Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon ciki, ha az egy éves...

Nagyon ciki, ha az egy éves státuszvizsgálaton azt kell mondanom, hogy még nem áll a babám?

Figyelt kérdés
Mert a védőnő egy hónapja mondta, hogy egy évesen elvárás, hogy járjon, de minimum bútor mellett önállóan felálljon és oldalazva lépkedjen, ha nem csinálja, az már lemaradás. Csakhogy az én babám még nem áll önállóan. Próbálkozik ugyan, de nem sikerül neki, ha fogom a kezét, akkor felhúzza magát állásba, élvezi nagyon, de inog. Tudom, hogy hamarosan megindul, de az orvos nem fogja majd azt mondani, hogy megkésett a mozgásfejlődésben? Meg azt kérdezte a védőnő, hogy mennyit beszél? Miért? Mennyit kellene? Mondja: mama, baba, nem, apa, dede, jajjajj, halandzsázik valahogy így- gugugugagagagigigi. Kb. mint Flinstone Enikő. :) ez nem elég?
2012. szept. 5. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves elvárás, hogy kapaszkodva lépkedjen, az önálló járás nem.
2012. szept. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Normális ez a védőnő? Nekem a lányaim 15 hónaposan indultak el, az egyik 10 hónaposan állt fel, a másik egy évesen, semmi gond nem volt velük, nem késett a mozgásfejlődésük. Ami a lényeges, hogy ne maradjon ki egyetlen fázis sem. Vannak babák, akik a kúszás után nem váltanak mászásra, hanem felállnak, az sokkal rosszabb. Az a jó, ha sokáig mászik, az fejleszti legjobban az agyat (ezt egy gyógytornász mondta). Te ne izgulj, semmi gond a babáddal, ha erre célozgatna a védőnő, akkor olvasson már el egy pár szakirodalmat ezzel kapcsolatban, mert nincs tisztában a dolgokkal! Remélem a gyerek orvos értelmesebb!
2012. szept. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem vizsga ez egy vizsgálat !!! Nem ciki vagy trendi valami .Hanem ,tudja vagy nem. Ha nem tudja akkor jó utánanézni hogy nincs e gond ami segíthetné.Ez a Ti érdeketekben van.Nem értem igazán a kérdést ebben a formában...
2012. szept. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát a gyerekorvoshoz havonta megyünk, de utoljára fél éve kérdezte meg, hogy felüll-e egyedül. Azóta csak a súlya a lényeg, mert még csak 8 és fél kg volt 11 hónaposan, és tömjem jobban, mert már 9 kg-nak kéne lenni (miközben mindössze 74 cm magas). De hogy mit tud, mit eszik, mennyit beszél, stb., na azt fél éve nem kérdezte. Lehet, hogy most meg majd jön a lecseszés, hogy hol kellene járni mozgásfejlődésben, és miért nem vittem már konduktorhoz?
2012. szept. 5. 10:02
 5/11 anonim ***** válasza:

De várj, most akkor a védőnő azt mondta hogy JÁRNIA kell egyedül már 1 évesen vagy csak hogy kapaszkodva felállnia-megállnia pl. kiságy rácsába kapaszkodva? Mert nem ugyanaz a kettő. Nekem is most volt 1 éves a fiam és csak ez volt lényeges hogy feláll e kapaszkodva. Ez hogy lépeget e ez nem fontos pláne hogy egyedül járjon persze az az átlagos de semmit se jelent ha még nem jár.

Azt írod ha fogod a kezét feláll, magyarul akkor feláll kapaszkodva.

Súlytéma egyébként nekünk is megjegyzést tettek rá 9 kiló a fiam és 79 cm de azt mondják nem az a baj hogy nem több a súlya hanem az hogy a súlyfejlődése van lelassulva és ellapulva a percentil görbéje.

2012. szept. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A védőnő szerint egy évesen járnia kellene, de minimum önállóan felhúzni magát bútor mellett, és oldalazva lépkedni mellette. Ezzel szemben az én babám csak úgy áll fel, hogy fogom a kezét és segítek egyensúlyozni neki. Nagyon élvezi ugyan, de dülöngél, nem tud egyedül megállni, rögtön eldől. Magát felhúzni még nem tudja, csak próbálkozik. Feltérdel, nyúl minél magasabbra, de nem megy neki a felállás.
2012. szept. 5. 10:22
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk is a védőnő és az orvos szerint az a lényeg hogy felálljon bútorok mellett, és amellett kapaszkodva lépegessen, és ezt a gyermekek 95%-a tudja is 1 évese, vagy már jár is önállóan!

Szóval sajnos igen, le van maradva, ez nem ciki, ez van, lehet elküldenek tornára hogy erősödjön!

Lányom is 9 hónaposan bútorok mellett felállt, majd 10 hónaposan már jött ment a bútorok mellett, de magában csak 13 hónaposan indúlt el, hogy nem kapaszkodott!

Ne szégyeld ezt!

Mászik?

2012. szept. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az enyém se állt fel egy évesen. Akkor elküldtek minket kivizsgálásra. Kiderült, hogy hipótón az izomzata. Addig senki nem vette észre. Fél év gyógytorna megoldotta, utolérte a többit.
2012. szept. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt. Képzeljétek, ahogy feltettem a kérdést, két nap múlva reggel állva találtam a kiságyában, majd egész nap mindenhol- ahol csak meg tudott kapaszkodni- felhúzta magát. Iszonyú büszke volt magára, mint ahogyan én is büszke vagyok rá! Imádom!!! Ma már az első bizonytalan lépéseket is megtette a szekrény mellett. :-)))
2012. szept. 10. 12:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Látod, tudja az a pici baba, hogy mit mikor tud megcsinálni!!!

Ne érezd cikinek- ő a te babád, ugy fogadd el, ahogy van, és ne siettesd semmiben! Nem hiszem, hogy le lenne maradva.

Nekem is a 2. fiam csak 15hónaposan járt önállóan, most a legkisebb elmult 7hónapos, és hasról hátra fordul, vissza még csak 2-3x sikerült neki. Nem áll négykézláb, nem hintázik, semmi mást nem csinál. Hason szépen eljátszik, kinyomja magát, nyul a játékokért, de nem akar kúszni sem. MÉG. Majd csinálja, mikor tudja. Járunk vele tornázni, ott meg csak olyan gyerekek vannak, akik 6hónaposan már álltak. Hát nem is tudom mi a jobb, de a gyerekek tudják mit mikor tudnak csinálni. Rájuk kell bízni. Persze vannak jelek, amikre figyelni kell, de pl nálunk sincs gond. Amit KELL tudni, az tudja a gyerekem, csak többet nem. :) Ő ilyen- így szeretjük.

:))

2012. szept. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!