Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsi, merjem nyugodt szívvel...

Bölcsi, merjem nyugodt szívvel beadni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is köszi, hogy rákattintottatok.

Az a helyzet áll fent, hogy 11 hónapos kislányomat be kell adnom a bölcsibe, de mivel GYED-en vagyok, ezért csak megőrzésre veszik be, 400ft/ÓRA. Nagyszülőkkel nem lehet megoldani, nem érnek rá, a mi nagyszüleink pedig már nagyon idősek. Heti 4 napra menne, de ez a 400ft nagyon sok, pláne ha havi szinten nézem+étkezés, tehát meghaladja bőven a GYED-et. Ez az anyagi része, ami most nekünk nagyon sok.

Nagyon nagyon féltem a picit és neki biztosan könnyebb lesz, mint nekem, de lelkiismeret furdalásom van, hogy el kell válnom tőle.



2012. szept. 2. 12:07
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

lemaradt: beszéltem a bölcsivel, ha GYES-en leszek, olcsóbb lesz, de a szabály az szabály.. :( van mégis rá mód, hogy olcsóbb legyen?


Van aki azzal riogat hogy folyamatosan beteg lesz a gyerekem a bölcsibe.

2012. szept. 2. 12:09
 2/21 anonim ***** válasza:
23%

Miért kell beadni? Mert ez nem mindegy.


11 hónaposan azért ő sem fogja könnyen venni :-(

2012. szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Kisfiam 10,5 hónapos. Most kezdtük a bölcsit, szinté fizetős. Én sokkal jobban viselem mint ő, a beszokás nagyon könnyen ment. Soha nem sírt egy percet sem, nagyon jó kedvű mikor megyek érte. Én is sokat őrlődöm e miatt, de remélem idővel könnyebb lesz. A betegséget pedig nem hiszem, hogy elkerüljük, most két hetet járt, és szombaton már taknyos volt, hála az égnek lázasnak nem lázas, de most e miatt én is ideges vagyok. Ezen sajnos mindenkinek túl kell esni, ha nem most akkor majd ha óvódás lesz. Ráadásul a helyzetet az is rontja, hogy nagyon sokan elítélnek azért, mert bölcsibe adom, így még nehezebb megemészteni a dolgot.
2012. szept. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Elírtam, én sokkal rosszabbul viselem mint ő, előző vagyok.
2012. szept. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Engem is elítélnek, de nem foglalkozom vele, mert amíg valaki nem jár velem egy cipőben, addig ne törjön a fejem felett pálcát! De ugye mindenkinek könnyebb a mást megszólni!
2012. szept. 2. 13:24
 6/21 A kérdező kommentje:
*másikat
2012. szept. 2. 13:26
 7/21 anonim ***** válasza:
18%
Miért kell beadnod, ha gyeden vagy? Nem piszkálásból kérdezem, de úgy vettem ki az írásodból, hogy nem mész vissza dolgozni. Ha meg majdnem annyiba kerül a bölcsi, mint a gyed, akkor ne add be.
2012. szept. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Egyetemre kell visszamennem, már a rendkívüli 3.passzívat is kimerítettem. Mielőbb bárki habzó szájjal nekem esne, előrebocsátom, hogy eü.-i okok miatt nem lehetett várni a babával, az is csoda, hogy sikeres volt a kezelés, és hogy 8hónap után megszületett..

Ha a későbbieket nézem, nem mindegy, hogy 90e ft-ot, vagy 300e-t viszek haza, tudom, hogy biztos helyem van, csak el kell végeznem. Férjem cégénél eléggé érdekesen alakulnak a dolgok, 2év alatt a 2.munkahelyén van, mert csőd, csőd hátán. 45.e ft a GYED-em. Ha nem megyek vissza, kirúgnak, akkor viszont esélyem sem lesz, csak mindig minimált hazavinni,(munkahelyen sem tartanak már rám igényt, mert 'sokszor beteg lesz a gyerek, én pedig kiesek a munkából' és hasonló magyarázatok..) és gondolnom kell arra is, hogy mi van, ha férjem elveszíti pl. 5 éven belül a munkáját. A sírás kerülget egyébként, mert közös érdekünk.

2012. szept. 2. 14:28
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

14:12-es vagyok.

Nem tudsz átmenni levelezőre? Úgy csak heti 2 napot kéne járnod és az sem baj, ha nem mész be, így nem kéne beadnod a picit.

2012. szept. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%

Megint a 14:12-es vagyok.

Nézzed meg az egyetem működési szabályzata mit ír. Én is elkezdtem a sulit, terhes lettem és benne volt az egyetem szmsz-be, hogy addig, amig gyedet, gyest kapok engedélyezniük kell a halasztást. Ez nem rendkívüli. Most múlt 2 éves a kislányom és februárig halasztottam.

2012. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!