Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14-hó gyerekem nem nagyon...

ÉVI-Zéti kérdése:

14-hó gyerekem nem nagyon issza a tápszert tejre szeretném szoktatni de öklendezik tőle? Hogy szoktassam rá

Figyelt kérdés
2012. aug. 30. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
14 hónaposan sehogy. Ha nem akarsz neki később problémákat. (Allergia, asztma és egyéb fincsi dolgok.) Ráadásul még a hasa is fájni fog tőle.
2012. aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom kicsivel 1 éves múlt amikor szépen lassan leszokott a tápszerről. Majd már el sem fogadta. Nem kellett Neki semmilyen tápszer, tejital, tej semmi! El voltam keseredve de a doktornőnk nyugtatott nincs semmi baj pótoljam mással -túró, tejbegríz, sajt, joghurt stb.- Így is tettem, néha megpróbáltam tejet adni Neki de szó szerint ahogy meglátta, hogy 'fehér folyadékot' akarok adni sírva elrohant. Hagytam. Most 20 hónapos kb. egy hónapja minden este megiszik 3dl tejet van, hogy reggel is azt kap. Nagyon megszerette, szinte egyik napról a másikra. Szerintem ne erőltesd, nem kell szoktatni, próbálgasd, gyorsan változnak a gyerekek! :)

2012. aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves első!


Ma már bizonyított tény, hogy minél előbb kezdi el valaki bevezetni a tejtermékeket, annál nagyobb a későbbi allergia kialakulásának kockázata!


Kedves Kérdező!

Az én lányom sem volt hajlandó soha tápszert inni, miután már nem szopizott tehéntejjel próbálkoztam, de nem nagyon itta.

Aztán vettem Nestlé italízesítő port (kakaós és vaníliás van), 12 hónapos kórtól 3 éves korú babáknak. Felforraltam a 2,8%-os tejet, majd tettem bele ebből a porból (a kakaós jött be neki, de sok gyereknek meg a vaníliás) és azóta reggel azt issza, nagyon szereti. Este már a sima tejet is megissza, de nem sokat, max 1 decit. Próbáld ki Te is, én rossmanban szoktam venni

2012. aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!


Jaj, rosszul írtam:) Szóval minél KÉSŐBB kezdi el valaki bevezetni a tejtermékek fogyasztását, annál nagyobb az esély, hogy később allergiás lesz a gyerek

2012. aug. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért nem adsz neki inkább növényi tejeket? Rizstejet, ilyesmit. Egészségesebb, mint a tehéntej.
2012. aug. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A fiam 1 éves múlt amikor elkezdtem felesbe csinálni neki.120ml tej+120ml víz+4 kanál tápszer.2 héten át csökkentettem mindig a tápszer mennyiségét a végén már csak 30ml víz és 1 kanál tápszer+210ml tej és végül semmi tápszer.Ő így fogadta el a tejet,azért csináltam így mert elsőre nem fogadta el.
2012. aug. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a kész Milumil tejitalt (híg, tej állagú) adtam először felesben kb. 1 hónapig, majd egyre több tejet tettem bele.. A "sima" tejet nem kéri, de van a "madártej" ízű tej, ő azt kap, a tesó meg ugyanettől a cégtől kakaót.. DE tényleg nincs semmi, ha a többi savanyított tejterméket eszi, nyugi.
2012. aug. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fiam 2 éves, és most szokott rá a tejre. 2 csomag MINIMAX szívószálat használt el. Ma már megy a fiókhoz, kiveszi a sima, "mezei" szívószálat és kéri a tejet.
2012. aug. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az unokatestvérem genetikus, a gyerekei 3 éves korukig nem kaptak tejet. Én hiszek neki.

Első

2012. aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!