Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha bealszik szopizás közben...

Ha bealszik szopizás közben babátok, felébresztitek büfizni?

Figyelt kérdés

Van,hogy fekve szopizik babám és közben elalszik. (ha a karomban tartom,akkor is bealszik néha.)Sajnálom ilyen kor felvenni,mert akkor meg felébred. De ha oldalra fordítva hagyom,akkor ha kifolyik egy kis tej,nem lehet baja,ugye? Persze nem hagyom ott egy darabig,figyelni szoktam.Vagy mindenképpen büfiztessem egy ideig? Ráadásul ő olyan,hogy nem is mindig büfizik,csak ritkán. Van,hogy 10-15 percig is simogatom,finomat paskolom a hátát,de semmi büfi nem jön ki. Na de felébredni meg felébred és nehezebben alszik vissza. Szóval tanácsot kérnék,hogy csináljam! Tapasztalt anyukák, írnátok nekem?

Köszönöm, egy két hetes baba anyukája.



2012. aug. 31. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én kicsi babámnál úgy csináltam hogy szoptatás után (ölben szopizott) Felemeltem lassan és az ágyába vittem legtöbbször büfizett!De ha nem akkor úgy raktam le hogy oldalra fordítottam és éberen aludtam mint egy őrző védő kiskutya :) !De így soha nem volt nálunk gond!Nagyon boldog gyereknevelést!
2012. aug. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem,mert nem is mindig büfizik.hason alszik,így nem gond ha alvás közben jön rá a büfi...akkor lehet gond ha háton fekszik
2012. aug. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sem büfiztettem. Az elején még próbáltam, de nem mindig büfizett. Aztán a védőnő mondta, hogy nem törvényszerű, hogy minden baba mindig büfizzen. Ha jól szopik és kevés levegőt nyel, akkor nincs gond. A fiam hasfájós sem volt. Így én is büfi után az oldalára fektettem és kész. :)
2012. aug. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs, nem büfi, hanem szoptatás után fektettem oldalra... :)
2012. aug. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van ha az oldalára fordítod akkor kifolyik a cucc és néha el is ereszt pár büfit.

Bár az én lányom ha szopi közben elaludt én is felvettem, ráfektettem a vállamra, símogattam a hátát és visszaaludt, de közben nagyon jókat büfizett, és egy idő után leraktam.

Semmiképp ne hagyd hogy utána a hátán aludjon, mert belefulladhat a saját "hányásába".

2012. aug. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, mennek a zöld mancsok is. Akkor oldalra fektetem és így hátha nem lesz baj. Szépen, nyugodtan szopizik, nem kapkod és nem nyel sok levegőt. És nem is hasfájós szerencsére, csak ez a büfi a gondom...
2012. aug. 31. 15:12
 7/7 anonim ***** válasza:

én fel szoktam emelni büfizni, mert az én fiam szinte mindig nyel levegőt. Most (4 és fél hónaposan) mmár nagyon rutinosan büfizik, szinte ahogy felemelem. Ha mégse, akkor hasrafektetem ls 1 percen belül sikerül.

Azért szoktam megbüfiztetni, mert ha büfi nélkül alszik el, akkor 10-20 perc múlva hasfájásra ébred, de akkor már mélyebb álmából.

2012. aug. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!