Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik ilyen baba?

Létezik ilyen baba?

Figyelt kérdés
4hónaposan négykézláb áll,4,5 hónaposan kúszik és támaszkodva ül, 5 hónaposan stabilan ül és kapaszkodva feláll.
2012. szept. 2. 21:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

..hát köszönöm a válaszokat!A kérdést igazából azért tettem fel, mert nagyon le van döbbenve az egész család a kislányunk rohamos mozgásfejlődésén.Olyan anyukák válaszát vártam akiknek szintén ennyire gyorsan fejlődik babájuk mozgása.Csak annyit találtam erről a neten, hogy ha bármelyik mozgásforma kimarad pl.hamarabb tanul meg járni a baba, mint mászni az nem jó, mert akár diszlixiához, figyelemzavarhoz is vezethet a későbbiekben.

Sajnos nem tudom lekötni a lányomat, hogy ne próbáljon felülni vagy felállni, mert már ott tart, hogy a kiságyba kapaszkodva feláll.5hónapos és egy hetes.Nem örülök neki egyáltalán, mert mászni meg még nem láttam.Csak kúszni tud, de ez a mozgás nem hangolja össze a két agyféltekét a szöveg szerint amit olvastam..Szóval nem kell gúnyolódni ugyanis nem dicsekvésnek szántam a kérdést.Csak aggódom és megnyugtatást vártam más hasonló helyzetben volt/lévő édesanyától.

2012. szept. 3. 09:19
 12/19 A kérdező kommentje:
* diszlexia
2012. szept. 3. 09:20
 13/19 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem írtál nemrég az én kérdésemhez. Mi ma voltunk dokinál, más miatt. Nekem azt mondta, hogy megakadályozni úgy sem tudom semmiben, de az állást próbáljam meg azért ne elősegíteni. Ezalatt azt értette, hogy nagy tér legyen ahol játszik és kevés olyan dolog amin felkapaszkodhat. Ő amúgy mászik is szerencsére. Úgy szoktam ösztönözni hogy inkább másszon, hogy a legkedvesebb tárgyával "fogócskázunk". Vagyis mindig arrébb húzom mire elérné és ő meg jön utána.
2012. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Mi is szoktunk "fogócskázni" a játékaival, de sajna csak kúszik utána vagy leül és néz rám.Érdekes, mert a négy kézláb állás meg megy neki és mégsem mászik.. Próbálok neki nagyobb teret biztosítani.A kiságy rácsaiban viszont úgyis felkapaszkodik.Már így is le kellett tenni teljesen, mert féltem hogy kieseik.

Köszönöm kedvességed! Minden jót Nektek :)

2012. szept. 3. 14:33
 15/19 anonim ***** válasza:
bocsi nem bántásból írom,de én elvinném dokihoz,hogy mit tanácsol(én egy kicsit para mami vagyok)
2012. szept. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es válaszoló!

Nagyon sajnálom az öcsédéket a kislányuk miatt. Nem tudom lehet, hogy nem így van, de azt veszem ki a válaszodból, hogy te őket(a szüleit) okolod emiatt.Nem tudom, hogy állítgatták-e a gyereket vagy teljesen magától húzta fel magát ahogy az én kislányom is.Hiszen gondolj csak bele az ember nem kötheti le a babáját, hogy márpedig nem állhatsz.Igen lehet tenni ellene, el lehet távolítani napközben minden olyan tárgyat amire felkapaszkodhat esetleg.Viszont a kiságy rácsát nem szerelheted ki.Az én kislányom legtöbbet ott húzza fel magát.Ez van, ellene nem lehet tenni.

2012. szept. 3. 22:11
 17/19 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: Az öcsémék kislánya állandóan járókában volt, azért húzta fel magát. Ezért hibáztatom Őket.
2012. szept. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Akkor értem!
2012. szept. 4. 13:05
 19/19 anonim ***** válasza:
Az enyém a fal mellett is felhúzza magát... És szerintem ezt nagyon rövid idő alatt minden baba megtanulja ha már felhúzta magát valahol. Amúgy azt olvastam, hogy kúszni-mászni tudó babát nem jó már járókába rakni valóban, mert az inkább a felállásra ösztönzi, ugyanis 1X1 m elég kevés a kúszás-mászáshoz.
2012. szept. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!