Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ez a gyerek utáni vágy?

Normális ez a gyerek utáni vágy?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és egy fél éve kezdődött ez a fura érzés, hogy annyira szeretnék gyereket. Ha meglátok egy kisbabát, akkor szinte elsírom magam, hogy milyen sokára lesz, mire nekem is lesz babám, és néha nem nagyon tudom elfojtani magamban ezt az érzést, pedig még egy pár évig biztosan nem lesz gyerekem, pedig annyira vágyok rá. Sokszor gondolok arra, hogy mi lenne a neve, ha születne egy gyerekem, meg hogy miket vennék neki, milyen lenne a szobája, stb... ez normális, másnak is szokott ilyen lenni?
2012. aug. 24. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy a lányokat foglalkoztatja a kérdés. De a te korodban még jobb, ha a tanulásra koncentrálsz. Azután majd amikor eljön az ideje, megint jöhetnek ezek a kérdések, de akkor már nem egyedül gondolkozol róla, hanem valakivel közösen, aki neked nagyon fontos.
2012. aug. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
már megvan az a valaki :)
2012. aug. 24. 20:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen még a tanulás legyen az első Neked.Hiszen egy babát el is kell tudni tartani.Teljesen normális, hogy vágysz rá, hogy anya légy.Az is közre játszhat ebben, hogy úgy érzed megtaláltad életed párját ahogy írod.Én 18 voltam mikor megtaláltam és azóta is együtt vagyunk.Most 23 vagyok és van egy 5 hónapos kislányunk :)Még tanulj, hogy ne legyenek pénzügyi gondjaitok a jövőben.Dolgozz és aztán hajrá.Jöhet a babaproject :)
2012. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

de jó neked, biztos nagyon aranyos a babád és megérte várni rá. :)

Hát igen, mindenképp szeretnék a középiskola után valamit tanulni, mert szeretnék majd mindent megadni a családomnak.

2012. aug. 24. 21:20
 5/9 anonim ***** válasza:
A kommentedre: Nagyon helyes! Mindent bele és sok örömöt!!!!!
2012. aug. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16 éves voltam amikor összejöttem a férjemmel, ennek 12 éve. Volt egy időszak amikor úgy éreztem mint te, szinte mindent rögtön akartam, összeköltözni, babát stb, persze tudtam, hogy ezt még nem lehet. Közben leérettségiztem, lediplomáztam, 24 voltam amikor összeköltöztünk, rá egy évre összeházasodtunk, házat vettünk, most pedig van egy 9 hónapos gyönyörű fiúnk. Én úgy gondolom minden így volt jó ahogy csináltuk, és ha újra kezdeném akkor ugyanígy csinálnám. Hidd el enyhülni fog ez az érzés, nekem sokat segített ebben az, hogy volt a rokonságban pici baba, és sokat voltam vele, és azt is beláttam, hogy egy gyerek nagy felelősség, onnan nincs visszaút, élvezd ki, hogy fiatal vagy.
2012. aug. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, amit érzel! Èn is így voltam vele! Amikor elkezdtem dolgozni, akkor múlt el! Utána rengeteget utaztunk, buliztunk, autót vettünk, lakást vettünk, kiélveztük a párommal a fiatalságunkat. Aztán 27 évesen a párom kezdte mondogatni, hogy most már ő is szeretne babát. 3évet kellett rá várjunk, dühös voltam a férjemre is, hogy 20évesen biztos nem lett volna gond teherbe esnem! Aztán megszületett végre a várva várt kisfiúnk, most várjuk a tesóját, és semmit sem csinálnék másképp. Sok boldogságot a Nagybetűs èlethez! (Azt kihagytam:17 évesen jöttünk össze, azóta is ő a párom)
2012. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Örülök neki, hogy nem csak én vagyok így vele :) Nekünk sajnos nincs kisbaba a családban, én vagyok a legkisebb.. Úgyhogy addig kiélem a gondoskodási vágyamat a macskáimon mondjuk a szüleim kicsit hülyének néznek hogy mennyit ölelgetem őket de nembaj. :D

Hát remélem, hogy mi is ilyen sokáig együtt leszünk, mint akik itt válaszoltak. Szerdán lesz a második évfordulónk :)

2012. aug. 25. 14:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok az évfordulóhoz és sok boldogságot kívánok! :)

3. válaszoló voltam!

2012. aug. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!