Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukája!...

Tápszeres babák anyukája! Kérlek titeket aki tud segítsen!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom 4 hónapos és sajnos úgy néz,ki,hogy a szopikat ki kell egészíteni tápszerrel.Most is szopizott és még elfogadott 40ml tápit. Nagyon elvagyok keseredve. :(

Lenne pát kérdésem:-hétvégén mennünk kell egy 3 órás kocsiútra,hogyan oldjam meg a tápi adást?

-Meddig kell tápszert adni egy babának? Úgy értem,hogy tudom,hogy fél évesen hozzátáplálás van,de a tápszert meddig kapja?

-ha feliratom az orvossal úgy olcsóbb vagy vegyem meg boltba?

-mennyit készítsek tápiból? mert ugye nem tudom előre,hogy mennyit szopizik...

Köszönöm aki tud segíteni


2012. aug. 31. 15:36
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
39%

Azért azt ne felejtsük el hogy már egy 4 hónapos babáról van szó.

Emberek az anyatej nem életet adó csodaszer.Ma már tökéletesen felválhatja a tápszer ha kell.Nem méreg..

Másfél óránként szoptatni?!.Ha egyszer nincs teje akkor minek kínozná szegény babáját ha ott a tápszer a cumisüvegbe amiből minden erőfeszítés nélkül, boldogan meg tudja enni az adagját a csöppség.Belátom, hogy jobb ha szopizik a baba én értem ezt a dolgot viszont ha nincs tejcsi akkor felesleges ezen idegeskedni meg főleg a babát kínozni, hogy a semmit szopizza.Itt már azért nem újszülöttről van szó!

Előre is köszönöm a lepontozást..

2012. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Én köszönöm a válaszodat... én is így gondolom valamilyen szinten.Nagyon rossz volt az a tudat,hogy éhes a babám,pedíg tényleg volt,hogy 1,5 óra múlva ciciztettem.2,5 óránál többet nem bírt ki az biztos.Elszőrnyedtem amikor ma megláttam,hogy csak 70-60-at cicizett. :((

DE még mindíg nemtudom,hogy ha nem lesz mérlegem akkor mennyi tápszert készítsek nappal neki egy alkalomra szopi után?

2012. aug. 31. 22:45
 23/37 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem ez hülyeség,hogy ha nem éhes a gyerek akkor is eszik még...Te is ha nagyon jól laksz,akkor nem eszel többet. Délután is simán kilökte a cumisüveget,pedig volt még benne sok,gondolom elég volt neki annyi amennyit megevett! nem?
2012. aug. 31. 22:53
 24/37 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 3hónapos a fiam,ő 150ml-ket simán eltüntet 1 étkezés alatt,szoptatom.Ha a kislányod szopik olyan 60-70ml-t szerintem még 60ml tápszert készithetsz mellé kiegészitésnek,de amúgy a babák sem esznek minden alkalommal ugyanannyit,szóval lehet,h egyszer meg fog enni 100ml máskor meg 150ml-t :)Azt,h pontosan tudd mennyit evett mérleg nélkül szerintem csak akkor tudod meg ha lefejed és üvegből etetsz,de viszont akkor nagyon hamar rá fog szokni és hanyagolni fogja a cicid ezáltal még kevesebb tejed lesz mig egy nap elfogy teljesen.

2012. aug. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

szia nem olvastam el az összeset de:

van (brendonban is) olyan tároló kis adagoló egymásba csavarható dobozka amibe a kimért tápszert bele tudod tenni. A teteje olyan mint egy üveg nyaka, hogy könnyen cumisüvegbe önthesd a port. Mérd ki először két kanalanként és pakold bele. Szoptatás előtt már készítsd össze és a cumisüvegbe mérj ki 60ml babavizet. Ha a babavizet melegítened kéne lehet kapni cumisüveg melegítőt ami az útra nagyon szuper mert rá lehet csatlakoztatni a szivargyújtóra is. Ezeket nem csak melegítésre használhatod de fel is forralhatod benne a vizet amennyiben szükséges. Az orvosod minden hónapban max 6 dobozt tud kiírni mert annyi a támogatott. Fél éves koráig álltalában ugyan azt fogja enni aztán a következő verzióra vált 1 éves koráig ami már nem lesz támogatott. tehát ügyelj arra, hogy ugyan azt a fajtát 6 hónapos korig eszi és ne gyűjtsd tovább:) Ha a felforralt víz nem hülne le időre lehet venni vízhűtő szerkezetet is (brendonban vettem azt is) ami egy kb másfél deci vizet 80 másodperc alatt áthűt 40 fokosra 100 fokosról!Ezt hűtőben kell tartani (nem mélyhűtő) és ha magaddal viszed csak hűtőtáskába elég egy jégaku mellé bedobni. Ezt inkább télen fogod áldani igazán... Minden jót!

2012. szept. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

De ha 2 óránként szoptatsz (ahogy írtad), akkor egyáltalán nem kevés a 60-70 ml. Nem lehet elvárni, hogy ilyenkor is 150 ml-eket egyen.

