Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell húzogatni 6 hós...

Mennyire kell húzogatni 6 hós kisfiú fütyijén a bőrt?

Figyelt kérdés
2012. szept. 1. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
sztem semennyire. normálisan általában iskolás korra magától rendeződik..akárki akármit mond én tartottam ehhez magam és minden rendben is lett sulira.
2012. szept. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semennyire a doki úgyis szol ha gond lenne még alakulni fog.
2012. szept. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vidéken az általános orvos szerint nem kell húzogatni a bőrt. Amikor a fiam 5 hónaposan beteg lett,és kórházba került, a gyógyulása után egy szakképzet gyerekorvos teljesen megvizsgálta, és meglepődve látta hogy nem húzogattam a bőrt. Finoman le is tolt,és amikor ő felhúzta be is vérzett neki. Majd elmagyarázta,hogy fel kell húzni,mert akár fitymaszűkülete is lehet ami csak műtéttel korrigálható. Én mindig felhúzta, Hogy mennyire kell felhúzni..nos én már nem emlékszem de az apja megmutatta meddig kéne. Kérd meg a párodat,hogy mondja el,ő meddig szokta, és nagyjából neked is addig kell.
2012. szept. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell huzogatni....
2012. szept. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kell. Régen azt szokták mondani az orvosok, hogy amennyire lehet, vissza kell húzni, de mostanra az az elterjedt nézet, hogy nem kell piszkálni. Tehát nem a "vidéki" orvos volt a hülye...

Ha húzogatod, bevérezhet, ahogy a 3-as válaszoló gyerekével is történt, és ilyenkor a hegesedés miatt alakulhat ki letapadás.

2012. szept. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg ne húzogasd, 6 éves kora körül magától leválik a bőr és akkor is csak finoman szabad! Phimosysa lesz ha húzogatod és műtétre szorul.
2012. szept. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a doki húzogatás-párti. 4 hónaposan kezdtük el kisfiamnak fürdés közben "mozgatni". Nem téptük fel, nem feszegettük, nem erőltettük, csak amennyire engedett. 2 hét alatt totál hátrajött neki a fütyijén a bőr, most 3 éves lesz, azóta sincs vele semmi gond, nincs letapadás, nincs bevérzés, minden nap meg van tisztítva neki.

Nincs egységes álláspont ebben a témában sem az orvosok között. Az egyik ezt mondja, a másik meg azt.

2012. szept. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

tegnap 23:40-nek

(3-as vagyok)

A vidéki orvos szerint nem kell húzogatni. Így nem is csináltam. Amikor olyan 7-8 hónapos volt ,és a budapesti Heim Pál kórházba kerültünk (azért ott nagyon is jó gyerekorvosok vannak) a gyógyulása után a doktornő teljes kivizsgálást csinált. Megnézték a csípőjét, látását,hallását stb.. Végül megnézte a kukiját is,és az orvos amikor lazán felakarta húzni, na akkor vérzett be egy kicsit. Meg is lepődött a doktornő, hogy eddig nem csináltam, mert ahogy mondta azért tapadt le,mert nem huzigáltuk,és nem lett rugalmas neki.. Végül is 7-8 hónapig a kis fitymája nem lett rendesen megmosva..

Azóta sok év eltelt,és már magának csinálja, de soha semmi baja nem volt vele..

Úgy látszik ez is évente változik..Egyik évben jó ha huzigálva van, a másik évben nem kell..

Azt tudom,hogy a szomszédomnak 12 és 14 éves fiai vannak. Sosem húzta nekik,és 2-3 éve mindkét srác ment műtétre fitymaszűkület miatt-

2012. szept. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!