Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha 2 évesem napi...

Miért baj, ha 2 évesem napi 0,5liternél több tejet iszik meg naponta?

Figyelt kérdés

Próbálom neki kisebb üvegbe adni, hogy átvágjam, de akkor meg du. is kéri, tehát nem túl sikeres a dolog.

Nem tudok vele mit csinálni, napi 7dl a minimum(reggel este , a doki leszúrt, de nem értem mi a a gond ezzel...

köszi



2012. szept. 5. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az enyém is megiszik annyit, na és?

Az én lányom hűtő hidegen issza, nem szereti megmelegítve, és van mikor egész nap azt issza nem akar mást inni.

Nem fogom neki azt mondani nem ihatsz tejet.

Én is hallottam már hogy nem szabad ennyi tejet innia, de inkább ezt igya mint azokat a cukros üdítőket, szörpöket amiket látok több kisgyerek kezében is.

2012. szept. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

igen, igen, én is ezt gondolom...

semmi baja, gyönyörűen fejlődik, se nem kövér, se nem vékony, se kiütés, se hasmenés, akkor mi lehet?

Amúgy jó fej a dokink, mindent elmagyaráz, de most vagy megvolt neki:-DDDD, vagy vmi egyéb gondja volt, mert úgy viselkedett, hogy jobbnak láttam nem kérdezgetni..:-)))

2012. szept. 5. 08:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is rengeteget tejet-kakaót ivott, reggel kétszer 3 dl, délután-este is eszébe jutott, plusz ha még az oviban is kapott (ő 3 éves). A dokinéni nekem is szólt, hogy sok lesz. A tejben lévő foszfor tönkreteheti a veséjét, ezért nem lehet sokat adni. Azt mondta max. napi 2 bögrével igyon. Így visszafogtuk a dolgot. Szerencsére megértette, hogy nem lehet sokat inni. De ez nem jelenti azt, hogy már egyből cukros üdítőt iszik, mert amúgy vizet iszik, bár nyilván szokott inni gyümölcslevet és teát is. Lehet kapni rizstejet is, az már majdnem tej. Vannak kompromisszumos megoldások. Én is kisebb bögrébe adom a tejet, így ha mégis kér még egy bögrével, akkor is kevesebbet iszik.
2012. szept. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom vesemedence tágulatos, és rengeteg tejet iszik. Soha senki nem mondta hogy gond lenne, pedig a nephrológusnál rá is kérdeztem. Szóval megint egy újabb hülyeség ez a foszfor dolog, amit a tápszerlobbi terjeszt. Semmi baja nem lesz, ha nem napi 5 litert iszik.
2012. szept. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2-3 évesen a lányom 1-1,5 litert megívott. most már 15 éves és a napi adagja még ma is 2 liter körül van. makk egészséges beteg sem nagyon volt.
2012. szept. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ne veszekedjetek!!! :-))))

Okés, akkor kicsit visszafogom, de nem annyira brutálisan, mert a fél lityó neki semmiképp nem elég...ennek a rízstejnek utánanézek, gondolom jó drága..:-/

2012. szept. 5. 13:47
 7/12 A kérdező kommentje:
JAAA, ÉS KÖSZI MINDENKINEK A VÁLASZT! :-)
2012. szept. 5. 13:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem kivételesen nem volt veszekedés. :) Én csak leírtam mit mondott a dokinénink, mivel indokolta a kevesebb tejet. Én hallgatok rá, minek kockáztassak? Arra nem gondolok, hogy tápszermizéria miatt mondta volna, hiszen 3 évesen nem tápszerezik, szó sem volt ilyenről, egyébként sem ivott soha tápszert. A rizstejet a Tesco-ban vettem, a biocuccoknál volt, bár tényleg nem a legolcsóbb. Én megkóstoltam, szerintem finom. Én is úgy nőttem fel egyébként, hogy "a tej élet, erő, egészség", de adok a gyerekorvos szavára és tapasztalatára, hiszen ő sem azt mondta, hogy semmiképpen nem lehet adni, csupán annyit, hogy ne túl sokat. Az pedig arany igazság, hogy a jóból is megárt a sok... :) Marad a középút! 1 éves kora óta kap tejet amúgy, tehát azt sem gondolnám, hogy én azok közé tartozok, akik a tejre "méregként" néznének.
2012. szept. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

de már a szellő lengedezett!! :-DDD

de nem baj, hisz ezért is jó ez az oldal...én csipem a veszekedést is, csak kér, hogy nem online megy...:-))


itt a neten néztem, 7-800Ftért találtam rízstejet...te is annyiért vetted?

2012. szept. 6. 07:22
 10/12 anonim ***** válasza:

Én csak 2 dl-s szívószálast vettem néhányszor, az csak 200,- Ft körül volt. :) Ez a márka egyébként: [link]

De most néztem a neten, hogy lehet csinálni házilag is, fogalmam nincs milyen íze lehet... A bolti kicsit édeskés volt, ha jól emlékszem, de már régebben vettem. Most várjuk a második baba érkezését, lehet, hogy kipróbálom milyen a "házi rizstej", mivel szeretem az újdonságokat kipróbálni.

2012. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!