Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon depis lettem, mindennap...

Nagyon depis lettem, mindennap csak sirok. Elronthattam valamit? Biztos nem vagyok jó anya, valamit nem jol csinálok? Többi lennt

Figyelt kérdés
kisfiam 19 honapos.kész katasztrofa minden vele.nem tudunk eljárni játszotérre,meg sehova,a viselkedése miatt.állandoan megtpi a gyerekekt oktalanul,csak ugy,és még nevet is ha rászólunk.akkor a szemeket is nyomkálja,mindenkinek akivel közelségbe kerül kiakarja nyomni a szemét.ez olyan ijesztö.ugrállovárba besem merem engedni a többiek közé,mert ezt csinálja.ez annyira kellemetlen nekem,olyan szomorú vagyok.mindenki utál,és kerül minket.mért csinálja ezt a fiam.ez a korral járhat,vagy mi okozza.mi nyugottak vagyunk itthon ilyet nem lát.mi lehet,segitsetek kérlek
2011. aug. 21. 20:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja és ez már legalább 3 honapja tart ez a viselkedés.visszakapom valaha az én aranyos,édes mosolygos fiamat?
2011. aug. 21. 20:11
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Valami biztos történt, ami miatt ilyen... Nem tudsz semmiről, milyen (számodra talán nem is) trauma érhette?
2011. aug. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem,semmi nem történt van megszokott napirendünk,semmi változás,nem érte.
2011. aug. 21. 20:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Esetleg nem láthatta tv-ben,utcán valahol?Ez egy nagy utánzásos korszak,nem hiszem,hogy magától jött?Vagy esetleg másik kisgyerek csinálhatta a babájával...elég hosszú idő a 3 hónap,valamit pedig "ki akar játszani".Valamit ami nem ért,vagy valami nem stimmel körülötte.(nem rátok gondolok)
2011. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom segít-e, most ez jutott csak az eszembe. Olvastad a Jo Frost: Szuper dada c- könyvet, hátha segít.
2011. aug. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Pár évvel ezelőtt,mikor az akkor ovis fiammal kimentünk a játszótérre,egy vele egykorú fiúcska szintén elég kellemetlen helyzetbe hozta az anyját azzal,hogy nap mint nap hasonlóan viselkedett,mint a te fiad.Megtetézve azzal,hogy olyan ocsmány módon beszélt,mint valami rossz kocsmatöltelék.

Egy darabig nem is szólt az anyukának senki,hiszen láttuk,megszidja,ha rosszat tesz,vagy mond a gyerek.

Amikor egyik nap több gyereket is köpködni kezdett,akkor szólt egy másik anyuka neki,hogy vagy ők mennek el,vagy mindenki más.(Közben megerősítésre várva hátranézett.)Persze egy pillanatra megállt a levegő körülöttünk.

Az anyuka ekkor sírni kezdett.Majd mikor kissé lehiggadt,elmondta hogy épp válnak a férjével,akivel akkor romlott meg a kapcsolat,amikor kiderült annak félrelépése.Persze ő volt még ezek után "megsértve",és vonta kérdőre a feleségét,hogy milyen jogon adta be a válópert?!Mivel a közös házon nem tudtak egyhamar túladni,kénytelenek voltak egy fedél alatt élni.Ekkor a férj elkezdett kőkeményen inni.Egy idő után tört zúzott,majd a gyerek szeme láttára (Elmondása szerint egyszer)az anyát is felpofozta.

Tanácsunkra a következő héten elvitte a kisfiát egy szakemberhez a tanácsadóba.

Igazából csak játékosan megfigyelték,amit ő játéknak vélt.(Rajzoltatták,gyurmáztatták...)Heti két alkalommal mentek,körülbelül úgy 2 hónapig.

Teljesen egyértelmű volt,hogy az apa miatt került abba a helyzetbe.Azóta a szülők elváltak,a kisfiú pedig lassan,de leszokott ezekről a dolgokról.


Ha nálatok is hasonló helyzet adódott,az biztosan rányomja bélyegét a fiad viselkedésére.

Persze ezen kívül lehet jópár dolog ami miatt ilyen,eddig tőle szokatlan módon viselkedik.

Figyelemfelhívása lehet egy kistestvér születése,vagy lakóhely változtatása.


Igazán nem akartam ilyen bő lére ereszteni,de így sikerült.


Remélem mielőbb javul a helyzet!

2011. aug. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatom még nincs e téren, de elgondolkodtam, én mit tennék a helyedben. Először is kőkeménynek de nyugodtnak kellene maradnod, ne lássa, hogy tehetetlen vagy. Vidd el a játszótérre olyankor, amikor kipihent és jóllakott. Előtte alaposan magyarázd el neki, hogy milyen viselkedést vársz el tőle, és mit nem szabad csinálni. Guggolj le hozzá, nézz a szemébe, és ha már tud beszélni, ismételtesd el vele a szabályokat. Mondd meg neki azt is, hogy amint olyat tesz, amit nem szabad, egy figyelmeztetés után azonnal hazamentek, és így is legyen, még ha csak 5 perc is telt el. Egy másik megoldás, amit a védőnőm mesélt: bábozd el neki a problémás szituációkat, pl. egyik plüssállat bántja a másikat, erre az szomorú lesz, és nem játszik vele tovább, utána legyen bocsánatkérés, és mutasd meg, hogyan játszanak szépen. Arra is meg kellene tanítani, hogy ha egy másik gyerekkel játszani szeretne, mit mondjon, vagy hogyan viselkedjen, ha olyan történik, ami nem tetszik neki. Legyél mindig mellette, ha másik gyerekkel találkozik, és irányítsd a fiadat. Valószínűleg ő nem akar rosszat, csak játszik, esetleg tetszik neki, hogy ha bánt valakit, az sírni kezd (olyan mintha megnyomna egy gombot és elkezd csipogni egy játék...). Még nem érti, hogy a másiknak az fáj. Ülj le vele, és mutasd meg neki milyen, ha meghúzzák a haját (előtte persze magyarázd el, hogy nem akarod bántani, de ő ezt csinálja, és ez rossz).
2011. aug. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: azt is mindig vedd észre, ha valamit jól csinál, és dicsérd meg, még ha apró javulást is látsz! Ha egy másik gyerekkel szépen játszik pár perce, és nem bántja, dicsérd meg! Ha egy másik gyerek akarja bántani, vagy elvenni tőle valamit, tégy igazságot, és mondd el/mutasd meg neki, hogyan reagáljon (ezt is el lehet bábozni). Eleinte csak rövidebb időre vidd gyerekek közé (mondjuk 20 perc), később egyre hosszabbra, ha nincs probléma, de amint elfárad, induljatok haza.

Egyébként hogyan reagálsz, ha a te szemedet akarja nyomkodni, vagy a hajadat húzni?

2011. aug. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
.
2011. aug. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
minálunk nincs semmi családi probléma,ezt irtam is márt,de azért köszi a példát.a másik ha az én szememet nyomkálja,mondom neki nem szabad 1000 szer,aztán,haragszom,ugycsinálok,mintha sirnák,meg mondom fáj stb.de oda se neki
2011. aug. 22. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!