Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtatok a babátoknak...

Mikortól adtatok a babátoknak valami mást tejen, vízen kívül és mit?

Figyelt kérdés
Az én babám 2,5 hónapos,adtam már neki tejen,vízen kívül mecsek baby teát meg mostanában ha nagyon meleg van és ettünk jégkrémet bekentük a száját picit és csak úgy nyalta lefelé. Anyum meg hasonló korú szülők azt mondták mikor mi voltunk babák 2-3 hónapos kortól már lehetett adni pl sárgarépa levet meg ilyen hasonlókat óvatosan. Van Csak mostanában van ez hogy ennyire nem nem ajánlanak semmit sem korán?? Senki nem ad semmit hamarabb a babájának mint ami az üvegekre rá van írva??

2012. aug. 25. 13:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%

2,5 hónaposan tej, jégkrém, répalé?

Nem igazán csodálom hogy nem jön válasz, mert senki nem akar belemenni egy újab vitatkozásba.


Az én fiam 8 hónapos, tejet még nem kapot és semmit sem amiben tej van. Inni vizet iszik vagy néha babatea van benne.Répalét csak a főzlékbe teszek, amitóta hozzátáplálok.


4 hónapos kor alatt semmi ilyesmit nem adnék és nem is adtam egyik gyerekemnél sem, utána is csak nagyon lassan és fokozatosan....


Mellesleg pedig: nem az övegek alapján kell tájékozódni, hogy mikor mit adhatok a babának, mert az üvegeken is kicsit másképp vannak feltűntetve a korok, mivel más eljárással készítik az adott ételt és míg mondjuk üvegesből adhatod az 4 hónapos babának addig a kertben leszedett dolgokat meg nem adhatod.

Ilyen pl a málnás epres dolgok. De sok ilyen van szerintem ami rosszul van korcsoportolva.

2012. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Hahóóó anyatejről van szó!!! A sárgarépa lé meg kérdés! A másik hogy miért ne adjak idősek véleményére?? De mellesleg van aki sima tejet ad ennyi idős babájának,mert a védőnő meg a doki azt mondta neki! Na kopp!! És második babája nőtt fel így..
2012. aug. 25. 15:08
 3/29 A kérdező kommentje:
Mellesleg ha a gyereked nem tejet kapott akkor mit vett eddig!? Édes Istenem!!!! Ilyenek ne is írjanak!
2012. aug. 25. 15:10
 4/29 anonim ***** válasza:
89%

Kérlek szépen ne sértegess, én sem sértésnek szántam amit írtam, nem is igen volt benne semmi sértő.

Nekem a tej az tej, az anyatej az meg anyatej.


A mások dolog pedig, hogy értelmesen válaszoltam is a kérdésedre, ami az volt hogy mit mikor adtam a gyermekimnek.Leírtam.


Nagyon-nagyon nem szeretem, amikor ismeretlenül, egy válasz alapján valaki megítél, és ráadásul ilyen stílusban ír vissza.


Igaz, nem egyezik a véleményünk arról (úgy tűnik) hogy mit mikortól lehet adni, de azt hiszem ettől még nem elítélendő sem a te véleményed sem az enyém, és nyugodtan megmaradhatunk kultúrált keretek között.


Igen, én is felnőttem, meg sokan mások is, sőt, tulajdon képpen az ételek letöbbje mai napig csak ajánlás az orvosok vagy védőnők részéről, tehát nem egy jogszabály amit be kell tartani. Tulajdonképpen azt ad aminden anya a babájának ami a saját meglátása szerint a legjobb neki ahoz, hogy egészségesen étkezzen, és egészséges felnőtt legyen belőle.


Végül: azt hiszem éppen emiatt nem jött neked válasz, mert ezen az oldalon ez a szokás újabban, hogy ha valaki leírja mit hogyan csinál, elmondja mit gondol a témáról, a kérdezők gyakran igazságtalanul a tokának ugranak ha másképpen gondolkodnak mint a válaszadó. :( Szomorú.

