Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesen mennyit hízott a...

1 évesen mennyit hízott a babád havonta? Lányom 200 gramm körül hízik csak és kevesli a védőnő.

Figyelt kérdés

Mondjuk alapból kicsi a súlya még csak 7.5 kg.

Régebben keveset evett és le volt maradva a súlya,most viszont szépen eszik de mégsem hízik többet.Nagyon mozgékony, szerintem ezért is.A védőnő gasztroenterológushoz akar küldeni, szerintem nincs értelme de elmegyünk.


2011. ápr. 2. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom 12 hónaposan 9,2 kg volt, két hónappal később dekára ugyanannyi, vagyis nem hízott semmit. Most Sinlacot adok neki napi kétszer (tejmentes diétán vagyunk), azóta hízott 300 grammot két hónap alatt. Vagyis 16 hónaposan 9,5 kg. Azt mondta a dokinénink, hogy nem valami sok a súlya, de jól néz ki a gyerek, ne izguljak. Az én lányom is keveset eszik és azt is lefutja, de én is izgultam.

Étvágyjavítónak Béres cseppet kell adjak neki. Szerintem meg ne a védőnő döntse el, hogy jó-e így a babád súlya, egészségi állapota, hanem a gyerekorvos. Ő mit mond?

2011. ápr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amíg egyáltalán hízik, nm lehet gond. Van olyan kisgyerek, aki 1 és két éves kora között csupán fél-egy kilót hazik.. Hogy a védőnő kevesli nem igazán jelent semmit... Az orvos mit mond? Különben a védőnő sehovás se küldhet orvosi beutaló nélkül... ő nem is utalhat be sehová...
2011. ápr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A doktornőnk nagyon jó fej,megmosolyogja a védőnőt.Szerinte sincs gond de mindenki megnyugtatására adott beutalót.Csak nem értem miért keveslik így ezt a hízást,inkább mindenkit az zavar picit hogy sovány.Ha 10 kg lenne biztos nem lenne kevés ez a hízás!
2011. ápr. 2. 19:03
 4/11 anonim ***** válasza:

Az enyémmel meg pont az a baja, hogy sokat hízik!


17 hónaposom 13 hónapos kora óta tejmentes diétán van. Addig nagyon keveseket hízott, kb. 2 hónap diéta után beindult a hízás. Addig folyton piszkált, hogy nem hízik, most meg, hogy hízik. :-)


A gasztroenterológusnak annyi haszna lesz, hogy legalább megnyugtat, meg lehet, hogy javasol valamit.


Rápillantottam a hivatalos táblázatra, amit az orvosom adott, eszerint a lányod éppen az alsó határon van a "megengedett" tartományon belül.

2011. ápr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1 évesen 7.5 kg? Akkor vannak sorstársaink, mert az enyém most 11 hós és 7.4 kg. Állandóan aggódok és pánikolok, pedig egészséges és mozgékony, csak nagyon rosszul eszik. Most bő egy hónapban 250 g-ot hízott, de volt olyan is, h semmit.
2011. ápr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm, azt mondta, hogy egy éves koruk után már csak 20-30 dekát híznak havonta. De ha kevesebbet, az sem gond. Az én fiam is csak 10 kiló 18 hónaposan, de egészséges mint a makk. Én is aggódtam eleget, de a doki meg a védőnő szerint is ő ilyen vékony alkat és kész.
2011. ápr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mondjuk a lányom 1 évesen 10,5 kiló volt, de 10 hónapos korában is!Szóval nekünk ott nem hízott egy grammot sem!

Most 16 hós és 11 kiló!Szóval nekem az elmúlt fél évben hízott 500 grammot!


Én a védőnővel nem nagyon szoktam foglalkozni, nekem meg mindig azt mondta milyen sokat hízik milyen nagy!Nem tudom összenyomni...Én mindig azt tapasztaltam, hogy a legtöbb védőnő csak a súllyal foglalkozik....De ha kérdezek valamit fogalmuk nincs!


Ha jó kedvű,meg eszikazért valamennyit, meg főleg nem FOGY akkor semmi baj!

2011. ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az enyém 1 évesen 8 kg volt, másfél évesen 9,3 kg,két évesen pedig 10 kg. 1 éves kor után már nem híznak olyan ütemben,mint előtte.Mi is voltunk többször vér és vizeletvételen,de még 1 éves kora előtt, utána már belenyugodott a doki is meg a védőnő is,hogy ő ilyen. Sztem nálatok is ez lesz,majd megnyugszik a védőnő,ha meglesznek az eredmények.
2011. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

11. hó: 9400 gr

1 év. hó: 9650 (81cm)


13. hó: 9860

14.hó: 10,1 kg



18.hó: 12,12 kg


2 éves: 14 kg (91cm)

2011. ápr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom is kicsike. Most utoljára 7.25öt mért a védőnéni. de ő kicsin született.

ő ilyen...2,6al született. majd ha nagyobb lesz meghizik.

Ha gondolod nézd meg a mi adatainkat: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_.. Neki most 21én lesz az 1éves kontrollja.. Majd meglátjuk.

2011. ápr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!