Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a korkülönbség a...

Mennyi a korkülönbség a gyerekeid között? Optimálisnak érzed-e, vagy már másképp csinálnád?

Figyelt kérdés
A babám 18 hónapos, nem tudom, mikor jöjjön a tesó, vagy egyáltalán jöjjön-e.
2012. aug. 26. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

17 hónap van köztük, így is terveztük, számunkra optimális, a kicsi most már 2,5 éves, ennyi idő elteltével is jónak érezzük a döntésünket

ha még nem érzed, hogy jönnie kéne a tesónak, akkor ne vágjatok bele, ez nem verseny, nem kell megfelelni senkinek, a Ti igényeitek a legfontosabbak

senki nem lesz attól jobb vagy rosszabb szülő, hogy 1 vagy több gyereket vállal és milyen korkülönbséggel

2012. aug. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 5 év lesz a korkülönbség. Én jónak látom, mert már elég sok mindent maguktól el tudnak végezni a nagyok, nem szükséges folyton utánuk is szaladgálni, sőt, szívesen be is segítenek a pici gondozásában. Akkor vállaljátok, amikor úgy érzitek, hogy van rá kapacitásotok és kedvet éreztek hozzá.
2012. aug. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
tudom, köszi, csak mi nem értünk egyet, a párom már szeretné , sőt, ha rajta múlna, már 2 gyerekünk lenne
2012. aug. 26. 14:24
 4/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Szerintem mindkettőtöknek kell akarni, de főleg neked, hiszen apuka majd elmegy dolgozni és te futhatsz a két kicsi után, plusz a házimunka. Szerintem ő is megérti, hogy ilyen korban sokat kell még foglalkozni egy kicsivel és el kell látni a házi dolgokat is, még egy pici sok időt vesz el, ezért is írtam, hogy van-e rá kapacitásotok. Nálunk a nagyok önállóan öltöznek, mennek mosdóba, eljátszanak egyedül is, szóval nem kell a nyakukban lennem egész nap, ráadásul oviidőben több marad a picire. Gondoljátok át az alapján, hogy telnek a napjaitok, mennyire fér neked bele még egy picivel való törődés.
2012. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 3-5 év lesz. Sajnos nem érzelmi okból, hanem mert 27 nm a lakás és csak 2 év múlva fogunk tudni nagyobba költözni.


Most 10 hónapos a lányom, és nem érzem úgy hogy sokat veszítek azzal, hogy nem lesz kicsi a korkülönbség :-) A lányom most kezdett el felállni és mászni egy héten belül.

2012. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem verseny ez:)) Nagyon gyakori lett manapság ez a kicsi korkülönbség (max. 2 év) nekem is annyi van egyeske és ketteske között sőt a harmadik is elég gyorsan jött ( ott 2.5 év van de nem tervezett baba). Én azt mondom hogy 3.5-4 év az ideális. A legnagyobbam annyira jól elvolt már a picivel semmi féltékenység ügyesen segített önellátó sok dologban megértette hogy nem mindig ő az első, valahogy sokkal nagyobb az önuralma, a türelme. Egy séta is problémás egy féltékenységtől meg kistesótól meg dackorszaktól amúgy is kicsit önmagából kifordult 2 évessel nem hogy a mindennapok.

Úgyhogy még egyszer kezdeném inkább 3.5-4 év lenne köztük.

2012. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg azt is megvizsgálhatod, mi a te "indokod, miért nem akarod?

Nekem 3van:4éves,2éves, 4 hónapos. Szinte pont 2 év van mindegyik között. most a 2 éves és 4 hós között "csak" 22hónap :)

Nagyon nem bántam meg. Nagy öröm őket látni EGGYÜt felnőni, nekem a 4éves is sokat segít, neveli ha kell, (bár ez nemjó szó, inkább csak szól ha a másik rosszat csinál. és ez JÓ)

Én a 2 évet látom mostmár legideálisabbnak. Mindent eltanul a nagyobbtól a kicsi, igaz a rosszat is.. de minden éremnek két oldala van :P csakhogy pár példát mondjak, a bilizés neki is vonzó akkor az evés meg minden dolog amit a nagy egyedül csinál ő is akarja. Sokkal hamarabb önállóvá válik szerintem. A másik meg van játszópajtárs. Ha nagyobb a különbség én a környezetemben látom, hogy ahol 4-5 év a különbség sokkal inkább jelen van a féltékenység, nehezebben élik meg a kicsi érkezését. Aztán ez is lehet gyerekfüggő mert a 2évesem meg nagyon anyás tehát ő így is úgyis féltékeny. :) De akkor is meg kell tanulniuk az ilyen tipusú gyerekeknek hogy nem csak ők vannak a világon, és jkobb ha hamarabb szembesül, mert a felnőtt életben nehezebb lesz.

Azt is látni kell hogy 2-3 gyerekkel elmenni valahova vásárolni, vagy strandra, húzósabb míg kicsik, viszont nagyon sok boldog pillanatot adnak. Nekem több a + élményem a kis korkülönbség mellett. te is írd le, neked hogy áll a 2listád :)

2012. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

14 hónapos, eddig úgy gondoltam, hogy nagyjából most lesz az az idő amikor kistesó szóba jöhet....de nem. Sajnos nem jöhet szóba, szerintem az én fiam egyke lesz. Legalábbis ha rajtam múlik.

De hogy érdemben hozzászóljak, a tesómék 2 fia között 3 év van, tehát a nagy 3 éves volt amikor a kicsi megszületett, és ő azt mondja, hogy nagyon jól döntött, tökéletes időzítés.

2012. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A fiam szeptember 7-én lesz 4 éves, a hugi aznap lesz 7 hónapos. Szerintem teljesen optimális a korkülönbség. Mi így szerettük volna, és szerencsére sikerült is.

Szerintem akkor a legoptimálisabb, amikor te és a férjed is egyformán akarjátok.

2012. aug. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én nagy fiam már 6,5 éves a pici 5 hónapos. Amíg terhes nem lettem a picivel, nem tudtam volna elképzelni még egy gyereket. A nagy rettenetesen aktív, igaz, mondhatom most már hogy hiperaktív, nagyon sok figyelmet, törődést igényel. Sokszor szó szerint ki voltunk purcanva tőle :)Mi 6 év után jutottunk el oda, hogy kezdett megint hiányozni egy picuri. A nagy mostanra komolyodott, kész nagyfiú lett belőle, és rengeteget segít a babázásban, házimunkában, igaz, az aktivitása még mindig a csúcson van, de ennyi idő után mi is megtanultuk kezelni. Nálunk ez a 6 év nagyon jó, nem is bánjuk, hogy egy kicsit több, mint az átlag.
2012. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!