2012. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 kíváncsicska ***** válasza:
70%
Nem gondolnám, hogy bármelyik doki is javasolja a tehéntejet ennyi idősen.De mindenkinek szíve joga eldönteni mit mikor ad a babájának.Ha te úgy gondold tedd amit gondolsz.Nem biztos hogy a legjobbat teszed, de a te gyereked. 20 évvel ezelőtt minden más volt az élelmiszerek is,fejlődött a tudomány és rájöttek összefüggésekre.Nem gondolom hogy napra pontosan be kell tartani mindent, de 2,5 hós babának nem kell semmi az anyatejen kívül.Pláne ha vagy olyan szerencsés hogy tudsz szoptatni.Még annyit elmondanék, hogy a lányomnak az a doki az orvosa aki nekem is volt még mikor gyerek voltam.Tehát nem "mai gyerek".De még ő sem javasol semmit 6 hós korig csak a szoptatást.Pedig 60 valahány éves.De tedd amit jónak látsz.De ha mégis úgy gondolod adsz neki dolgokat nagyon figyeld.Tuti nem fogja még megemészteni a kis gyomra.
2012. aug. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

De olvasd el ami ki van rakva kérdés és arra válaszolj,ne ezzel kezd:


"2,5 hónaposan tej, jégkrém, répalé?

Nem igazán csodálom hogy nem jön válasz, mert senki nem akar belemenni egy újab vitatkozásba. "


Ha nem tudod értelmezni a kiírt kérdést,akkor ne válaszolj! Sztem olvasd végig újból! Ennyi! És akkor pl meglátod hogy sárgarépa levet sem adtam neki!! Hanem ép azt kérdezem ki mennyi idős korától adott neki valami mást! Sajnálom,ha úgy vetted le hogy én hogy írok,de olvasd el te hogy kezdted egyből a válaszodat és ne várj te sem mást!

2012. aug. 25. 15:25
 7/29 A kérdező kommentje:
Pedig igen ezt javasolta neki és neki be is vált,de pl másnak meg szorulásra javasolják a gyümölcslevet. Végül is jobb mint gyógyszerezni.. Az sztem változó kinek mit bír a nyomra,mert akinek hasfájós a gyereke az is elvileg azért van mert nem jó neki a tápszer vagy mert az anyuka nem vigyáz mit eszik! Nem ezt írják mindenhol??? Mit lehet enni mit nem.. Szóval ez is érdekes dolog.. És mégis sokakat nem érdekel fájjon neki,pedig valószínű az anya hibája mert nem figyel az étkezésére,vagy nem vált tápszert. Szóval a lényeg a lényeg sok minden nem bír a gyerek gyomra,de valamelyiknek meg semmi baja nem lesz tőle!
2012. aug. 25. 15:31
 8/29 anonim ***** válasza:
63%

A répalé a régmúlt időkre vonatkozott, a jégkrém rátok, a tejet meg félreértettem, mint ahogy írtam is nekem a tej az a rendes tejet jelenti.

De nem lényeg, nem változtat semmin...

2012. aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Katucika0912 ***** válasza:
43%

Szia !! Az Én babám 11 hetes múlt pénteken azaz 2,5 hónapos ! Mi tápszeresek vagyunk , mert sajnos elment a tejem 3 hét után ! Szóval az Én Drága Rebekám , már két hete kap almát !! Imádja !! Mindig frissen reszelem le neki , tegnap volt az első nap , hogy banános almás bébiételt vettem ( ki akartam próbálni , hogy elfogadja -e a boltit is ) tömte befele!! Jövő hét közepétől tervezem a sárgarépát !!

Biztos le fognak pontozni , én azt mondom , hallgass az ösztöneidre , no meg anyukádra !!! Az Én anyukám 6 hetesen kezdett nekünk ezt azt adni , hozzá teszem , 28 éves vagyok , és makk egészséges!!!


Egy kis segítség !!! Vida Ágnes a "mentorom" , Annak ellenére , hogy ő is csak 4 hónapos kortól javasolja , hogy bármi mást adjak a babának , van egy két ingyen letölthető baba szakácskönyve !!!! Csak be kell regisztrálj , és + minden héten kapsz egy levelet fontos és hasznos tanácsokkal!!


Jó babázást neked !!!


Itt a link : [link]


Csak iratkozz fel , és tiéd a szakácskönyv, nagyon hasznos !!

2012. aug. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Katucika0912 ***** válasza:
66%
Ja ! És az hogy nem fogja megemészteni a gyomra , cáfolom , mert nálunk voltak problémák a kakival, de mióta eszünl almát rendeződött!!
2012. aug. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!