Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam, hogy ne csak...

Hogy csináljam, hogy ne csak cumisüveggel és sétálgatással aludjon el/nyugodjon meg lassan két hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés

Folyton ez történik velünk és nem szeretném, ha a későbbiekben alvási gondjai lennének. Ma is az volt, 8 körül szopizott, de mivel nem elég a tejem, kap tápszert is. 9re megette, játszottunk, leraktam már vagy 6szor, de nincs el magában. Sétálgattam, elaludt, leraktam, ordít.

Cumisüveget adtam neki egy órája, megnyugodott, leraktam, megint ordít, séta, elpilledt, leraktam, már hallom sír.

Hogy csináljam? Nem akarom egész nap etetni, mert attól megnyugszik.


2009. júl. 25. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A cumi-témáról mi a véleményed? Szokta az öklét szopogatni? Én cumi-párti vagyok, nekünk is nagyon bejött, 8 hetes a lányom. Megnyugtatja, majd amikor elalszik, kiesik a szájából és többet nem is kell neki.

Az alvást pedig valahogy meg kell oldani, mert ebből később tényleg lehetnek problémák. Nálunk már ezt sikerült, újszülött kora óta egy módszert csinálunk, és az is bejött.

Inkább nem írnék arról, hogy milyen módszerek vannak erre, mert megint vita lesz belőle. Kérd ki a védőnő/rokonok véleményét, ha tanácstalan vagy. Elkésve nem vagy, elvileg 6 hós korig ki lehet küszöbölni az alvásproblémákat.

Sok sikert!

2009. júl. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Cumit próbáltam, nem kell neki, ordít, ha a szájába adom. Egyébként szopogatja az öklét.

A védőnővel inkább nem beszélek, komolyan mondom nem normális. Kezdő anyukaként nem voltam teljesen tisztában a szoptatás rejtelmeivel, ő tanácsolta, hogy váltott mellből szoptassak 3 óránként. Így is volt két hétig, aztán a bal mellem nem tetszett neki, lassabban jött a tej, éhes maradt a gyerkőc, metr lusta volt kiszívni. Védőnőm tanácsolta, hogy akkor tápszer és maradjak a váltott mellnél. Tehát bal mell tápszer, 3 óra múlva jobb mell és tápszer, ha nem elég. Kisfiam így rászokott a cumisüvegre és a tápszerre is, ha már lassabban jön a tejem, nem akar szopizni.

Szeretném visszafordítani ezt az egészet, de nem tudom meddig van türelmem. Hulla vagyok, kimerült és olykor elég depressziós. Most is evett 20-30 ml tápszert és 3/4 óra ringatás kellett, hogy elaludjon.

Szívesen fogadnám a te ötleteidet, csak nem lesz vita belőle, vagy ha gondolod privátba is küldheted.

Tanácstalan és tapasztalatlan vagyok.

2009. júl. 25. 11:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Írtam:) ;)
2009. júl. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!