Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudok leállni a...

Miért nem tudok leállni a diétáról? Tudom hogy nem kellene fogynom, de akarok, mert olyan jó érzés ahogy mennek lefelé a kilók.

Figyelt kérdés

Amilyen súllyal még a diétám elején elégedett lettem volna az a 65-67kg, az álmaim netovábbja az 56-57kg, ezt is sikerült elérnem. 56kg-nál megfogadtam hogy súlyt tartok,és becsempészek az életembe náhány sütizős-pizzázós hétvégéket és ha a mérleg eléri az 59kg-t akkor újra diéta.

Viszont ezeken a napokon már nem is eszek szinte semmi mást csak a kiszemelt "bűnös" kaját,ezáltal nem dobja meg lényegesen a napi bevitt kalóriákat,de mégis valami motoszkál bennem hogy most 3-4napig 1000-1200kcalos diéta merthát azért csak "bűnkaját" ettem, ennek fejében aznap ráadásul még pluszba többet is sportolok. Pedig tudom hogy ennyitől nem hízok,de örömet okoz ha megy lefele a mérleg nyelve. Rossz érzés nagyon amikor ugyan annyit vagy egy picivel akár többet is mutat.


Így eljutottam odáig hogy 53,5kg vagyok.

Most meg már azon kattogok hogy olyan kevés van ahoz a bűvös 50kg-hoz hogy nem lenne rossz lassacskán elérni azt sem.

Holnap pl anyám,lekváros,csokis,túrós,nutellás gombócot főz.Természetesen ott kullogok majd mellette hogy kiszámoljam a gombócok kalóriaértékét. Már előre látom hogy nem fogok egész délelőtt enni semmit mert spórolom a kcalt a gombócra,megeszek kb max 1500kalóriányi gombócot utánna meg lelkiismeret furdalásom van hogy jajj én gombócot ettem így aznap már nem eszek,vagy csak nagyon minimálisat,max 150-200kcalt. És hétfőtől meg újra átállok egy diétás-zöldséges-csirkemelles dologra mert úgy érzem híztam, a mérleg pedig lefelé megy. Tudom hogy ehetnék többet,de nem megy.Persze van mikor sikerül jóval többet ennem,de akkor utánnalévő napokban mégjobban visszafogom magam és többet és keményebben sportolok.

Amúgy 170cm vagyok.

Voltatok már ilyen helyzetben?

És mit lehet a "beteges" kalóriaszámolás ellen tenni?


A diétába persze jól jött hogy hányadán is állok,de még máig mindent egyenként lemérek a kenyeret,vajat,sonkát,zöldségeket a szendvicsbe minden egyes alkalomkor. Gondolom már ez sem lehet normális. És nem szívesen eszek meg olyan ételet aminek nem tudom a kalóriatartalmát.


2011. dec. 3. 17:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem anyukád örülne, ha ennél belőle!

Próbáld meg! Hidd el nagyon finom, főleg táblázatok nélkül.

"Bűnös kaja" nincs, egyél amit a szervezeted megkíván, persze helyes a mennyiségre figyelni.Hallgass néha ezekre a belső jelzésekre is..., az egészséged érdekében.

2011. dec. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Enni is fogok belőle,de 1500kalóriányit és aznap már biztosan nem fogok mást enni,mert utána rosszul fogom magamat érezni.
2011. dec. 3. 18:09
 3/13 anonim ***** válasza:

Jól döntesz,örülni fog!! Csak ne az asztalnál számold ki.:)

Hosszabb távon pedig mindenből mértékkel, gyakran, keveset, ezzel az anyagcseréd is kiegyezik.:)

A mérleget pedig 1 hétig dugd el.:)

2011. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem akarlak ijesztgetni, de így kezdődik az anorexia.

Egyszer egy műsor volt erről a tv-ben, pont ez, amit te is írsz, szinte eufóriát okoz, hogy mennek le a kilók, aztán nem tud az ember megállni.

Az jó, ha tudod, hogy nem helyes, amit csinálsz. Ha nem tudsz egyedül tenni a dolog ellen, szerintem kérj segítséget, inkább most, mint később, és inkább hiába, mint hogy nagyobb baj legyen.

2011. dec. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Na, én pont így estem bele az anorexiába. Még lejjebb, még lejjebb... a mensim összevissza, a csontjaim kinn (fáj, ha egymásra teszem a lábam, v az ágynak dőlök...), semmi energiám, ha zsírosat eszek, görcsöl a gyomrom... ezt akarod? Jó úton haladsz felé.


Én a helyedben nagyon gyorsan pszichomókushoz mennék, továbbá beszélnék vkivel, h segítsen, mert egyedül esélyes, h nem fogsz tudni megállni.

2011. dec. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Találj magadnak életcélt. Valami értelmeset.
2011. dec. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mensim az nincs már egy jó ideje,talán még nyáron volt utoljára. Mondjuk az is igaz hogy ha keményebb helyre ülök akkor fáj,mert nyom meg töri a fenekem.


Életcélom talán megtaláltam a munkámban,az leköt és nagyjából szívesen is csinálom:)

2011. dec. 3. 21:57
 8/13 anonim ***** válasza:
Az első nagyon fontos lépést megtetted, ma feltetted a kérdéseid, belátod, hogy ez így nem vezet jó irányba, édesanyáddal is beszélj erről, kérjetek közösen további segítséget.
2011. dec. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Akkor tök fölösen fogyóztál, ugyanis vissza KELL hízz, mindaddig, míg meg nem jön. Vagy elmész nődokihoz, ás ő ír el olyan gyógyit, amitől menstruálni fogsz - és hízol.


Egyébként nagyon okos vagy... -.-

2011. dec. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Semmilyen hormonbogyót nem fogok szedni soha többet!

A retkes fogamzásgátlónak köszönhetem hogy majdnem felhíztam egy mázsára! O_o


Nem hittem volna hogy bele esek ebbe,ma reggel is megmértem magam és 53,1kg voltam,úgy örültem neki,de legbelül tudom hogy ez már rossz.

Mondjuk a közelgő ünnepek miatt biztosan fel fogok szedni valamennyit,de tuti depressziós leszek miatta :(

2011. dec. 4. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!