Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy "kezeli" az anyuci...

Ki hogy "kezeli" az anyuci hiányt, szorongást? Tanácsot várnék.

Figyelt kérdés
9 hónaposak vagyunk,már egy ideje elkezdődött de még bírtam az állandó sírást utánam,de ez kezd eldurvúlni.Aztán lehet hogy ez más számára normális első baba ,szóval nem tudom.Most ott tartunk hogy mászik fel áll és ha leteszem a játszószőnyegre azonnal átvált mászásra oda mászik hozzám és sír visít rángatja a nadrágomat,feláll és átkulcsolja a lábamat....nagyon tündéri de semmit sem tudok mellete csinálni jó gondolom ezzel másis így van.De pl:reggel 7 kel full kóma vagyok,csinálom a reggelit és úgy üvőlt hogy eladja a házat,az ideg roham kerülget :-).Nagyon sokat foglalkozok vele csak én mert apa non-stop dolgozik,ha itthon van foglalkozik a picivel jobban mondva foglalkozna ha az én picim nem sírna mindig utánam.Az meg hogy egyedül eljátszani akár 5 percre felejtős :-(Nem is értem mert este meg saját maga elaltatja magát ringatás nélkül.
2012. aug. 30. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Pont itt tartunk mi is... 9 hónapos, és elkezdődött a szeparációs szorongás.

Nekem ő a második gyermekem, és csak azt tudom mondani, hogy kitartást. Az egyetlen amit tehetsz, hogy kielégíted az igényeit, tehát ott vagy vele, hagyod, hogy megmásszon. Újra és újra. Tudom, hogy megterhelő, engem is zavar, hogy nem lehet pisilni sem elmenni anélkül, hogy ne ordítana. Meg kell próbálnod máshol kompenzálni (mert azt tényleg muszáj): este kikapcsolódni, sportolni, ilyesmi.

Ráadásul most próbálgatja az állást is, én is leültetem, azonnal feláll újra, végkimerülésig :)

Azt olvastam valahol, hogy ha ilyenkor sokat vagy vele, akkor hamarabb elmúlik a szeparációs szorongás, és kiegyensúlyozottabb kisgyerek válik belőle, nem tudom, hogy véletlen-e, de az elsőnél bejött ez az elmélet.

Fel a fejjel, nehéz időszak, de túl leszünk ezen is :)

2012. aug. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen,de ha állandóan vele vagy,az sem jobb... mert akkor meg sosem szokja meg,ha távol vagy,nem lehet ott hagyni nagyszülőknél,ha neked éppen olyan dolgod van,ami miatt nem viheted magaddal. Lehet,hogy picurka még,de el kell kezdeni szépen,naponta pár percre leválni róla.Adj neki valami játékot,amíg kiszaladsz akár wcre,akár enni. Tudom,hogy szívet tépő,de had sírjon 5 percig,ki fogja bírni,és Te is ki fogod bírni. Nem normális,ha nem tudod elválasztani magadtól,így se oviba nem tudod majd elvinni,se máshová.
2012. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Második, a leválás megkezdését nem a szeparációs szonongás közepére kell időzíteni.

Első írja jól, én akkor két hónapig kb. a földön ülve éltem, úgy pisiltem, hogy a kicsi az ölemben ült.

Mindenki túlélte, most a fiam önálló bölcsis, bárkivel jól elvan, aludt már mindkét nagyszülőnél és semmi gond nem volt!

2012. aug. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végre lefektettem,azt hittem sose lesz ma este :-)Hát ez a mai nap borzasztó,kb. az lehet a fejemre írva hogy "Errorrrrrrr" a fülem eldugult,az idegeim cérnák...hát nem tudom meddig tart de öregszem ez alatt rendesen.Azzal még nincs is baj hogy sír,de ennyit hogy bírja hogy nem fárad el? Akkor ennyi nincs erre megoldás?Én nem tudom hogy a többi anyuka ezt hogy vészeli át,na meg ahol 3 gyerek van de le a kalappal....
2012. aug. 30. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!