Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régen hogy bírták a kisbabákka...

Régen hogy bírták a kisbabákkal? Mondjuk 60-70 évvel ezelőtt? Te el bírnád képzelni?

Figyelt kérdés
Nem volt egy csomó dolog, ami most elengedhetetlennek tűnik. Nem voltak tápszeret, bébiételek, eldobható pelenkák, mikró, bimbóvédő, légzésfigyelő stb. Az etetés is kész tortúra lehetett, még TV se volt, ami lekösse a kicsi figyelmét. Nem volt ennyi játék. Anyáink és nagyanyáink meg osztogatják a sok "jótanácsot", mit hogy kéne, erre hivatkozva, hogy régen nem volt ilyen "egyszerű". Te hogy látod?

2012. szept. 5. 12:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én tudod mire vagyok kiváncsi a kérdésedből kiindulva: 20-30 év múlva, mikor nekem születik majd unokám, milyen újdonságok lesznek a babáknak, amire majd én mondom, hogy bezzeg a mi időnkben nem volt és mégis jó volt :) Tuti lesz ilyen.
2012. szept. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%

Volt, van és lesz is ilyen. Minthogy vegák is vannak/lesznek, meg olyanok is, akik nem adatják be a kötelező oltásokat.

De én nem tudok lemondani ezekről a háztartási dolgokról, eszközökről,...:) És nem éltem volna 60-70 évvel ezelőtt se. (Amúgy pedig ha muszáj lenne, szerintem mindenki vissza tudna szokni a "régi életmódba". De remélem nem lesz muszáj sose.)

2012. szept. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mamám mesélte hogy vele annak idején mákgubó teát itattak,hogy sokat aludjon,és a szülei tudjanak dolgozni a földeken.ez is elég abszurd.Lényegében bedrogozták...Olyan hogy sterilizálás fel sem merült senkiben,elmosták a cumisüveget és kész.De valamelyik nap olvastam egy könyvet,anyukámnál találtam,ahol merőben más szokások voltak leírva a babaápolással kapcsolatban.Néhány résznél kikerekedett a szemem.62-es kiadású volt.Akkor még nem volt divat az igény szerinti szoptatás,rizsnyákot adtak a babáknak és hasonlók.De ahogy Te is írod,el sem tudom képzelni,hogy naponta hypózzam a pelusokat...
2012. szept. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

El tudnám képzelni!Bevallom,ha több pénzem lenne,biztos nem így élnénk és csinálnám a dolgokat,mint most,mert ismerem magam! :)

Tápszert szerencsére sose kellett használnom,bébiételt is ritkán veszek,de ha nem lenne se halnék bele.Pelenkázásról is annyit,hogy eddig az idős ismerőseim 95 %-a jó találmánynak tartják a bodyval együtt!Mikrót is olvasztáshoz használok szinte,de ha nem lennék lusta,akkor a húst elővenném már 1 fél nappal előbb és azt se kellene használnom.Bimbóvédő és légzésfigyelőm se volt és nem is akartam.Az etetéssel sem volt gond soha,ami a lekötést illeti.A játék már köztudott,hogy a pénzhajhász cégek kitalációja.2 %-a az ami még értelmesnek mondható,a többi pénzkidobás.


Az élet sajnos úgy hozta,hogy apóshoz kényszerültünk lakni,akinél ég víz sincs.

Hordjuk a vizet,gyűjtjük az esővizet mosáshoz,néha a szomszéd segít ki vízzel,főleg,mikor ilyen meleg van és szárazság.Nincs mosogatógépem,de még csak folyóvizem se,így egy edényben vízmelegítés és úgy mosogatás.A 2 tálcás mosogatóm csak dísznek van.Nem mondom örülnék már egy csapnak! :)

Mosni ejtőtartállyal mosok automata géppel :P

Télen fával fűtünk.

Annyi a modernség az életünkben a 60-100 évvel ezelőttihez képest,hogy gázpalackról főzők,láncfűrésszel vágunk fát és az esővizet szivattyúval továbbítjuk mindenhova.Nem tanyán lakunk,városban 5 percre Pesttől.

Nem így éltem mindig és el tudnám felejteni,ha lenne jobb,mert tudom,hogy milyen az.Viszont a rezsi nagyon kevés,ami nem rossz szempont,a mai helyzeteket nézve.

2012. szept. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
85%

Én sokat hallottam erről, dédimamám mesélt amíg még élt szegény...

6-7 gyerek volt egy háznál! Az édesanyák amíg picik voltak a gyerekek szoptatták, vagy tehén tejjel táplálták őket.

Falun nekik még textilpelenka sem volt. Fehér rongyot kötöttek a picikre, tavasztól-őszig ha kinn voltak még azt sem. Meztelen voltak, ha pisi-kaki volt lemosdatták őket a teknőbe és viszlát. Nem volt popsitörlő, meg hasonlók.

A nagyszüleim pl, 6 hónaposan már rendes ételt ettek. Mégis 80 éven felül vannak.

A nagyobb gyerekek tanítgatták a kicsiket. Az idős mamák, anyósok vigyáztak rájuk. Nem egy család lakott egy házban, mint most. Tudtak együtt élni. Próbálnánk csak meg most... ;-)

És soha nem unatkoztak! Hajnaltól-késő estig a földeken dolgoztak, muszáj volt, akkor az életet jelentette nekik. Mikor hazaértek, vacsora és alvás. Nem pedig fürdés-vacsi-tv nézés-internet-alvás.

Érdekes lenne az biztos, nagyhirtelen visszatennének minket abba a korba...

