Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éreztétek már hogy teljes...

Éreztétek már hogy teljes kudarcot vallottatok mint anya? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy 2.5 éves lányok aki iszonyat hisztis, akaratos....igazi kis diktátor ként viselkedik itthon...

Ma olyan jelenetet rendezett hogy egyszerűen lesűl a képemről a bőr!

Panelban lakunk és vittem fel a tesót az ölembe, meg két szatyor volt még a kezembe mire ő közölte nem jön fől, ő játszóterezni akar. Hiába kérleltem szép szóval, mondtam neki hogy ha kész lesz az ebéd lejövünk ő hajthatatlan volt, majd elkezdett nyafogni, hisztizni, ordibálni...

Majd olyan hangosan kezdett el ordítani ahogy csak a torkán kifért.....

nah gyorsan felvittem a két szatyrot, lettem tesót az ágyba majd vissza érte hogy felhozzam (mert ugye magától nem jött ).....közben eszeveszett vinnyogás...

komolyan nem értem miért viselkedik így!egyszerűen nem értem hol rontottam el ennyire? hogy miért ennyire hisztis ?

próbálunk mindent a kedvük szerint alakítani, hogy jó legyen nekik, állandóan megyünk velünk kirándulni, játszózni....

Nektek is volt már ilyen elkeserítő napotok ?

Komolyan nem tudom hogy lehetne leszoktatni ezekről :S

Amúgy ma eldöntöttem nézek neki bölcsit/ovit mert imádja a gyerekeket, társaságot, biztos imádná és az én idegrendszerem is épp maradna, így mikor haza hoznám talán boldogabb perceket tudnák együtt tölteni mint így hogy egész nap egymás agyára megyünk....szerintetek jó ötlet?

az a fura amúgy hogy a tesó egyáltalán nem ilyen:S


2012. szept. 3. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is minden naposak az ilyen és ehhez hasonló szituk, bár ahogy nőnek a gyerekek, talán egyre ritkább. Mondjuk nekem épp nem ilyen helyzetben jut eszembe, hogy kudarcot vallanék...


A gyerekek ilyenek. Nem azért csinálják ezt, hogy minket idegesítsenek, hanem mert belső kényszerük van. Egy adott szituációban kigondolják, hogy mit szeretnének, és akkor az ész érvek nem számítanak, csak annyit érzékelnek, hogy nem az történik, amire vágynak éppen. Ráadásul hisztizés közben nagyon nehéz az értelmükre hatni, mondhatni lehetetlen. Ha sikerül megnyugtatnod, utána tudsz vele "beszélgetni".

Tapasztalatom szerint az első gyerekkel a legnehezebb, mert felé van a legtöbb elvérés, neki kell alkalmazkodnia, és hiába szereti a tesókat, egyedül ő van abban a helyzetben, hogy nem "beleszületett" a testvéres létbe, hanem elvesztette egykeségét, emiatt sokkal érzékenyebbek.


A bölcsi/ovi jó ötlet lehet, de arra számíts, hogy amikor onnan elhozod, akkor fáradtabb lesz, mintha veled töltötte volna a napot, és sokszor olyankor még "hisztikésebbek".


A mai napra meg aludni kell egyet. :o)

3 gyerekes anyuka

2012. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
elvárás*
2012. szept. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet,csak az én lányom 4 éves.Nem tudom nálatok mennyi idős a tesó,de a lányom azóta ilyen mióta megszületett a kicsi( 2,5 hós).Jó előtte is hisztis volt,de azóta már kerültem olyan helyzetbe miatta,hogy égett a fejem.Én arra gondolok,hogy így hívja fel magára a figyelmet,nincs semmi segítségem emiatt kevesebbet. tudok vele foglalkozni mint szeretnék.Igen,éreztem már,hogy kudarcot vallottam.Nem könnyű,amikor 2 gyerek ordít egyszerre,vagy felváltva.Szégyenlem is magam,mert bizony volt,hogy a fenekére csaptam,mert annyira hisztizett,majdnem behányt.
2012. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nagyon szépen a válaszod!


hát igazából iszonyat energia bomba a gyerek és hiába vagyunk lent a játszón napi 2ször 2 órát ő csak pörög....

ráadásúl már nagyon régóta nem hajlandó délután aludni...

de egy kicsit sem fáradt...este 9 kor úgy kell " lelőni "

tehát az is lenne a cél h jobban kifáradjon mint velem :S

2012. szept. 3. 11:55
 5/10 A kérdező kommentje:

nálunk lassan 1 éves a tesó...

a lányom mindig is hisztisebb , akaratosabb volt az átlagnál sajnos :S

2012. szept. 3. 11:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a bölcsi mindenképpen jót tenne neki, igazából már fél-1 éve ott lenne a helye, nem lennének ilyen gondok valszeg vagy csak ritkábban.
2012. szept. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
komolyan remélem segíteni fog, mert szeretném ha jó kapcsolat lenne köztünk és összhang....
2012. szept. 3. 12:00
 8/10 A kérdező kommentje:
szerettem volna ha még itthon tartani ameddig a picivel úgy is itthon vagyok de egyszerűen nem megy mert kiidegel :S
2012. szept. 3. 12:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha otthon vagy a picivel akkor nem veszik be bölcsibe
2012. szept. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

gondoltam heti 2-3 napot magánbölcsibe is járhatna....

mondjuk rengeteg olyan ismerősünk van akinek már rég bölcsis a gyereke közbe meg ott a tesó...nem tudom hogy csinálták...és államiba járnak..

de nem akarjuk senkitől elvenni a helyet amúgy,....

2012. szept. 3. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!