Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukája!...

Tápszeres babák anyukája! Kérlek titeket aki tud segítsen!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom 4 hónapos és sajnos úgy néz,ki,hogy a szopikat ki kell egészíteni tápszerrel.Most is szopizott és még elfogadott 40ml tápit. Nagyon elvagyok keseredve. :(

Lenne pát kérdésem:-hétvégén mennünk kell egy 3 órás kocsiútra,hogyan oldjam meg a tápi adást?

-Meddig kell tápszert adni egy babának? Úgy értem,hogy tudom,hogy fél évesen hozzátáplálás van,de a tápszert meddig kapja?

-ha feliratom az orvossal úgy olcsóbb vagy vegyem meg boltba?

-mennyit készítsek tápiból? mert ugye nem tudom előre,hogy mennyit szopizik...

Köszönöm aki tud segíteni


2012. aug. 31. 15:36
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

A tápszert egy éves korig kapják, de van, aki tovább! Ez több mindentől függ!

Mindenképpen írasd fel, mert 6 hós korig támogatott. Utána nem mindegyik az és kevesebb is rá a támogatás!

Én ha útnak indultunk úgy oldottam meg,hogy itthon jócskán felmelegítettem a vizet, ami kb. addigra annyira hűlt le, ami jó volt, bekevertem a kocsiban és kész!

2012. aug. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Tápszert 1 éves korig mindenféleképpen ajánlatos adni a babának, tejet csak 1 éves kor után, sőt van aki még tovább tápszerezi a babát, mert ez a mai tej ugyebár nem tej.

Szerencsésebb feliratni a tápszert az orvossal, mert úgy olcsóbb.

Én a gyermekeimnél kitapasztaltam, hogy melyik napszakban mekkora volt az étvágyuk, annak megfelelően készítettem tápszert. Javaslom, hogy először 60 ml vízzel kezdj (2 adagolókanál tápszer), ha szükséges adj Neki még 30-60 ml-t. Előbb-utóbb sikerül "belőni", hogy mennyire van szükség.

Amikor elutazunk hosszabb útra, magammal viszek egy kis forralt vizet vagy Jana, Szentkirályi bébivizet. Ha meleg az idő, akkor ez esetben nem szoktam megmelegíteni a vizet, viszont, ha hideg az idő, akkor betérünk valamilyen vendéglátóipari egységbe, benzinkútra és megkérek valakit, hogy melegítse meg, majd beleteszem a tápszert.


Sok sikert! Jó utat!

2012. aug. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
48%

Mi 9 hónaposak vagyunk és kap reggel 200ml+reggeli,este meg tápiból csinálok neki vacsorát.

Én úgy csináltam hogy vettem 0,5dl termoszt ebbe tettem a forralt vizet meg volt egy 0,5dl palackot ebbe meg a hűtőt vizet és ha mentünk valahova vittem magammal egy Avent-os poharat ebben volt a tápi meg egy adagoló kanalat,1 cumis üveg és út közben felesbe kevered a vizeket bele a tápit összerázod és kész.Komplikáltnak tűnhet így olvasásra de de kb 2perc az egész!Én előírásnál sosem csináltam többet max 10 ml-vel többet,okkal van feltüntetve a dobozon mennyit lehet adni!

De ha még cicizik én hátra ülnék vele és ha megoldható először megszoptatnám és csak utána pótolnám,mert minél kevesebbszer teszed mellre annál kevesebb lesz a tejed.Az is lehet hogy növekedési ugrás és csak ki kéne egy picit várnod,többször mellre tenni!Mert ez saját hibám volt én is azt hittem hogy nem elég a tejem mert sírt szopi után..és adtam neki a tápi utána már nem volt visszaút mondjuk így is sokáig tudtam szoptatni,de csak reggel és este.

Azt meg hogy meddig kell adni anyuka válogatja én max.1éves koráig utána kap rendes tejet ha bírja a gyomra.

Nálunk fel írta a doki 200-300Ft volt olcsóbb.Több gyógyszertárban is meg kell kérdezni mert akár 600ft is lehet a különbség én Milumil 1 Ha-at vettem ez volt 2300Ft és 800g volt.

