Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassam? Hogyan...

Hogyan altassam? Hogyan szoktassam le a ciciről alvásról? SEGÍTSETEK!

Figyelt kérdés

Fiam 10 hónapos és csak cicin hajlandó elaludni este(utána teszem be a kiságyba), és visszaaludni is éjjel. Nappal eddig hol cicin, hol a hintájába aludt el(adamo jellegű). Mostanság megint csak cicin.

Szeretnék olyan ötleteket, melyek beváltak. Kiságyba hiába teszem be, azonnal feláll és sír, bármennyire álmos is. Próbáltam sírni hagyni, de 15 perc után ugyan azzal az intenzitással sírt, így kivettem. Nem tudom hogyan csináljam. Nem cumizik, nem szopja az ujját. Igazi cicifüggő.

Azoknak kérem a segítségét, akik hasonló cipőben járnak/tak és sikerült ezt a helyzetet megoldani.

Előre is köszönöm



2012. aug. 19. 15:13
1 2
 1/14 Andizsuzsi ***** válasza:
20%
Nem fog tetszeni, amit mondok, de rosszul szoktattad, ezért "vérrel-verejtékkel" fogtok tudni átállni a normális alvásra. Nincs más lehetőség (szerintem), mint a következetes kitartás akkor is, ha nem negyed órát, hanem másfelet is ordít akár. Eddig ugyanis azt tanulta, hogy kitartó sírással te felveszed, és cicire teszed, tehát megpróbál addig sírni, amíg ezt el nem éri. Nem fogja érteni, hogy miért nem működik az eddig prímán bevált módszer, amin még jobban bedühödhet, és nagyon hangos óráknak néztek elébe. De sajnos másként nem megy, és így is csak akkor, ha tényleg elhatározod magad és következetes leszel, és egyszer sem ingasz meg, mert a legkisebb engedmény is oda vezethet, hogy kezdhetitek előröl. Nekem nem volt ilyen tapasztalatom, de a sógornőmnek igen, bizony órákat keringett a lakótelepen a tömb körül, mire elaludt apuka felügyelete mellett az addig cicin altatott fiúcska.
2012. aug. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%

Egyetértek az elsővel. Annyival egészíteném ki,hogy éjjel csak teát kapjon.

Csak így tudod leszoktatni a ciciről. Igaz,ez nem egy könnyű helyzet lesz.

2012. aug. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Én azt mondom hogy elsőnek vedd el tőle nappalra, aztán meg estére is.

Fokozatosan próbáld, másképp mindkettőtöket meg fog viselni.

2012. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem nappal próbáld meg ölben, lágy zene mellett elaltatni, akár ringathatod is, de ne kapjon cicit. Ezt akkor érdemes elkezdeni ha már igazán álmos a baba. Egyből tedd le a kiságyba mihelyt lehunyta a szemét. Persze ez az első napokban jó sokáig fog tartani. Ehhez az etetési időket is át kell ütemezned, hogy ne pont úgy jöjjön ki hogy akkor legyen éhes amikor közeledik az alvásidő. Tehát amikor felkel akkor kapjon cicit, ne elalvás előtt.

Az esti szopi még akár maradhat is, ha neked nem probléma úgy altatni akkor.

Éjjel pedig próbálj vizet adni neki és szintén ölbe venni, úgy visszaaltatni. Lehet csak 1 éves kor után fogod tudni az éjjeli szopikról leszoktatni. Én akkor tervezem elkezdeni majd.

2012. aug. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
46%
Miért zavar ez Téged annyira? Csak cumizik vagy még van tejed és táplálkozik?
2012. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
37%

Az Én fiam cici nélkül is elaludt,de 2 és fél évig szopott. Amikor elindult /1 évesen/ hozta a kisszéket leült elém és elkezdte felhúzogatni a pólómat ezzel jelezve hogy cicizni akar. Én eleget tettem a kérésének és etettem. Amikor másfél évesen még mindig igényelte az anyatejet,akkor felkerestem a gyerekorvost. Ő közölte ha nem lesz rá igénye akkor magától elfogja hagyni. Mint említettem ezt 2 és fél éves korában tette meg.

Előnye: 1 kezemen megtudom számolni hogy hányszor volt beteg,a csontozata erős stb.

2012. aug. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem az zavar, hogy este úgy alszik el,hanem hogy éjjel sűrűn ébred,egyből feláll a kiságyba, sír és csak cicin alszik vissza és nyugszik meg. Hiába ölelem, rakom mindenféle variációba magamra, kifeszíti magát és jobban sír.Csak cicin nyugszik meg és alszik vissza. Most kezdünk arra rátérni, hogy reggel kap cicit, szopizik,mert van tejem, meg este is kap és nappal csak egyszer. Próbálom ritkítani, nem tápláló már a tejem, vérszegény is a fiam. Szóval nem az a lényeg mi zavar és mi nem. Hasonló helyzetű anyukák tapasztalatát szerettem volna megtudni.

