Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ilyen "béna" a...

Csak én vagyok ilyen "béna" a szilárd ételek bevezetésével?

Figyelt kérdés
10 hós a lányom,villával töröm neki az ételt.Kenyér héját szokott rágcsálni.A darabosabb ételtől öklendezik.A vele egykorú ismerős babák már kézzel harapják a virslit.Mit kéne másképp csinálnom?Étel tippeket is szívesen fogadnék.:)
2012. aug. 29. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Adj a kezébe kézzel ehető ételt,pl:vékony hasábokra szelt banánt,vékony meg főt répát,megpucolt csíkokra szelt paradicsomot...csinálj neki katonákat mini méretűt amit ő tud felcsipegetni.Én úgy vettem észre ,saját tapasztalatból hogy amit eddig evett dolgokat ha nem pürésíttetem nem nagyon akarta megenni darabosan,amint számára ismeretlen formájú dolgot nyomtam a kezébe tök ügyesen ette.Mi 8 hónaposak vagyunk 2 fogunk és megesz mindent.Tudom nehéz először neki állni mert az ütő áll meg az emberben mi van ha félre nyel,hát félre is fog!De mi felnőttek is félre szoktunk és megoldjuk.A másik ha saját maga eszik ,sokkal magabiztosabb lesz.
2012. aug. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem csak egyszerűen kicsi még hozzá.Az én lányom 14 hónaposan kapott először szilárdat, addig mindent turmixoltam neki.Sokszor fulladozott, így bátortalanabb lettem, egy ideig hanyagoltam is a dolgot.Most 17 hónapos, most jutottunk el addig, hogy a kis szendvicskét a kezébe merem adni, és nagyon ügyesen eszi.Ezzel csak azt akarom mondani, hogy minden gyerek más, nem kell eröltetni a dolgokat, eljön az ideje mindennek.és persze a fogak számától is függ a dolog.
2012. aug. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!