Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírás/ordítás pelenkázás...

Sírás/ordítás pelenkázás közben. Ti ezt hogyan kezelitek? Tudtok praktikákat?

Figyelt kérdés
Kislányom egy pár napja egyszerűen nem viseli el ha pelenkázom szó szerint el kezd üvölteni amint a hátára fektetem és elkezdem levenni a pelusát. Mászna elfelé hiába adok mindenféle játékot a kezébe, csikolom, puszilgatom, próbálom nevettetni, elterelni a figyelmét, de nem sikerül egyszerűen utálja... Ti milyen praktikákat vetettek be?
2012. szept. 3. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem lehet, hogy most kezdett el kúszni-mászni?

Ha igen, ez tök normális, ilyenkor van 1-2 hónap, amikor a pelenkázás legjobban egy birkózó menetre hasonlít. Kitartás, egyet tehetsz csak, megpróbálod a lehető legrövidebb idő alatt elintézni a dolgot.

2012. szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi az hogy csikolod?:DD
2012. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van. Fél éves. Egyből hasára fordul, négykézláb áll és menne. Ha visszafordítom sír. Vagyis nem sír, üvölt!!!Öltözésnél is ez megy sajnos... Nem tudom mi a megoldás. Néha beválik hogy a szájamba veszek egy érdekes tárgyat és akkor próbál nyúlni felé és így nem forog el. De ez nem mindig válik be.
2012. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Énekelj neki igen magas hangon az talán elveszi a kedvét a sírástól...
2012. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem semmi nem vált be! Az én lányom születése óta ezt csinálja, ha pelenkázom, ha öltöztetem, nagyon ritkán van csak, hogy nem sír, vagy nyöszörög közbe! Szerintem egyszerűen nem szereti, ha macerálom! A lányom alapból elég érzékeny dolgokra... Most 6hónapos! Remélem majd kinövi! :D
2012. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én mindig keresek valami érdekeset, amivel addig elfoglalják magukat. Pld lakáskulcs, sörnyitó, neszezser, rubik kocka, pénztárca (kiveszem a nagy pénzt) stb.

És ezeket váltogatom.

2012. szept. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is olyankor adtam neki valami nagyon érdekeset, és a pelus cserét pedig gyors ütemben kell csinálni, de így se mindig válik be. :) 16 hónapos a lányom és a mai napig is van, amikor nem viseli el, hogy leteszem hátra, ki nem állhatja, ha megfogom a lábát pl. mert le kell törölni a popsiját, szóval lesznek még küzdelmek. :)
2012. szept. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk csak az vált be, ha közben játszhat a popsikrémmel vagy a popsitörlővel (ez utóbbi jól zörög, imádja). Ezek néha beválnak, ha nem adom oda neki őket, akkor őrjöng, elmászik, minden. Remélem, majd kinövi, bár egyelőre nem úgy néz ki, mint aki ki akarja nőni...
2012. szept. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!