Nem lehet hogy növekedési ugrása van és azért akar most sokszor szopizni? Azt pár nap alatt át lehet vészelni. Vagy fáj a hasa és azért sír?

2012. szept. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Én már azt sem tudom,hogy mit csináljak...Adjak pótlást vagy ne...Soha nem volt hasfájós,és mindig csak közvetlen szopi után sírdogál és szívná még a cicit,de elkezd rajta sírni.Tegnap adtam neki kis pótlást,nem sírt utána.De csak nappal van ez,érdekes mert este is elég neki a tejci és ma reggel is nagyon tele voltak a melleim és elég is volt neki.
2012. szept. 1. 08:42
 28/37 anonim ***** válasza:
30%
21. válaszoló vagyok! Én ugyan így voltam ahogy te.Én úgy oldottam meg, hogy reggel megszoptattam, mert ekkor még elég volt a tejem.Összegyűlt éjszaka, mivel az én picim sem kelt enni.Aztán a következő etetésnél mivel tök puhák volt a melleim adtam neki tápszert.Így a következő etetésre megint volt tej a cicimben.Sajnos be kell vallanod, hogy apad a tejed.Nem elég a babádnak.Van ilyen, de ezt csak az tudja megérteni aki volt hasonló cipőben.Hidd el azok akik itt beszélnek, hogy tedd óránként meg másfél óránként cicire azok nem élték ezt át.Egy 4 hónapos gyereknek mozogni is kell játszani meg aludni nem egész nap szopizni meg szenvedni az éhségtől.Semmi baja nem lesz ha tápszert adsz neki.Csináld úgy ahogy én.Adsz neki reggel cicit ha van benne, de írtad is, hogy reggel még tudod szoptatni.Aztán a következő etetés a tízórai akkor csinálsz 150 ml tápszert. Ha megeszi akkor következő alkalommal majd többet keversz be.Aztán az ebédnél ha érzed, hogy van tejcsid akkor megszoptatod. Uzsi megint tápi majd a vacsora tejcsi.Én egy darabig így csináltam, aztán elapadt természetesen mivel már beindult az apadása.Igen a cumisüveg melegítő jó dolog az útra én is ajánlom vagy a termoszt esetleg.Viszont a mi tápszerünk feloldódik a simán nem megmelegített vízben is.Ha úton vagyunk én nem melegítgetem a vizet.Semmi baja nem lesz ha egyszer nem melegíted fel.A babavíz tökéletesen megfelel erre a célra.Ha megbontasz egy babavizet akkor azt felhasználhatod 24óráig forralatlanul.Bár hűtőben kéne tárolni, de szerintem nem lesz baja ha 3 óra után odaadod neki.Ja és ha 4 hónapos akkor én már elkezdeném a kóstoltatást is lassan a helyedben.Nem tudom adtál-e már neki valami mást anyatejen /tápin kívül?
2012. szept. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok!Milyen tápszert adsz Neki?
2012. szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Én is inkább már 10óraira gyümit adnék neki amennyit megeszik és rászopiztatnék.A jobb az lenne ha először szoptatod és pótlod gyümölccsel.délre szopi és ha nem elég pótlód tápszerrel,uzsi szopi+tápi vagy csak tápi.És akkor este szopi.

Én semmi képen sem hagynék ki szoptatást mert ahogy írták előttem is hamarabb elapad.Ha így csinálod akkor 5hósan nyugodtan be lehet vezetni a főzeléket is,6 hónaposan meg az uzsonnát.Ha így csinálod és fen tudod tartani a szoptatást akkor elég lesz neki reggel meg este a cici 6,5 hónaposan.Én is így csináltam tök jól fejlődik most már lassan 1 éves nem hízott el nem szenvedett semmiben sem hiányt.Amikor meg elapadt akkor már csak reggel kapott a reggelihez tápszert.

Nem vagyok a tápszer ellen,hisz nekem is azért tápszeres volt a babám,de amíg meg lehet oldani természetes dolgokkal addig azt próbáltam.Nekem is rossz volt beismerni hogy akár mit is tettem nem jön több. Sose értettem hogyan csinálják azok az anyukák hogy minden alkalommal 200 kiszív a pici mellette meg még 2liter ott figyel a fagyasztóban?! :-)Ez alkati kérdés,meg a gének,ezért ne legyen lelkiismeret furdalásod biztos nagyon jó anya vagy hisz a legjobbat akarod a picidnek!Fel a fejjel bíz magadban meg az ösztöneidben!

Először tuti lesz egy két feleslegesen csinált tápi meg idegeskedés az utazásoknál,de majd az idő hozza és bele jössz.

Mi is akik eddig írtak jót szeretnénk neked meg a picidnek azért írunk ennyi fajta tanácsot,meg amit mi elhibáztunk azt te ne tedd ezt úgy is csak te tudod megtapasztalni!

2012. szept. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!