Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassú/megkésett mozgásfejlődés...

Lassú/megkésett mozgásfejlődésű babák anyukái, kérlek írjatok! Eléggé kétségbe vagyok esve. Ti a helyemben várnátok még, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Lányom mozgása lassan fejlődik, 8 hónapig jártunk Dévényre, de most 3 hónapig nem dolgozik a gyógytornász, így kicsit úgy érzem magunkra maradtunk segítség nélkül. Nyugodtabb voltam, amíg jártunk, és akkor kezelésről kezelésre fejlődött, most meg 1 helyben toporgunk.

Egyébként 8 hónaposan kezdett kúszni (nem szabályosan, a lábait húzta maga után), 11 hónaposan ült, 1 évesen kezdett el mászni, 13 hónapos koráig egyáltalán nem helyezett súlyt a lábaira, nem rugózott, mint a többi baba, hanem csak rongybaba szerűen gyűrődött maga alá, erről itt egy videó:

[link]

Emiatt a volt gyerekorvosunk izomsorvadásra is gyanakodott, de normális kivizsgálásra nem küldött, csak fejlődésneurológiára, de ott meg azt mondták, hogy semmi baja, még azt is mondták, hogy nem hipotón és hülye vagyok, hogy viszem gyógytornára...A gyógytornászunk(és szerintem is) viszont nagyon gyengék -főleg a lábaiban- az izmok.

Mindenki mást mond, és a dokink sem fogadta el a fejlődésneurológus véleményét, pedig direkt rákérdeztem az izomsorvadásra, még a leletre is ráírattam, de a gyerekorvos továbbra is ijesztgetett. (Undorítónak találom,hogy vizsgálatok nélkül ilyen súlyos diagnózissal riogatott, fél évig bírtam hallgatni, aztán váltottunk.)

Jelenleg ott tart, hogy bútorok mellett oldalazva lépeget, és nagyon ritkán 3-4 lépést tesz. Kapaszkodás nélkül nem tud felállni.

Már arra is gondoltam, hogy elviszem magán gyerekneurológushoz, hogy tegyünk végre pontot a végére, mert idegileg eléggé megvisel minket a várakozás, és a bizonytalantól való rettegés.

Szívesen beszélgetnék hasonló ütemben fejlődő gyerkőcök anyukáival, mert akkor talán kicsit nyugodtabbak lehetnénk, hogy más is jár hasonló helyzetben mindenféle szörnyű betegség nélkül.



2012. aug. 27. 10:06
1 2
 11/19 anonim válasza:

Nekünk a gyerekorvos simán adott beutalót másik neurológushoz amikor kértem, annyi volt csak, h megkérdezte miért? Mire én: elégedetlen vagyok, h nincs diagnózis. Csak annyit jegyzett meg, h "lehet nem is lesz". De nem volt gyúnyos, sőt egyre inkább úgy látom, h talán még igaza is van. Hála ő nem okoskodik bele ebbe a témába, átadja szakembereknek a véleményezés jogát. (De mint látjuk, azok is mondanak mindenfélét)

A pénzt ne is mondd. :( Mi is GYED+minimálbérből élünk. EGy éve semmi terv, csak alapélelmiszerekre költünk, minden megy a gyerekre és a terápiákra :(

2012. aug. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nagy örömmel írom, hogy kislányom elindult! :))) Nagyon boldogok vagyunk, és ő is. Az én "lusta" lányom egész nap csak megy. :)
2012. szept. 18. 17:22
 13/19 anonim ***** válasza:

Gratula. :D

Ismerem milyen érés én még sírtam is amikor végre elindult. Akkor ezek szerint minden problémátok megoldódott?

2012. szept. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Sziasztok!


Nekem is hipotón a kislányom. Sajnos, senki nem segített,nem részletezném a védőnőt, orvost, stb., már leírtátok jópáran, úgy látszik kevés a normális ember...

Nekünk, aránylag, minden időben ment, max. egy hónap késés ha előfordult,pl. ülésben. Viszont, egyéves korára már fel-felállt kapaszkodva, de nem történt semmi más. És mindenki (szakemberek) nyugtattak, nem kell vinni sehova, el fog indulni, látszik. 18 hónaposan is itt tartottunk.

A neurológus és az ortopédus szinte kiröhögtek, hogy ha ezt csinálja, akkor már járni fog...