Azt hiszem, fognánk a fejünket. ;-)

Legérdekesebb, hogy nagyanyám is 80 éves, de 2-3 óra alatt olyan ebédet, vacsorát összedob, fantasztikus! És szégyen vagy nem, fittebb mint egy 30 éves. Csak úgy szedi az epret, málnát, szőlőt, mindenféle jajjgatás nélkül. És mi?

2012. szept. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nekem nagymamam beszelte egyszer egy masik idos nenivel, hogy most SOKKAL NEHEZEBB a noknek.

Anno lehet h nem volt sokminden, de tobbgeneracios csaladok voltak.

Sokan voltak testverek, akik nottek, mint a gomba, hisz ott volt a nagyobb testver, a nagymama, a nagyneni stb. Az egyik fozott, a masik takaritott, a harmadik a foldre jart kapalni stb

Jelenleg?

En pl kulfoldon elek, nemsokara megszuletik a masodik babam. A ferjem dolgozik, meg kell oldanom a nagy elhelyezeset, amig korhazban leszek. Hazajovet ott lesz a fozes, takaritas, a ket gyerek, szabadidomben forditgatas, hogy legyen vmi plusz penz, majd ha 3 eves lesz, irany vissza dolgozni.


Amugy regen rengeteg gyerek halt meg, de a tema tabu volt. NAgyim, dednagyim szerint mindennap harangoztak 1-1 gyerekert falun.

2012. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

ne haragudj, nem akarlak a világért sem megsérteni! de a mostani anyukák éppen ezért sztem sokkal kevesebbet foglalkoznak a babával! a gyerekek nem voltak allergiások, tej- lisztérzékenyek (tápszerektől, bébiételektől), nem volt kipattogva a posijuk a minden cuccal kezelt pelenkától és nem is parázták magukat annyira halálra, minden éjszaka és egész nappal, hogy úristen, most kihagyott egy légzést a agyerek, közben meg csak csuklott...

én mindig is csodáltam a régi világot, soha nem adnék a gyereknek üveges bébiételt, mert ne mondja nekem senki, hogy az a szilvapüré pulykahússal csak úgy semmi nélkül eláll egy évig, vagy mégtovább! ha nem lesz tejem, kecsketejet fogunk inni, mert én is felnőttem tápszer nélkül jelzem tehéntejen,de ugye az manapság már méregnek számít 3 éves kor alatt... a tv a világ legnagyobb "szemét kibocsátója". nekünk nincs, nem is szeretnék. ami érdekel, azt letöltöm a netről, a mesékkel ugyan ez lesz! nekem ne nézzen idiótaságokat, mikor a mátyás király meséi, az egyszer volt hol nem volt, a vuk és társai tökéletesen lekötik! amúgymeg játszom én magam a gyerekkel, mert ne a mese szórakoztassa, az nem interaktív, attól nem fejlődik!

persze nem mondom, hogy menjünk vissza a sötét középkorba, nekünk is van mikrónk, számítógépünk és persze ha bimbóvédőre lesz szükségem (bár nem igazán tudom mire jó) akkor valószínűleg meg fogjuk venni. de ez a mai világ egy nagy sz@r. sok kényelmes ember él benne és (köztük anyósom is) elfelejt foglalkozni a saját gyerekével. a kölköt a tv neveli fel meg a számítógép. ez így nem frankó!

remélem nem bántottalak meg, ne vedd magadra, a véleményünket kérdeztem, hát nekem ez! :) sok sikert a babócádhoz!

2012. szept. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

KEdves előző! Jót írsz, de azért az üveges bébikaját nehogy azt hidd teletömik mesterséges tartósítókkal. A technikája, amit már sok ezer éve használnak máshol is: kiszívják a levegőt az üvegből és úgy zárják le, légmentesen, és gyakorlatilag igy nagyon lassan romlik.

A másik meg a kecske, tehéntej. Vigyázni kell ezekkel, mert jön a hőn szeretett kifogás, h régen is tejet adtak a gyereknek! Ja, felvizezve! -jobb esetben. De volt hogy nem ,és abból lettek azok a valódi allergiások...csak régen nemigazán volt "divat" ezekkel foglalkozni.

Pl. Régen nem igazán voltak szemüveges emberek , főleg vidékre gondolok. Tényleg csak azért, mert nem volt számítógép meg tv a szemük rontására...? Neeeeem...természetesen akkor is voltak rossz(abb), gyengébb szeműek, csak nem foglalkoztak ezzel, rosszul lát, rosszul lát, ennyi.

Ezt csak leírtam.

2012. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem meg régebben sokkal könnyebb lehetett mert több generáció élt egy fedél alatt és nem egyetlen ügyetlenkedő anyukának kellett mindent megcsinálni. Ha nyűgös volt a baba akkor is felváltva ringatták. Szerintem régen sokkal könnyebb lehetett kivétel a betegségeket, mert az bizony kemény volt hogy egy anya 5 gyerekéből mondjuk 2-3 érte meg a felnőttkort.
2012. szept. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

ami meg az információt illeti


manapság túl sok van belőle annyira sok h a szegény nők már csak kapkodják a fejüket

no és a gyereknevelő műsorok könyvek stb.....

annyi mindennek meg akarnak felelni az anyák h az már sok

sokan teljesen elveszítették az önbizalmukat megfelelési kényszer van elveszítették a tartásukat nem tudják hol is van a helyük a világban a családon belül


régen ilyen nem volt mindenki tudta a helyét és tette a dolgát és ami fontos MEGBECSÜLTÉK egymás munkáját

2012. szept. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!