Akitől kaptam, azt köszönöm.

Jó alvó volt, azután mindig jött valami, fogzás, szep.szorongás, meleg, vérszegénység stb.

Valami mindig jön amitől nem alussza át az éjszakát, de az nem is érdekel, de azért óránként nem szeretnék ébredni,majd cicin altatni.

Ehhez szerettem volna információt. :)

2012. aug. 19. 16:49
 8/14 A kérdező kommentje:

Nappali alvásnál meg teljesen bevált nekünk a hinta,mert abban aludt 1-2 órát délelőtt és délután, de mostanság már ki akar mászni ...

Ha elaltatom cicin és berakom az ágyába akkor fél óra és fent van. Szóval a nappali alváshoz is szeretnék valami bevált módszert.

Nagyon éberalvó. Külön szobába alszik. Már 4 hetes kora óta.

2012. aug. 19. 16:52
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Megértem, hogy nem szeretnél óránként kelni, de szerintem abból kell kiindulni, hogy az nem is lenne normális. Ha ennyiszer ébred a kisfiad, és ilyen nyugtalanul alszik, akkor inkább annak kéne utána járnod, hogy mitől lehet ez. Gyerekorvossal beszélnék a helyedben, így távolról nehéz tanácsot adni. Nem biztos, hogy pl csak szeparációs szorongásról van szó, és így szeretné érezni a közelségedet, hogy őt a cici nyugtatja meg. Lehet, hogy más (komolyabb) dolog van a háttérben, amit ki kéne kutatni, hogy segíteni tudj a kisfiadon.

Az én lányom egyébként 21 hónapos koráig szopizott, de ő pl nem alszik külön szobában, hanem mindig a mi ágyunkkal volt összetolva az övé, így amikor ébredt éjjel, akkor magam mellé vettem, vagy pl 13 hónapos kora óta junior ágyban alszik mellettünk, akkor csak odahúzódtam hozzá, s kb. 5 perc után mindketten aludtunk tovább. De fogzáskor is csak max. 4-5 alkalommal ébredt, óránkénti kelésnél nekem gyanús lett volna a dolog.

2012. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 alaszka ***** válasza:
57%
Én ugyanebben a cipőben járok, most 14 hónapos a lányom, ha rossz éjszakánk van, akkor felébred 8x is, ha éppen olyanja van, akkor csak 2-3 alkalommal, ő is csak cicire alszik vissza, és kitartóan követeli, ha nem kap, mondjuk ő velünk alszik, így valamivel kényelmesebb a dolgom, mint neked, de így se sokat alszok, és én is nagyon szeretném már erről leszoktatni. Az első lányomnál ugyanígy volt a dolog, ő is velünk aludt, de sokszor ébredt, míg egyszer csak nagyon besokalltam mikor 19 hónapos volt, és azt mondtam, kész, eddig bírtam, nincs tovább...este bekészítettem egy üveg teát...ordított, kiverte a kezemből, nagyon nagyon mérgesen sírt, ez így ment kb. 3 éjjel, aztán utána is felébredt, de akkor már átállt a teázásra, és ez a rossz szokása megmaradt egészen 2 éves koráig, utána egyszercsak elmaradtak az éjjeli ébredései, és már a tea sem kellett többet éjszaka. Én nagyon nem vagyok híve a sírni hagyásnak, és soha nem is tudtam megtenni, DE, én is azt mondom neked, hogy erről másképpen nem fogod tudni leszoktatni, csak ha átvészeltek valahogy pár sírós éjjelt, úgy hogy simogatod, ott vagy mellette, de nem adsz neki cicit. Viszont ha valami mással váltod ki a cicizést, akkor meg könnyen lehet hogy úgy jársz mint én az első gyerekemmel, hogy kialakítasz nála egy újabb szokást, ami miatt neked majd szintén át kell menned a szobájába. Ha tudjátok, esetleg pár éjjel megpróbálhatna apukája bemenni hozzá, hátha neki könnyebben visszaalszik, ezt a megoldást sok helyen írják. Én ezt nem tudom megcsinálni, mert a párom nincs magánál éjjel, nem is hallja meg ha sír a gyerek, pedig ott van mellettünk. Szóval vagy ez lehet a megoldás, vagy az hogy magad mellé veszed, hátha csak a közelséged kell neki, és talán nem ébred majd ennyiszer. De látod az én példámat, egész éjjel ott vagyok mellette, mégis kéri a cicit. A teázást meg szintén a saját példámból nem javaslom, mert akkor még ki tudja meddig járkálhatsz be hozzá a tea miatt.
2012. aug. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!