Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen müzlit adtok reggelire...

Milyen müzlit adtok reggelire 1 év feletti gyereketeknek? A pékárut szinte minden formában elutasítja, így keresem az alternatívákat. Ha van más ötletetek, azt is megköszönöm.

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Fiam nagyon szereti a tejbe áztatott zabpelyhet gyümölccsel,mazsolával.Lehet kapni sparban,lidl-ben,aldiban apróra darabolt sima zabpelyhet.

2-3 evőkanállal teszek egy tálba,ráöntök tejet,hogy épp ellepje és várok 5-10 percet,ez alatt megduzzad,nagyon finom lesz.Utána mehet bele gyümi,esetleg fahéj.Nagyon nagyon finom!Ha nincs olyan meleg,akkor a tejet megmelegítem és így hamarabb megduzzad benne a zabpehely illetve meleg reggeli lesz.

E mellett én általában van otthon egy doboz nestle cheereo,ez 75% teljes kiörlésű gabonát tartalmaz,ezt is szereti reggelire, bár ez általában "B" verzió,ha hirtelen nincs ötletem reggelire,vagy nagyon nem kéri amit adok.

Szokott még tojást is enni,ezt ő általában kenyér nélkül eszi,egy kis zöldséggel,tejjel.

A kalács se jön be neki?Mert az is fini:)

2012. aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! A kalácsot megunta 3 nap alatt, pedig azt hittem, új korszak kezdődik:)

Vacsorára szoktam adni virslit, tojást, tejbegrízt, tejberizst, mert ezek laktatóak számára, így talán átalussza az éjszakát. De reggelre is ugyanezeket nem akarom, nehogy megunja.

2012. aug. 23. 15:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Ami még eszembe jutott...

kukoricás lepény, fiam nagyon szerette mikor kisebb volt, sokat csináltam.Most már szépen megeszi a kukoricát:)

Szóval, 1 konzerv kukorica, 1 tojás, kb 2 ek liszt, fél kiskanál sütőpor.Ezt jól összemixelni, egy sűrű "tésztát" kell hogy kapjál.A serpenyő alját picit kend meg olajjal,forrósítsd fel,aztán evőkanállal szedj ki rá kis lepényeket.Mikor megpirul az egyik oldala fordítsd meg,aztán kész is.Nem hosszú idő megcsinálni,tényleg pici olaj kell,csak hogy ne tapadjon le,és más zöldségből is lehet(én próbáltam borsóból,babból is,a kukorica jött be a legjobban,volt,hogy maradék rizst is belemixeltem,hogy tartalmasabb legyen.)Ez nagyon finom tejföllel,virslivel,de akár magában is.

Még egy eszembe jutott...készítettél már tortillat?

Nem annyira gyors(mármint a kisütése)de nagyon megéri,mert és nagyon finom.kisfiam ebből mai napig nagyon sokat tud enni szintén felvágottal,zöldséggel,vagy csak magában.

Ezt a receptet szoktuk csinálni:

[link]

Vízből nem mindig ennyit szoktunk beletenni,van hogy kevesebb kell,ez a liszttől függ.

Ja és egy tipp hozzá:A kész tortillákat tányérra teszed,majd egy nagyobb edénnyel,keverőtállal fedd be míg ki nem hűl, így tényleg nagyon jó,rugalmas marad.Nem komplikált, csak a nyújtás-sütés időigényes,de sokig eláll és tényleg nagyon finom!:)Remélem tudtam segíteni:)

1.

2012. aug. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hálás köszönet! A kukoricás kaja nagyon tetszik, kipróbálom!! A tortillával meg régóta szemezek:)

Mégegyszer köszi!!!

2012. aug. 23. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!