretne és amikor csak szeretne. Be fog neki állni a megfelelő ritmus. Nyilván ahogy erősödik, egyre ügyesebben fog szopni és akkor talán többet is. Nem szükséges fejni, szerintem az most csak időt és energiát vesz el, max. éjjel, ha nem akarod a babát felkelteni enni és nagyon tele van a melled. A védőnővel meg ne foglalkozz. Csak nyugodtan, ha elkezdesz pánikolni, több kárt okozhatsz. :) Gratulálok, hogy ilyen ügyesen tudsz már szoptatni!!!!

Sok boldogságot a kisbabádhoz!!!!

2012. aug. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jo 2 orankent a 30 ml. Az en fiam 35. hetre szuletett 2500 grammal. A korhazban 3 orankent etettek (intenziven) 2 hetes volt mikor kijottunk es 50 korul evett akkor. Amugy 10-30 ml ekkel kezdtek, lassan haladtak mig elertuk az 50 et! Most 4 honapos a fiam es 7 kilo :) ne aggodj, ugyesek lesztek!
2012. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 40. hétre született, jött a védőnő, hogy mennyit kéne ennie, hát ő soha nem ette meg az előírt mennyiséget, nem nagy étvágyù, de már 1 éves és egészséges. Majd belejön a te babád is.
2012. aug. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Adhatok egy tanácsot, mint leendő védőnő? Ne stresszelj azokon, akik negatívan nyilatkoznak, legyen az rokon vagy a védőnő :) Szerintem egyáltalán ne méricskéld a babát, max naponta-kétnaponta egyszer, ha gyarapodik (bár ilyenkor belefér még az is, ha egyelőre stagnál), nincs gond. A méricskéléssel csak magadat idegesíted, amitől elapad a tej. Majd fog enni többet, ha kicsit nő :) Adj neki enni, amikor kéri, és nem lesz gond. Ha igény szerint szoptatod, nem kell fejni, mert különben nem fog beállni a kereslet-kínálat. Szerintem menni fog, csak ne hagyd magad elbizonytalanítani, hagyatkozz a babádra! Sok boldogságot! :)
2012. aug. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elég neki bőven,az én babám evett 50ml-t 4.napra és ő 4150gramm volt. Itthon persze megduplázta,de a te babád súlyának az tökéletes!!!! Csak ne idegeskedj! és fejd nyugodtan ha van tejcsi,az nem baj ha lesz pluszba :)
2012. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még napról napra többet esznek, és lehet ma még nem evett 50ml-t, de talán holnap már annyit fog.

Hagyatkozz magadra, a megérzéseidre és a babádra.

Mérd a súlyát, akárhányszor, ahányszor csak akarod, de most az elején csak 2-3napos mérési adatokat viszonyítgasd. Én is mértem minen nap a gyerekemet, de csak a heti hízásokat írtam fel magamnak.


Egyébként ez, hogy 50ml-t KELLENE, hogy egyen- ezeket a KELL-eket felejsd el!!! Semmit sem kell-mert nincs két egyforma baba. Persze figyeld a súlyát, hogy a heti 150gramm kb meglegyen- de ez is csak két hét után "kell" :)), de ha hízik, alszik, tud kakilni- azaz jól működik a gyerek, akkor senkire se hallgas csak rá és magadra!!!


Nekem pl a legkisebb gyerekem olyan kisbaba volt, hogy nagyon hamar beállt arra, hogy csak 4x evett egy nap, mert nagyon hamar átaludta az éjszakákat. szóval ritán evett, de akkor viszont sokat. Gyerekorvos-védőnő pár hetes korától csak azzal izélgetett, hogy egyszerre nehogy annyit adjak neki, és ne csak 4x etessem... szóval hogy ez így nem jó- rosszul csinálok mindent. Mivel már a 3.gyerek volt-voltam annyira magabiztos, hogy nem bizonytlanítottak el, de azért megpróbáltam, hogy többször etetem kevesebb kajával. ERedmény: hisztis-nyűgös-kialvatlan nap- mindig éhes volt, nem tudott alduni... másnap visszálltunk a négyszeres étkezéshez, és azóta is angyalka üzemmódban van a gyerek. Szóval hiába van az, hogy jobb lenne, ha többször etetném kevesebb kajával- Ő nem az a tipus. Nincs két egyforma baba, ez biztos.

Nekem pl a három gyerekem három féle volt étkezés terén is-meg minden másban is. :))

Jó egészséget nektek, és bízz magadban!!!

Bízz az anyai ösztöneidben!!!


EGyébként mennyivel született a babád?

2600gramm, az nem olyan kevés egy 36hetes babához.


(nekem középső fiam volt 2600gramm, pedig 38hétre született :D)

Gratulálok a babádhoz!!!

2012. aug. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a fenébe a mérleget, a védőnőt és a mellszívót is! Figyeld a babád, és hallgass az ösztöneidre! Ha a baba elégedett - jól lakott (tök mindegy, hogy hány ml-el). Max. hetente mérd meg a babát, hogy jól gyarapodik-e. Ennyi!


Ha rákattansz a mérlegre, akkor állandóan stresszelni fogod magad a ml-ek miatt.


Ne aggódj! Jó babázást!

2012. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is korababám volt- 35. hétre született 2400 grammal, és emlékszem a záronkon nekünk is az szerepelt, hogy napi 6X 50ml. De ő nem evett ennyit. Jött a védőnő, kérdezte mennyiker eszik, mondtam neki, hogy persze megeszi az 50-et. Aztán tényleg egyszer csak "belendült" és egyre többeket evett. Szerintem ne aggódj, a lényeg, hogy hizogasson. nem biztos, hogy ehhez 50-et kéne ennie. És persze az se mindegy hányszor eszik, lehet, hogy így is megeszi ugyanazt mintha 50-et enne, csak többször eszik kevesebbet.
2012. aug. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!