Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor váltottatok hordozóról...

Mikor váltottatok hordozóról rendes autósülésre?

Figyelt kérdés

Egyáltalán van erre valami szabály, hogy mikortól ülhet menetiránnyal szemben?

És milyen ülést érdemes választani? (Márka, kg)


2012. szept. 4. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Hordozót csakis menetiránnyal szemben(tehát ellentétesen) lehet bekötni , előre (ha nincs légzsák), de hátra is.

Autósülést menetiránynak megfelelően kell bekötni, inkább hátra. (hogy melyik oldalra, vagy középre, azt mki maga dönti el)

Kb. fél éves korától tértünk át autósülésre. Minőség/ár vonatkozásban pl. Top rider ; és 25 kg-ig (azt hiszem 9-től)

2012. szept. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A mi babánk 5, hónapos és már gyerekülésben van. olyat vettünk aminek dönthető 3 fokozatban az ülése. Azt hiszem 8-19kg-ig van. Annyira tetszik neki mert így jobban lát. Látja apát, olyanokat kacag mikor elindulunk. A babhordóbol már kilógott a lába meg csuszkált, nem volt stabil a kocsiban.
2012. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5,5 hónaposan már a 0-18-as ülésbe vittük amikor mentünk nyaralni. Már kezdet neki kicsi lenni hosszra a hordozó. Remi márkájú volt, 3 fokozatban dönthető. Nagyon szerettem. Ezt már menetiránnyal megegyezően tettem.
2012. szept. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A nagyobb lányommal 9 hónaposan váltottunk, mert kinőtte. A kicsi 11 hónapos, és neki még jó. 10 kg felett lehet megfordítani a gyerekülést, de ez nem a hordozóra, hanem a 0-18 kg- os gyerekülésekre vonatkozik. Márka szempontból érdemes végigböngészni a törésteszteket.
2012. szept. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ajánlott 1,5 éves korig legalább háttal bekötni,d e 1 éves kor alatt nagyon veszélyes menetirány szerint vinni.

Még nagyon gyenge a nyakuk ey nagyobb fékezésnél megsérülhet.

A fiam 16 hónapos most növi ki a hordozót, most fogunk háttal beköthető ülést venni neki.

2012. szept. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10 hónapot betöltötte, és most tettük át. Csak akkor szabad,úgy tudom, ha már tud rendesen ülni. Olyat válassz szerintem, ami dönthető, és fixen beköthető - van benne külön övfeszítő, (használtan már 6000Ft-tól kapható), vagy izofixes. Ami csak áthúzos, szerintem az már nem felel meg a mai elvárásoknak.
2012. szept. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sumergo ***** válasza:
Az egyik legjobb gyerekülésben (tesztek szerint) nincs külön övfeszítő, sőt, öv sincs benne, sima áthúzós, ahogy írtad!!! (Cybex)
2012. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyilván nem a Pallasra gondoltam én sem :)

Hanem az ezer évesekre, mint pl ez : [link]

2012. szept. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sumergo ***** válasza:

Igen, nekünk Pallas van! :-)

Nagyon jónak tűnik, de még nem használtuk, most kezd stabilan ülni a kislányunk, a hordozó meg kezd kényelmetlen lenni neki, így szerintem hamarosan váltunk, 10 hónapos múlt. Az ülés nem volt olcsó, de szerintem a biztonság megéri! :-) Ráadásul ez elvileg végig jó lesz neki, amíg valami kell alá, mert teljesen szétszedhető, magasítóként is használható!

2012. szept. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!