Mi nem éreztük így a férjemmel, neteztünk, és úgy gondoltuk a tünetek alapján hipotón a kislányunk, lábfeje, bokája nagyon gyenge. Elmendtünk (ugyancsak saját kútfőből net alapján) egy Dévény tornát gyakorló szakemberhez. Ő megállapította, hogy enyhén hipotón. Na aggódjunk, mert olyan jól jár a térdén és ügyesen mászik, hogy mindenhol tiszta izom, pár hónap és járni fog. Természetesen, hozzá hetente egyszer jártunk, és látványos javulás következett be (5hónapig). Karácsony előtt megállapította, készen van a gyerek, tökéletes az izomzata, járhat.

Most január vége. Két hét, és tölti a 24. hónapot, (már kétéves lesz), de még nem tud járni!! Feláll, ha nem figyel képes önállóan felállni, megállni kapaszkodás nélkül. Oldalt lépkedve, kapaszkodva tud járni, de önállóan még nem.

A gyógytornász a napokban mondta, már nem tud mit csinálni mert az izomzata rendben, tudna is járni, hiszen önállóan meg tud állni, és le tud ülni, fel tud állni kapaszkodás nélkül, ha akar, de csak akkor.Nagyon akaratos kislányom van, de nagyon okos is, szinte mindent megért, mondta a gyógytornász is, beszéljek vele. (Eddig is, minden nap ezt tettem és az apja is.)

Ha észreveszi, hogy csalom játékkal letérdel egyből, ha nem veszi észre, akkor lépeget velem 3-4 lépést.

Valószínű, hogy sokáig járt térden, és ez biztos számára.

Van valaki, akinek ugyanígy későn indult el a gyereke? Mivel tudtátok ösztönözni, motiválni,hogy ne a térdén járjon, hanem állva? Vittétek még valahova, hogy elinduljon?

Már a szobáját egy hónapja átpakoltam, megvannak az állós játékok, nagyon ügyes, azokat állva is használja. Oldalazva, támaszkodva szépen tud menni. Meg-megáll egyedül, ha akar. De nem akar állva járni...


Segítsetek kérlek, nagyon aggódom. Minden választ köszönök, aki hasonló helyzetben van/volt.

2013. jan. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem csak még nem akar. Tehát az agya és az izomzata kész van rá, csak lehet, hogy lusta.

Esetleg a járássegítőt próbáltátok már.

Az én fiam is hipotón nagyon, ő 14 hónapos lesz és oldalazva bútorok menték lépeget már, és kb. két hete rákapott a járássegítőre. Többször odamegy, feláll és szép lassan, tologatja, megy utána!

2013. febr. 1. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Szia!


Igen, próbáltuk. Alacsonynak érzi, sokat kipróbáltunk. Elég magas kislány 87cm, így térden tolja. Eltettük, ezt javasolta a dévényes hölgy. A székkel megy, de már az se jó, mert szinte már ő huzza maga után, tolás után, átmegy húzásba.

2013. febr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

13-as: Az szerintem nagyon valószínű, hogy mi nagyobb csodának éljük meg ezeket, mint a normál ütemben fejlődők. :) 1 hónapig nyugi volt, de aztán jöttek újabb problémák, furcsaságok, amik kivizsgálása jelenleg is folyamatban van. Autizmus gyanús a drágám... Nem hagy unatkozni bennünket...


14-es: Írtam privit, de ide is leírom, hogy szerintem elképzelhető, hogy az egyensúlyával lehet gond, azt kellene kicsit fejlesztgetni, mert lehet, hogy azért bizonytalan, és az gátolja meg, hogy elinduljon.


15-ös: Ne haragudj meg, nem is piszkálódásból mondom, de szerintem NINCS LUSTA baba. Alapvetően érdeklődőek, mozgékonyak. Természetesen vannak egyéni eltérések, és sok esetben az sem kóros, ha valaki később csinál ezt azt, de ezt sem lustaságként definiálnám, hanem a fejlődés egyéni ütemének. De a fél éves csúszás az már azért szerintem okot ad további fejlesztésre. Remélem nem bántottalak meg ezzel, de a lusta babázásra harapok.

2013. febr. 3. 23:50
 18/19 anonim válasza:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat! Lustának, nem lusta a kislányom, mert egész nap mozog, aktív, jó kedvű, mozgékony gyerek.

Szóval ez kipipálva. :-)


Az egyensúlyára azt mondta a dévényes hölgy is,neurológus is, hogy teljesen rendben van. Képes kapaszkodás nélkül nagyon gyorsan, akár 5-ször is felállni és visszaülni. Viszont, ennek ellenére, tuti megnézettetjük mégegyszer, biztos, ami biztos.


Köszönöm a privát üzenetet, utána nézek azoknak a lehetőségeknek, amit írtál, nagyon hasznos volt. Utána is járunk, mit tudunk itt megoldani.


Szép napot mindenkinek!

2013. febr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó

Végül mikor kezdett járni a babád?

2021. jan. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!