Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én csinálok valamit rosszul?...

Én csinálok valamit rosszul? Rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

2 hetes fiam állandóan sír. Eszik, büfizik, utána másfél óráig sír, majd alszik másfél órát, utána eszik, büfizik és így tovább. Nagyon szégyellem magam, mert néha teljesen kiidegel, pedig határtalan nagy a türelmem felé, de van h túllépi. Én már nem tudom mi baja lehet. :(

Mostmár ez mindig így lesz?


2012. aug. 31. 20:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

lehet hogy hasfájós.

nem húzza magát? általában ebből szűrjük le.

többször büfiztesd meg simogasd a hátát több pózba rakd így meglátod hogy kényelmes neki ..na meg mikor leteszed ilyenkor

vagy feküdj mellé és úgy altasd el, hogy érezze ott vagy,

énekelj neki dúdolj ilyesmi....


nem pukizik sokat?

én hasfájásra tippelek.

2012. aug. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
34%
nekünk is ez volt 2 hónapig, mikor is kiderült, hogy túl vizes a tejem és nem lakik jól. nálad nem lehet?
2012. aug. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem húzza a lábát, sztem nem fáj a hasa, de kaptunk cseppeket, hétfőn kezdjük el szedni, 1 hét alatt hat. Nem nagyon "szeret" büfizni, kb minden 3. etetésnél büfizik. Azt nem tudom, h vizes-e a tejem, de 1 hét alatt 200 g-ot hízott, ugyh gondolom jól lakik.
2012. aug. 31. 20:43
 4/23 anonim ***** válasza:
7%

Ne feküdj mellé,mert az nem használ,csak hozzászokik,hogy ne aludjon egyedül. Nem azért sír,mert te hiányzol neki.

Valószínűleg kevés vagy híg a tejed. Beszélj az orvossal.

2012. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Különben a kezemben mindig megnyugszik, de ha visszateszem aludni, akkor vége mindennek és felébred... :( Mindig nem tudom őt dajkálni. :(
2012. aug. 31. 20:45
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

jó..csak ő még egy 2 hetes kisbaba

és igenis az anyja is hiányozhat neki hiszen benne volt 9 hónapig és amikor megszületett akkor érzi onnantól az illatát.

2012. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

Nyugi!!!!Lesz még rosszabb is... :D

Most még csak így tudja pici szíve kifejezni minden kis baját.Én lányom is nagyon síros volt, és még most is az lassan 20 hónaposan, igaz most már inkább hisztis.

Lehet tényleg a pocija fáj.Amit az első ír az teljesen jó, de én még hozzá tenném azt, hogy tornáztasd.Háton fekve óvatosan húzd fel a lábai a pocijához és ellentétes irányba körözz vele.(remélem érthető voltam... :P )Ez le is foglalja, meg ha beragadt puki van, akkor ettől tuti ki jön.

Szeretgesd..ez a legfontosabb.Egyébként most is nálunk pl fúj a szél..én lányom egy valóságos időjós volt ilyen picinek.A szelet a mai napig utálja..lehet tőlem örökölte, mert ilyenkor nekem is ketté akar repedni a fejem.

Na jól van nem akarok monológot írni.Az a lényeg, hogy ne érezd magad rosszul emiatt (tudom nem könnyű).Egyszerűen ilyen egy pici baba..hisz nem tudja azt mondani, hogy jaj most ez meg az van, és így meg úgy akarom.

Egyébként nem tudom mennyire figyelsz az étkezésedre (persze csak ha szoptatsz), de lehet valami olyat eszel amitől fáj a pocija.Kísérletezni kell.Esetleg ha iszol szoptatós teát, arra is érzékenyek szoktak lenni.

És végül javaslom a rántott levest.A benne lévő kömény a tejbe jutva egész jól ki tudja hajtani a szeleket a picurokból.

Kitartás!!!

2012. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

Figyelj ide, sok helyen leírtam már, de leírom néked is. Pozitív, építő erőként!!

Szóval, az h egy baba kijön a mami pocakjából és anyatejet eszik, az csak nekünk természetes, neki nem. Ebből kifolyólag a legtöbb baba ezt nemigazán tolerálja. Nagyon sok baba hasfájósnak van elkönyvelve, merthogy "sír szegény", de valójában 10ből9 baba sír úgy 3-4 hónapos koráig, mert annyi ideig tart, míg átáll a ki emésztése az anyatejre (tápira).

Saját tapasztalatomból mondom, h mindkét gyerköcöm sírós volt, és hát persze hogy megkaptam h itassak vele mindenféle csodateát...A 2. babámnál olyan volt, hogy kb. du 5ig, mint a kisangyal evett-aludt-evett-aludt, 5től meg "elszqabadul a pokol" (már bocsánat) , éjfélig, de volt hogy 1-1ig is éjjelig nyüszített, sirdogált , SEMMI nem nyugtatta meg, aztán elaludt. De ez napról napra, hétről- hétre, kb. 3 és fél éves koráig, aztán huss! egyszercsak abbahagyta.

Ettől függetlenül ilyen infacolt meg hasonlókat ki lehet próbálni rosszat nem csinál, segíti a kis emésztését,- de javaslom, hogy ne rögtön várj eredményt, kell vagy 1-2 hét (amit írtál is), h a pukis, böfis dolgokon segítsen.

Kitartást kívánok, és hidd el, elmúlik ez 3-4 hónaposan!

2012. aug. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
48%

ha fáj a pocak akkor

espumisan, infacol, édesköménytea,

2012. aug. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%
* bocsánat, mielőtt a szívedhez kapnál : 3 és fél hónapos koráig volt nála (is) ez a sírós időszak....:)
2012. aug. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!