Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Aki nem 6 hónaposan kezdte a...

Aki nem 6 hónaposan kezdte a hozzátáplálást, hogyan haladt az ételek bevezetésével hónapról-hónapra?

Figyelt kérdés

Leírnád nekem hónapról hónapra?Nagyon köszönöm.A védőnőm rám se bagózik, a neten meg mind 6 hónaptól van:(

Már 3és fél hónaposan elkezdtem a kóstoltatást.Eddig evett a lányom: Tejpépet,almát,barackot,sütőtököt,krumplit,répát,paradicsomot(passzírozva),zöldbabot,szilvát.Az utóbbit elhalasztottam, mert kipattogott tőle az arca :SMost lassan 5 hónapos és már a tízórait kiváltottuk gyümivel.



2012. aug. 17. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet kicsit gyors voltál, de persze te látod, h mi a jó a picidnek! Nekem olyan listám van, ami 4hótól jó (én is 4hótól kezdtem! Én ezt követtem!

4hós:Alma, őszibarack, meggy, körte, krumpli, répa, sütőtök, glutén tartalmú: búza, rozs, árpa, zab (én ezt csak 6 hósan fogom bevezetni)

5hó: kukorica, rizspehely, cékla, sóska, spenót, saláta, gesztenye

6hós: zöldborsó, zöldbab, hús (csirke, nyúl, galamb), étolaj (oliva, napraforgó)

7hós: Szilva, brokkoli, szelőtök, spárga, sajt, túró, joghurt

8hós: banán, kelbimbó, kelkáposzta, karfiol, karalábé, tojássárgája, csirkemáj

9hós: sárgadinnye,

10hós: -

11hós: -

12hós: narancs, tojásfehérje, méz, tehéntej, hal

18hós: kivi

24hós: eper, málna, dió és a többi allergizáló!


Remélem tudtam segíteni!

2012. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi is korán kezdtük, a doktornő azt mondta, hogy úgy haladjak a táblázattal, hogy ne az életkort nézzem, csak a sorrendet. Holnap lesz 8 hónapos, szinte mindent eszik már.
2012. aug. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Szia persze,bemásolom,mert tegnap egyszer már leírtam.

Mi 3,5 hónaposan kezdtük és 4 hónaposan már 2 étkezést kiváltottunk mire 6 hónapos lett napi 2szor kapott tápszert,egészséges kisfiú,imád enni lassan 16 hónapos.

leírom neked,mit hogyan kapott remélem segít.

Én nem aggódtam túl,első nap kapott 4-5 kanállal,másnap megevett egy fél adagot harmadnap egy teljes adagot,volt olyan is hogy 2.nap már teljes adagot evett.A doki is megmondta nem kell túlbonyolítani és túlaggódni. 3,5 hónaposan először gyümölcsleveket kapott, dinnye és alma pürét,tejpépet..

Kisfiam 3 hónaposan lett tápszeres, 2 hónapos korától,már ki kellett tápszerrel egészíteni sajnos, szépen fokozatosan először gluténnal kb 6 hónaposan találkozott akkor kapott először húst is.

Ha gondolod leírom hónapról hónapra hogyan ismerkedett az ételekkel.

4. hónap:alma,őszibarack,céklakrumpli,répa,dinnye

5.hónap:meggy,körte,sütőtök,borsó,banán,sárgabarack

6.hónap:rizs,tök,brokkoli,gesztenye,fehérrépa,cukkini,csirke

husi(glutén:keksz,kekszes tejpép,majd főzelék liszttel sűrítve)

7.hónap:túró,szilva,saláta,sóska,nyuszi hús

8.hónap:kiwi(mag nélkül),vaj,sajt,karfiol,joghurt,máj

9.hónap:tojássárgája,zeller,karalábé,kelkáposzta,sertés hús,kelbimbó,saját készítésű pizza,húsleves

10.hónap:narancs,káposzta,tejszín,tejföl,marhahús

11.hónap:higított házitej,tej krumplipürében,azt eszi amit mi

12.hónap:méz,tojásfehérje,tojásból készült ételek,paprika,paradicsom,retek,hal,tej higítás nélkül,kakaó, evett kicsi epret málnát,és most evett először szőlőt mert ugye most van itt az ideje

2012. aug. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki pontozott le téged kedves utolsó, de nem én!Nekem hasznos a válaszod és köszönöm!!:)

Aki meg ide jár lepontozgatni az menjen ahova gondolom...

2012. aug. 18. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
tudod aki lepontozott biztos olyan anyuka aki a trend szerint csinál mindent,agyon aggódja és szegény gyereke még 1 évesen is a kóstolgatásnál tart...,ő majd 10 éves korig nem ad tejet stb, nem érdekel, máson tölti ki a baját ez van,a lényeg,hogy neked hasznos volt
2012. aug. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!