Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs pénzem az elkövetkező 2...

Nincs pénzem az elkövetkező 2 hétre tápszerre már, a fiam 11 hónapos lesz 1 hét múlva adhatok neki rendes tejet? Bolti. Vagy inkább ne adjak neki tejes dolgot most 2 hétig reggel este, várjam meg míg 1 éves lesz a tejjel?

Figyelt kérdés
Mennyire kell ezt szigorúan venni?
2012. júl. 21. 08:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Nem napra pontosan kell venni , a szükség pedig nagy úr .

Próbáld a tejet ,figyelj hogy reagál. Ha minden rendben Én adnám. Ha hasmenést okoz vagy kiütést akkor várnék vele ,és addig nem adnék. De a napi tejalapú étkezést biztosíthatod másból ha van otthon natúr joghurt pl.

Mi is nagyon legatyásodtunk hónap végére,úgy gondolom nem a mi - kismamák- szégyene ez.Nem iszok nem dohányzom ,csak szeretnénk megélni :(

2012. júl. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mi se iszunk, nem cigizünk,nem játszunk, nem veszünk semmi extrát, semmi káros szenvedélyünk de ez a hónap totális csőd. Kérni nincs is kitől meg nem is szeretek kérni, persze ha az egészsége ezen múlik, megalázkodom, de ha nem ENNYIRE lényeges ez az 1 hónap akkor adnék neki sima tejet. Az van itthon egy karton.
2012. júl. 21. 08:55
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én most kezdtem el bevezetni a tejet,11hónapos a fiam.A védőnő javaslatára így:eddig reggel és este evett tápszert 210ml víz,7kanál t.szer-240ml.Először 90ml tejhez öntöttem vizet úgy,hogy 210ml legyen és plusz 4 kanál tápszer.Figyelem,nincs allergiás reakció,így mindig egy picit növelem a tejadagot a tápszert pedig csökkentem.
2012. júl. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem kell magyarázkodnod!!Én speciál abszolút megértem a helyzeted,sajnos a környezetemből is és nálam is akadnak "problémás" időszakok....:(
2012. júl. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Sztem már ihatja, ha fogja szeretni. De nem biztos, elég sok bébi akit ismerek (köztük az enyém is) fokozatosan volt csak hajlandó átállni táp helyett tejre. Reméljük nálatok simán fog menni!
2012. júl. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod. De én a dobozos tej helyett a zacskós nem tartós tejet ajánlom. Az sokkal zamatosabb ízű, mint a dobozosok, a babák általában szeretik, és hát olcsóbb is, mint a tápszer.
2012. júl. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én adnám neki a helyedben, de 1/3-ad vízzel először. Mondom ezt úgy, hogy a kisfiam 18 hónapos, és tápszert kap még reggel-este (koraszülött volt, ezért közgyógyra kapjuk a speciális tápszert, tehát kvázi ingyen van). Ivott a fiam már tejet is, persze semmi baja tőle, 18 hónapos. A lányom anno 12 hónapos korától kapta a tejet, neki sem okozott gondot. De 3-4 hét ide vagy oda szerintem nem számít, csak figyeld a reakcióit! Egyébként egyik barátnőm féléves korától adott tejet mind a 3 gyerekének, mert nem tudták finanszírozni a tápszert, mindhárom gyerek tökéletesen egészséges, boldog ovisok!:)
2012. júl. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Felénk az a zacsis állandóan romlott!! már szóltunk is miatta:(

van még 3 evésre való tápi akkor megpróbálok, egyre több tejet tenni hozzá.Köszönöm a válaszokat!!!

2012. júl. 21. 11:29
 9/17 M. Bernadett ***** válasza:
Tartós tejet én sem adnék...Már én is tejet adok a fiamnak, kb 1 éve, ő most 2 és fél éves... de tartósat soha nem adtam...az olyan, mint a konzerv kaja...sok jót nem tartalmazhat...és a tejre ugye azért lenne szükség, hogy a megfelelő vitamninokat megkapja a szervezete és a csontjai...
2012. júl. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
akkor most adjam vagy ne adjam.......
2012. júl. 21. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!