Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják a kislányomra...

Miért mondják a kislányomra hogy kövér?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos lesz. Most 6,5kg, és a védőnő szerint kövér. Születési súlya 2,75 kg volt. Azt mondta születési súlyához nagyon magas a súlya, úgyhogy ne etessem annyira. Pedig nem adok neki többet annál, mint amit az orvos mondott. Ja és egyébként 63 cm. Tényleg ennyire sok lenne egy 5 hónaposnak ez a súly?
2012. aug. 24. 19:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%

Hogy lehet azt mondani egy 5 hónapos babára hogy kövér??

Minden baba husis, hurkás, és ez van rendjén, sőt még aranyos is :) Ha a mozgásban nem zavarja, simán kinyújtja a lábát, karját akkor semmi baj nincs. Ha te is kicsit nagyobbnak érzed, mint kéne csak akkor csökkentsd kicsit a kaját, de ha nyűgös lesz vagy megváltozik állj vissza az eredeti mennyiségre, mert igényli.

Amúgy meg jobb mintha csont sovány lenne, akkor meg az lenne hogy éhezteted :)

2012. aug. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem! Barátnöm lánya 3,5 született, most 6 hetes, és 6kg. Na ő aztán duci!

Szerintem pont jó a lányod!

2012. aug. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igazából én nem látom kövérnek, inkább olyan jó kis husis. És egyébként meg nagyon ügyes, mert hasra és visszafordul, és már a mászással is próbálkozik. Úgyhogy a mozgásban nem hiszem hogy zavarná. :)
2012. aug. 24. 19:41
 4/15 anonim ***** válasza:
33%

Egy baba úgy szép, ha husis.

Egyébként a védőnők mindenbe bele tudnak kötni. Ha duci az a baj, ha sovány az, ha ezt adsz enni neki, akkor az a probléma, ha amazt, akkor meg az.

Páromnak az anyukája 8 hónapos korában összetört paprikás krumplit adott a páromnak...ma egészséges felnőtt ember.

2012. aug. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
Öcsém is fél évesen már olyat is evett, amit mi, semmi baja nincs :D
2012. aug. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Ne foglalkozz a védőnővel. Az enyém 2 hónaposra azt mondta, hogy azért alussza át a gyerekem két hetes kora óta az éjszakát mert hozzászokott az éhezéshez.

Voltunk orvosnál is vele mert ő meg nem a Nagykönyv szerint hízott.

Ilyenkor egyik füleden be a másikon ki.

2012. aug. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Jajj olyan kis édes lehet a kislányod.:) Olyan igazi babás. Az unokaöcsém 4 hónaposan 7 kiló, kisfiú. Kövérnek egyáltalán nem kövér, inkább szép formás.
2012. aug. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mit mondana a védőnőd az én fiamra aki csak most lesz 3hónapos és 7kg és 64cm :) Nem hinném,h kövér a kislányod.
2012. aug. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az komoly!7 hetes kisfiam 5,2 kg,63 cm.lépten nyomon dícséri az orvos és a védőnő milyen szépen gyarapszik...

a babák egyszer nyúlnak,majd híznak.néhány védőnőtől a falra mászok.mi az hogy ne etesd annyira...talán éheztetni kellene???

2012. aug. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 alaszka ***** válasza:
Kislányom 2,90-el született, és 3 hónaposan volt 6,65 majd 6 hónaposan pedig 8,6 kg. Szóval ducibb volt a tiednél, szóval nem tudom mi a baja a védőnőnek. Az enyémre is mondogatták hogy ducika, meg nekem is mondta az orvos, hogy nem kéne így hizlalni, pedig 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott, viszont nagyon gyakran szopizott, de én nem vontam meg tőle. Egyáltalán nem nagy a súlya a babádnak.
2012. aug. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!