Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szorulásra mit ajánlotok?

Szorulásra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
5 hós anyatejes kislányom 4 napja szenved attól, hogy nem tud kakilni. Erőlködik, de csak szelek jönnek. Iszom a kamillateát, maszírozom a pocakját, próbáltam a hőmérőt, popsikrémmel rövid ideig körkörösen maszíroztam a popsi körül, de semmi.
2009. júl. 28. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
nekünk a kamillateát ajánlották,kicsi cukorral ,reggel evés elött.Nem próbáltuk mert végülis nem kellett.Meg most már egy kis almalét is próbálhatsz,de csak a levét,a többi fog.
2009. júl. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A "nagykönyv" - amit köztudott, hogy okosok írtak:) - szerint egy anyatejes babánál 6-7 napig normális állapot, ha nincs széklete... Na, próbálná ki a tudorkám, milyen ennyi ideig gyűjtögetni:)

Viccet félre téve az én lányomnál is volt ilyen időszak, a csúcs az 5 nap volt... De a széklete nem volt kemény, olyan volt, amilyennek lennie kell. A baba szervezete ilyen jól hasznosítja a tejet, hogy több idő kell egy-egy adag kaki termelődéséhez. A dokim szerint nekem kellemetlenebb volt megélnem a szitut, mint a babámnak. Nem tudom, szerintem ebben tévedett...

Hogy a lényeget is írjam, ez az időszak olyan másfél hónapig tartott, utána helyreállt a rend - gondolom a mellétáplálás segített. Én kamillát csak 1X mertem neki adni, csúnya hasmenést okozott. De lehet, hogy nálatok beválik!

2009. júl. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a kamillatea nem használt semmit, hőmérőzéssel sikerült, de azt nem akarom sokszor, nehogy rászokjon. Most glicerines kúpot javasoltak, felet raktam be neki, és 2 perc múlva már meg is volt a kaki. Ő most lesz 4 hónapos.
2009. júl. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk a szorulásra sem a kamilla tea, sem a levolac szirup nem vált be. A kúpot nem tudtam berakni neki rendesen, mert addig erőlködött vele, hogy megsem olvadt neki a pici fenekében, nemhogy használt volna neki. Egyedül a frissen facsart narancslé (engedélyezte a dokinéni- nehogy valaki nekem essen csak azért írom) használt, most, hogy őszibarack szezon van, a napi egy baracktól mindennap erőlködés nélkül kakil. Ha már adhatod akkor próbáld meg a szilvát, vagy bébiételben, vagy pedig párold meg vízben, turmixold össze, pár kiskanálnyi csodát tesz. Ha pedig már nagyobbak lesztek, 7 hónapos kortól ha főzeléket adsz majd neki, 1 kiskanálnyi lenmagolajat keverj neki bele, és nem lesz szorulása.
2009. júl. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!

Még nem adtam neki mást, csak anyatejes, remélem ha kezdjük a gyümölcsöket változik a helyzet. Mág egy picit várok vele, kb. két hetet.

Ma volt egy körömnyi kaki a pelusban, úgy örültem neki mintha megütöttem volna lottón a főnyereményt. Volt körbepuszi, és minden... :-))

2009. júl. 28. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!