Azt meg hogy mennyit készíts tápiból én szopi után mértem és ezt pótoltam ki.Pl ha 100ml evett akkor olyan 50-60ml pótolsz.

2012. aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

6 hónapos korig támogatott a tápi,inkább írasd fel a dokival.

Egyszerű az utazás a babával:))mielőtt indultok,megeteted.Átalussza az utat vagy viszel magaddal felforralt vizet,ha enni akar akkor elkészíted neki mondjuk 100 ml,90 vizet raksz 3 mérőkanállal meg port,de ez biztos nem lesz elég Neki.Ha meg kihűlt a víz,nem elég meleg,benzinkút,bar,valami csak akad ahol van mikrójuk és felmelegítik neked,30 másodperc kb.

2012. aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Akkor most elég meleg van,van itthon Jana babavíz.Elég ha csak felbontom a kocsiba és bekeverem a tápszert? Nem kell melegebbnek lennie a víznek? és ha felbontottam,ugyebár nemfogom tudni hűtőbe tenni,3 óra múlva is adhatok neki abból a vízből forralás nélkül? KÖSZÖNÖM

2012. aug. 31. 15:59
 6/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Még annyit szeretnék kérdezni,hogy most is 100 tápit előre megcsináltam,mert ugye nemtudtam mennyit fog szopizni,de csak 40et evett meg beőle és 60at öntöttem ki. Következő szopinál nem adhatom neki ugye?

Hogyan csináljam,hogy ne sírjon míg elkészítem?? Mert felébred és ugye éhes,mire megcsinálom nagyon sír szegényke. Akkor gyorsan megszoptatom és eszik tápiból amennyit éppen megeszik.Az a baj,hogy most csak 1 hétre béreltem mérleget,utána nemfogom tudni,hogy mennyit szopizott,találomra készítsek tápszer?

Hogy dolgoztátok fel,hogy nem elég a tejetek? Nekem folytak a könnyem amikor ette a tápszert. :(

2012. aug. 31. 16:22
 7/37 anonim ***** válasza:

A babavizet 24 órán keresztül adhatod forralás nélkül, utána kell csak forralni. Viszont a tápszer vizének max. 40 fokosnak szabad lennie. Egy kicsit muszáj megmelegíteni, hogy jól oldódjon benne a tápszer.

Nincs valaki, akitől tudnál kölcsön kérni cumisüveg melegítőt? Egyébként -bár nagyon sajnálom- ha ki kell egészítened, akkor érdemes beszerezni állandóra egy kocsiban használható melegítőt, hiszen bármikor szükségetek lehet rá.

1 éves korig ajánlott a tápszer, fél éves kortól a napi adag legalább fél liter (ez lehet akár tejpép is, a lényeg, hogy a tejalapú étkezés min. ennyi legyen).

2012. aug. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Az elkészített tápszert -ha nem eszi meg az egészet- öntsd ki, nem szabad később odaadni neki, újat kell csinálnod.
2012. aug. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagyok benne biztos, hogy csak azért mert elfogadott egy kis tápot a babád az egyik szopi után, most már rá kéne szoknotok a tápszerre. Egyébként miért adtál neki szopi után tápot? Úgy láttad éhes? Kereste a cicit/sírt?

Szerintem próbáld meg gyakrabban szoptatni először! Akár 2 óránként is, és akkor sokkal több tej fog termelődni!

Babám újszülött korában kapott csak tápszert, a kórházban párszor + miután hazajöttünk a kórházból egyszer kapott.

Utána nem is próbáltam neki adni soha, pedig mindig aggódtam hogy elég-e a tejem, sokszor úgy láttam, hogy hiszen most evett a baba, hogy lehet már megint éhes, de mégis mindig kihúztuk szopival a dolgot. Ma már 7 hós.

Szóval ne add fel, és próbálj meg először inkább szoptatni! Jók a szoptatós teák is. Sok sikert!

2012. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó vagyok.

Ja és lehet, hogy ha én is adtam volna neki tápszert, elfogadott volna néhány ml-t, mert akkor épp éhes volt. 40 ml nem egy nagy mennyiség egy 4 hós babánál, én még nem mondanék le a szopiról a helyedben.

2012. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!