Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ehetnek fűszeres...

Mikortól ehetnek fűszeres dolgokat a babák?

Figyelt kérdés
most 8 hós a lányom, és ugye semmibe nem teszek sót, cukrot, egyéb fűszert. csak elgondolkodtam, mikortól jön el a kor, hogy a mi ételünkből készítek neki ételt, kicsit átdolgozva. vagy pl gyümölcsjoghurtot, stb mikortól adjak.
2012. szept. 1. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

8 hónaposan már tettem bele neki pici vegetát, vagy oregánót bazsalikomot a Paradicsomos burgonyahoz, Paradicsomos tökhöz, spagetti szószhoz.

Paprikás rántást is tettem a Főzelékek alá, késhegynyi paprik kiskanál olaj, majd pici lisz, pici vegeta.

2012. szept. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Már adhatsz neki zöldfűszereket, petrezselyem, zellerlevél, bazsalikom, oregánó, majoranna, az ételek alapjába mehet icipici fokhagyma, hagyma.

A natúr joghurtot is be lehet vezetni, ha bírja a pocakja, akkor tehetsz bele gyümölcspürét, nagyon finom.

Paradicsomos ételekbe nyugodtan tehetsz kicsi cukrot, mert anélkül sokszor nagyon savanykás.

2012. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Zöldfűszerek mehetnek, de só, vegeta szerintem még ekkora gyereknek nem kell.

A mi ételünkből én 1 éves kor előtt nem adtam, mivel az sózott.És utána is csak nagyon lassan, emlékszek még kb. 15-16 hónaposan is külön főztem neki, ha túl fűszeres ételt ettünk, vagy pirospaprikás étel volt(nagyon nehezen emészthető).

Joghurt már adható, de inkább natúr és te rakj bele gyümölcsöt.védőnő

2012. szept. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a válaszokat. úgy sem megy, ha a levesben fő a zöldség, és külön leturmixolom? a lé nélkül...

Inkább tegyem külön főzőlébe?


egyébként még eléggé le vagyunk "maradva". sok a szopi, és lassan vezetem be az újakat. eszünk almát, barackot, sárgabarackot, meggyet, krumplit, céklát, répát, sütőtököt, paradicsomot... és kis csirke ill nyúlhúst is kóstoltunk. de pl rántani ritkán rántom be a főzeléket. ezt rosszul csinálom?

2012. szept. 2. 07:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem sokkal miután bevezettem a húst, már nem nagyon főztem neki külön húslevest, mert mi sem szeretjük fűszeresen. Onnan vettem ki a srépát, krumplit, csmellett.. stb. Most már 11 hónapos és szintén a sajátunkból kap, mert az övét sem készíteném kevesebb "fűszerrel", MINT A SAJÁTUNKAT. a FÉRJEM UTÁLJA A BORSOT, ÚGYHOGY ez nálunk nem gond:)))
2012. szept. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!