Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos elég lassú mozgásfej...

9 hónapos elég lassú mozgásfejlődésű babát hátráltatni fogom ha járókába teszem? 2 és 5 éveseim vannak és mióta a pici mászik, egy merő ordítás az egész nap.

Figyelt kérdés
Folyton sír valamelyik mert a babát persze legjobban a nagyobbak játéka érdekli, összerombolja a várukat, megrág ezt azt. Járókába tenném, de az ugye max 1mx1m, azon mászni nem nagyon tud. Mozgásfejlődése elég lassú, 6 hónapos koráig nem is forgott. Mászni és ülni is most kezdett. _Félek, ha "bezárom" egy pici helyre, nem fog eleget mászni erősödni, túl hamar feláll majd (magához képest).
2012. máj. 14. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
próbáld meg amíg oviban van a nagyobb(ha jár)addig legyen a kicsi kiengedve a házban .addig rakjátok el amit a nagyobbak féltenek.Aztán legyen vmennyit a járókában ameddig dolgod van.
2012. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát elég sokat beteg a legnagyobb. Meg ha ő oviban is van, a középsőt attól ugyanúgy "zavarja" a kicsi.

Ha én leülök hogy na jó akkor a kicsit folyamatosan lekötöm-távoltartom, akkor egyrészt egyedül nem fog felfedezni mindenfélét (mint a két nagyobb tette kicsinek) másrészt olyankor odafurakszik mindkét nagyobb is, mert az milyen már hogy anya már MEGINT a babával foglalkozik...(a fizikai kontaktus egyébként is úgy tűnik számukra hogy a kicsivel a legtöbb hiszen szoptatom etetem fürdetem ringatom stb.)

2012. máj. 14. 15:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Én babakarámot vettem,abból van több elemes is.így nem korlátozod le a mozgását mert ez elég nagy teret biztosít neki.Itt tud majd kúszni-mászni.Nekünk bejött
2012. máj. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lehet az lesz mondjuk nem túl nagy a szoba de akkor erre a pár hónapra lekerítem. Nem szeretném semmiben se korlátozni a mászásának a fejlődését, mert olyan kis bizonytalanul meg lassan csinálja még mindig.
2012. máj. 14. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!