Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire nagy problema hogy 5...

Mennyire nagy problema hogy 5 honapos kisfiam meg nem forog? Aggodjak emiatt, vagy meg van ideje?

Figyelt kérdés

3 hettel szuletett korabban. Nem tudom hogy ennek van e koze hozza vagy sem, de egy picit aggaszt hogy nem akar forogni. 6 hetes koratol hason alvo, mashogy nem is van el. Felhuzza magat, kitolja a popojat, es oldalra billen, de atfordulni nem akar, ellenben ulni allandoan. Nagy baj hogy meg nem forog? Ja, ha hanyatt fekszik akkor kitekeredik, de ugy sem akar megfordulni, csak ugy fordul meg ha valamiben megkapaszkodik.

Viszont egyszer mar negykezlabra emelkedett, es azt mar tobbszor gyakorolta, gyakorolja. A forgast miert nem????


2012. aug. 23. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Fiam 5,5 hónaposan fordult hasra, majd 6 hónaposan a hátára, 7,5 hónaposan kezdett mászni.

Barátnőm fia 6,5 hónaposan kezdett el forogni.

Van még időtök - semmi gond!

2012. aug. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod.

En mar azt hittem hogy ilyen tajt kellene mar forogni. Olyan sokszor olvasom hogy vannak babak akik mar 3 hos koruktol oda-vissza forognak. Na de meg van idonk, megnyugodhatok.

2012. aug. 23. 23:04
 3/8 anonim ***** válasza:

első baba??akkor szépen kérlek ne olvasgasd itt a babák témakört!:)komolyan, a saját érdekedben!Itt minden gyerek fél évesen már jár, 1 évesen beszél, 1,5 évesen szaval 2 évesen meg már felismeri a betűket és színeket...komolyan:)

Én fiam 6 hónapos koráig meg sem akart moccanni, aztán egyszer csak a semmiből megfordult.

Minden mozgásformát később csinált mint a kortársai és az itteni gyerekekhez képest meg pff...egyenesen le volt maradva!De nem érdekelt soha!Nem aggódtam ezen!Most lassan 2 éves, nagyon ügyes minden területen:)

Szóval nyugi,így is ügyesen mozog,fejlődik babád,és ne parázz a miatt hogy 3 héttel hamarabb jött, semmi baja,makk egészséges és mindent jól fog csinálni, akkor mikor az agya is megérik rá!Mert a mozgásfejlődés egy összetett folyamat,agyi és fizikai érés is kell hozzá!

Nyugi és élvezd ki a napokat, olyan gyorsan megnőnek,ne siettesd,mindet a maga idejében meg fog csinálni:)

2012. aug. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszod kedves utolso. Jo hogy igy helyre tettel :) koszonom. Igen elso baba, es ahogy irtad is itt minden baba csucs szuper baba a kisfiamhoz kepest. Sokszor amikor olvasgattam itt a kerdeseket, csak ugy amultam hogy atya eg, miket csinalnak mar a babak, az enyem meg még semmit. Na de most megnyugodtam. Koszonom neked.
2012. aug. 23. 23:21
 5/8 anonim ***** válasza:

örülök, hogy sikerült megnyugodnod.Amúgy én is ilyen voltam eleinte, aztán anyukám helyretett, hogy hagyjam már szegény gyereket nyugodtan fejlődni,ne agyaljak már folyton azon mit kéne csinálnia.Mondta, hogy ők nem olvassák a szakkönyveket, mikor mit kell csinálniuk, és milyen igaz:))Na akkortól hanyagoltam az itteni kérdéseket,amik arra vonatkoztak, hogy "miket tud a babád".Mert vagy túloznak, vagy tényleg minden baba jóformán gyalog jön haza a kórházból:D

Most a 2.picimet várom és nála már tuti nem leszek az elején sem így rágörcsölve a témára:)

Amúgy meg úgy bírom mikor írják, hogy "5 hónaposan már ül,mászik, 7 hónaposan megy,nem korai?"És erre a válaszok:"ooh nem,nagyon ügyes a babád"na ekkor szoktam kikérni magamnak, hogy az én fiam is nagyon ügyes attól még,hogy 10 hónaposan tanult meg ülni, és 14 hónaposan kezdett el magától menni:))Az egyetemen nem felvételi követelmény hogy fél évesen már mászni kell:))

2012. aug. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 alaszka ***** válasza:
Egyáltalán nem baj! 6 hónapos koráig "kell" mindkét irányba fordulnia, de ez se szentírás. Napok alatt is változhat az ilyesmi, és ebben a korban egy hónap is sok idő. Nekem egyik babám se sietett semmivel, a kicsi 6 és fél hónaposan tudott mindkét irányba forogni. Kúszni 9 hónaposa kezdett, mászni 10. Most 14 hónapos és nem sieti el a járást sem...eddig, de nincs semmi baja, csak egy kicsit lassabb tempóban halad. :)
2012. aug. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 1 hónappal született korábban, szintén kisfiú, és nagyjából 6 hónapos korban kezdett el megfordulni. Sosem aludt hason, és még nem is tud ülni. Most 8 hónapos. Jelenleg hasrafordul, de vissza már nem akar, pedig tudja. Szerintem nincs elkésve a kisfiad. Más dolgokat meg korábban csinál, mint kellene.
2012. aug. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenki valaszat. Orulok hogy nem vagyunk lemaradva semmirol, es hogy meg van ideje a kis torpemnek a forgasra.

Szep napot mindenkinek.

2012. aug. 24. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!