Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Születendő orosz kislány:...

Születendő orosz kislány: Tatjána vagy Lizavéta a szebb név?

Figyelt kérdés

Ikerterhes vagyok, két kislányunk lesz. Férjem orosz származású, ezért úgy döntöttünk, piciknek is orosz nevet adunk, persze magyarosítva. Az egyik név már biztos (Szvetlána), de másikon még egyezkedünk. Van már egy kisfiúnk, Iván, akinek a neve magyarnak és orosznak is megfelel. Nem tudunk dönteni. Én elfogult vagyok a Tatjánával, de a férjem a Lizavétát szeretné. Együtt semmiképpen nem adjuk a kettőt!


Köszönöm előre is a válaszokat!



2012. aug. 28. 14:31
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Én hajlok rá, teljes mértékben, csak a férjem nagyon szeretné a Szvetlánát is adni. Viszont nem szeretném, ha az lenne, mint a húgom kislányánál... A neve Roxána Ilka lett, és a Roxánát nem is piszkálják a kortársai az óvodában, Roxinak hívja mindenki, de az Ilkával nagyon csúfolják, hogy ő a Milka... Ennek nem szeretném kitenni a lányomat. Ha felnő akkor büszkén viselheti ezt a különleges nevet, de akárhogyan is... Gondolni kell a gyermekkorára is! Ezt szeretném elmagyarázni a férjemnek, de eddig nem tudtunk megegyezni... :\
2012. aug. 29. 10:09
 22/34 anonim ***** válasza:
Irina is szép nem? :) De amúgy kettő közül Tatjána. :)
2012. aug. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Ó, igen, gyönyörű az a név is! :) Számomra minden orosz név szép, talán mert olyan komolyak és nőiesek! :)

Párom kezdi meggondolni magát, hatnak rá az érvek. Én a Tatjánát nagyon szeretném adni, és kezdi megszeretni ő is. :) A Szvetlána megmaradásán gondolkodunk még, de az lehet lecserélődik a Lizavétára, vagy most az Irina is megragadta a szememet! :)

2012. aug. 29. 17:01
 24/34 anonim válasza:

nekem a Tatjána jobban tetszik.

a másik, hívhatnátok Kátyának, bár nem tudom, hogy van-e ilyen név (vagy csak becenév)

2012. aug. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Igen, van! :) 2 éve anyakönyvezhető, és nekem is nagyon tetszik. :)
2012. aug. 29. 19:13
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Szvetlána nekem nagyon tetszik, mellé a Tatjánát választanám a Tánya becézés nagyon tetszik. A Lizavéta nekem nagyon fura csengésű.
2012. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Elolvasva a kommenteket én a Lizavéta és Irina neveket választanám!:D Szerintem ezek a legszebbek a felsoroltak közül.:) Gratulálok a kislányokhoz!:)
2012. aug. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönjük a válaszokat! :) A picik egy hónappal előbb jöttek, ám egészségesek mind a ketten! :) A nevük Tatjána Eliza és Irina Léna lett. Mind a két névből tartottunk meg, mint második keresztnév, így mindenki boldog a családban. :) Főleg én, hiszen adhattam a Tatjána nevet, ami a szerelmem! :D Az Irina olyan szinten gyönyörű csengésű, hogy a párommal belehabarodtunk, így ez lett a Szvetlána helyett. :)

Hamarosan a lányokat is kiengedik a kórházból, és mehetünk haza. Jelenleg megfigyelések alatt vannak, de minden a legnagyobb rendben van velük, szerencsére velem is, tehát minden a legszebb és a legjobb! :)

Köszönjük a tippeket és a véleményeket Nektek! :))

2012. szept. 11. 20:37
 29/34 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :) - az "irinás" :D
2012. szept. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok a lányokhoz és valóban gyönyörű nevük lett! Sok boldogságot nektek!
2012. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!