Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy döntenétek?

Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. 17 évesen szültem egy babát aki most 7 hónapos. Tervezett volt. Van 9 10 osztályom most szeretnék elvégezni egy szakmát esti tagozaton. Hétfő Kedd Szerdán 15:00tól este 6ig tartana. Párom azt mondta hogy adjuk bölcsödébe de én meg nem szeretném mert az lett megbeszélve hogy csak másfél évesen fog menni. Senki nincs aki vigyázna rá. Bébiszittere se merem bízni. Elhalasztanátok?
2012. aug. 29. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan nem is biztos hogy beveszik. a bölcsik többsége 1 éves kortól veszi be a gyereket. Szerintem halaszd a tanulást egy kicsit, kb jövő tavaszig. Az bő fél év lenne, addigra nő annyit a gyereked, hogy szépen eljátsszon a többi gyerekkel, és nem sínyli meg annyira az elválást, mint amennyire most sínylené.
2012. aug. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bölcsibe nem fogják felvenni, oda munkáltatói kell, ráadásul már rég jelezned kellett volna, hogy menne. Vagy magánra gondoltál? Párod nem tud rá vigyázni, amíg iskolába vagy?
2012. aug. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is várnék még, kicsi még nagyon.

Vagy próbáld meg levelezőn elvégezni, akkor csak a vizsgákra kellene babavigyázó, azt talán a párod is megkaphatja szabadságként.

2012. aug. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Bölcsőde akkor is beveszi, ha nappali tagozaton tanul az anyuka. De olyat nem lehet csinálni, hogy 3-tól 6-ig viszed. Reggel 6-tól vannak nyitva este 6-ig, de csak délutánra nem lehet kérni. :)

2012. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha már most halasztgatod, később is mindig lesz valami ami miatt nem tudsz majd tanulni :-(
2012. aug. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia.


Bevenni bevennék, mert 20 hetes kortól beveszik a gyerekeket, de nagyon picike még, jobb még neki veled.

Egyébként nem értelek ha délután 3-6ig van akkor hogy képzelted? Hisz a bölcsi 6ig van nyitva és ha te is 6ig vagy + utazás, akkor bőven nem érsz oda.

És nyilván 3kor nem viheted be és akkor beviszed egész napra, mert neked este suli van?

Szerintem probálj meg felfogadni valaki olyat, akiben megbizol és párszor találkozzon vele előtte a babád.


Egy bölcsödei gondozónő

2012. aug. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

már többen leírták, de válaszolok én is.

bölcsöde kilőve mert az iskolát nem támogatja így az állam, tehát ha nem dolgozol, nem adhatod be. azonkívül 6ig vannak nyitva a bölcsödék, tehát el se tudnád hozni, nálunk 5ig kell érte menni. a harmadik meg, délután 2kor nem állíthatsz be a bölcsödébe, tehát ha beadod akkor minden nap vinni kell reggel 8ig, az meg nagyon nagyon sok lenne egy ekkora babának.

mondjuk azt nem értem, hogy bölcsibe beadnád, de bébiszitterre nem bíznád? az elsőnél van 2 gondozónő 14 gyerekre, így valljuk be, nem igazán van idő egy 7 hónapost egész nap babusgatni, épp elég időt vesz el az etetés, tisztábatétel, míg egy bébiszitter csak vele foglalkozna, tudná vinni sétálni, játszana vele és csak arra az időre kéne "lepasszolnod" míg elfoglaltságod van. ha van rá keret én biztos azt választanám!

2012. aug. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Párom felajánlotta hogy megbeszéli a főnökével hogy azon a három napon hamarabb jön el és akkor csütörtökön meg pénteken tovább maradna bent. De így is nagyon keveset vagyunk együtt és elégé fáradt. Sosincs ideje kipiheni magát. És csak még rosszabb lenne minden.
2012. aug. 29. 20:29
 9/10 anonim ***** válasza:
18%
Előbb kellett volna szakma, aztán gyerek...
2012. aug. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia én is tanulok bár én egyetemen. Nálunk egyéni tanrendet lehetett kérni hogy befejezzem a szakomat. Így csak vizsgázni járok be amikor is eljönnek velem apucival és megvárják a másfél órás vizsgámat. Most 1 évem lesz és ez az utolsó félévem amikor államvizsgázok. Annyira egymáshoz vagyunk nőve, hogy el sem bírom képzelni, hogy más vigyázzon rá. 7 hónaposan is kis tökmag volt még. Párommal mi is kissé el vagyunk távolodva de ennek nem a kicsi az oka. Illetve inkább ő miatta vagyunk együtt. Én utólag döbbentem rá, hogy nem 20 évesen kellett volna apát látnom egy férfiben. Ettől függetlenül, ha vissza is mehetnék az időben sem tennék másként, mert bele halnék minden percbe amíg a kislányom nem lehetne velem. Hogy mi nem jövünk ki és talán nőként sosem leszek ,,boldog" hát... járulékos veszteség... többre tartom, ha anyaként vagyok boldog. Inkább a kisbabád érdekeit tarts szem előtt és nem a kapcsolatodét. Ne add azért egész napra bölcsődébe, hogy néhány órával többet legyél a pároddal. Sok családban estig dolgozik az apuka és jóformán csak a hétvégét tölti együtt a család. Ezt mégis boldogan teszik. Ez bizonyítja azt, hogy mi hiába végzünk itthonról távmunkát mind a ketten és hiába töltjük a nap 24 óráját együtt, hiába keresünk jól... csúnyán mondva hülyét kapunk a másiktól. Nem ezen fog múlni a kapcsolatotok, hanem hogy mind a ketten hogyan viszonyultok a másikhoz. Sajnos a legtöbb korai szerelem nem szokott jól végződni. Én 21 évesen szültem meg a kislányomat és így 1 év távlatából azt tudom mondani, hogy hiába 6 évvel idősebb a párom, az én személyiségem nem forrt ki igazán a baba vállalása előtt. Ha tehetném kettesben élnék a kislányommal. Ekkor lennék igazán boldog. Ám ezt nem tehetem meg, mert mind a ketten jól tudjuk, hogy bármit megtennénk mindketten a lányunkért és nem akarok ilyen harcba belemenni. Félek, hogy elveszíthetem. Továbbá a kislányom is imádja az apukáját, aki valóban jó apa (csak csapni való férj). Erre mondom én azt, hogy az ilyen szituációk nem a kisbaba érkezése, vagy nem a rengeteg munka miatt alakulnak ki. Az én édesapám reggel 8-tól este 10-ig dolgozott! 30 éve még is jó férj édesanyám oldalán! Hétvégente ha majdnem belehalt is a fáradtságba mindig elvitte a családját moziba, kirándulni, állatkertbe, pizzázni, stb... Lehet így is és úgy is!
2012. aug. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!