Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok, hogy miket tud...

Leírnátok, hogy miket tud 20-22 hónapos gyerkőcötök?

Figyelt kérdés

Mozgás, beszéd, szobatisztaság, játékok. Játszik-e egyedül, hogy viszonyul más gyerekekhez? Ilyesmik érdekelnének, meg persze bármi más is, ami az eszetekbe jut. Leírhatjátok azt is, amire a legbüszkébbek vagytok! :)

Előre is köszönöm!


2012. szept. 5. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos ikerfiaim vannak.

Mozgás: rettentően aktívak, gyorsak, futnak, mindenre felmásznak. Nagyon jó a kézügyességük, jobbkezesek, de előfordul, hogy minkét kezüket használják a játékoz (pl. két kezükben tartanak krétát, és úgy firkálnak, mindkét kezükben van 1-1 autó, amiket egyszerre gurgatnak).

Beszéd: alig valami. Állathangutánzás, autóberregés. Egyikük mondja, hogy "lámpa", mivel lámpaimádó. Sokáig mondogatták, hogy zííí (ez volt a víz), tej, fáj, meg ilyen egyszerű dolgokat, de mostanában nem hallottam, nem tudom, miért álltak le róla.

Szobatisztaság: többnyire odajönnek és rámutatnak a pelusra, ha kakiltak. A wc szűkítőre nem hajlandóak ráülni, utálják. Biliztetni nem akarok (legalábbis most úgy gondolom). Kint a kertben kisgatyázunk, ha becsurog, legalább érzik, mi a helyzet. Kakilni még nem kakiltak bele.

Játékok: minden érdekes, ami tilos. Különösen a technikai dolgokhoz vonzódnak, a távirányítóhoz, tv-hez, számítógéphez, telefonokhoz, és bármihez, amit át lehet állítani, lehet kapcsolgatni. A saját játékaik közül a kismotorokat szeretik legjobban, és a toligálós járássegítőkkel való rohangálást, amit viszont régen le se tojtak. Szeretik a ritmusos zenét, ilyenkor táncolnak, tapsolnak, rogyasztanak. Az építőkockákkal egyre ügyesebben bánnak, kreatívak, kísérletezőek. A könyveket szeretik nézni, felismerik az állatokat meg amik még vannak a képeken, de sajnos még előfordul, hogy eltépik a lapokat. A homokozóban változó, hogy mennyire vannak el, hintázni csak pár percig bírnak. Az egyetlen egy helyben ülős tevékenység, amit szeretnek, az a mesenézés a tévében, képesek lennének fél órát is nézni, de 1-2 mesénél többet nem engedek nézni.

Büszke vagyok arra, hogy a fejlődésneurológus szerint is nagyon okosak, eszesek. Ehhez hozzá kell tennem, hogy sajnos akaratosak is, minden következetességem és szigorúságom ellenére állandóak a harcok, mindig a határaikat feszegetik. Természetesen gyönyörűek, nagyon szép arcúak, ragyogó kék szeműek. Csodálatos a nevetésük, a mosolyuk, és ahogy örülni tudnak mindennek. Általában véve életvidámak, boldog gyerekek, szeretik a körülöttük levő világot.

Játszóházban vagy rokoni körben nem izgatja őket a többi gyerek, bár néhanapján előfordul, hogy produkálják magukat előttük.

Egymáshoz nagyon ragaszkodnak, ha a másik nincs a látómezejükben, akkor keresik egymást, ezzel együtt rendszeresek a veszekedések, sajnos megy ilyenkor a lökdösődés, ordítás, nyafizás, sőt harapás. Egymástól szeretik elvenni (ill. szeretnék elvenni) gyakran a játékokat, mindig az kell, amivel a tesó játszik.

Önfejűségük és dacosságuk miatt elég nehéz velük, de mivel szerényen úgy gondolom, hogy apjuk és én nagyon jól neveljük őket :))), és sok törődést, gondoskodást, szeretetet kapnak, meg nagyon figyelek arra, hogy mi minden érje őket, szerintem rendes, okos, normális értékrendű fiatalemberek lesznek belőlük. :))

2012. szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jövő héten lesz 20 hónapos a kislányom, ő nagyon ügyes:

jön-megy, szaladgál, pörög, motorozik, mindenre felmászik, egész nap beszél, meg sem tudom számolni, hogy hány szót használ már. Nem mindegyiket tudja tisztán artikulálni, de a helyén használja. Gyakorlatilag kerek mondatokban beszél, ragozás nélkül, illetve azt össze-vissza keveri még. :)

Játszani egy ideig el tud egyedül, de nem hosszú ideig. Kedvencei a plüss nyuszija, azt ölelgeti, eteti-itatja, stb. Babázik (szintén eteti, itatja, fésüli, stb.) játék konyhában főzőcskézik és kóstoltatja mindenkivel, formabedobózik, szeret rajzolni, és imádja ha mesekönyvből olvasunk. Enni most kezdett egyedül pár hete, villával jobban boldogul, de kanállal is megy már valamennyire. Pohárból tud egyedül inni.

Szereti a gyerekeket, szívesen játszik együtt is velük, pl labdát, autót gurít, kergetőzni is szeret nagyon.

Szobatisztának nem mondanám, időnként szól, hogy most kell pisilni, és van amikor tényleg sikerül is a WC-be pisilni, de a bilit nem szívleli :)))

2012. szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan még nem nagyon mond ki egyetlen szót sem, persze a halandzsa az megy...Játszik szépen, akár egyedül, akár a többiekkel együtt. Motorozik, bedálnélkülivel "biciklizik"...
2012. szept. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ügyes gyerkőcök!! :) Gratulálok Nektek hozzájuk! :)

Köszönöm az eddigi válaszokat! Várok még, ha van kedve másnak is leírni.

2012. szept. 5. 13:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
21 hónapos a fiam. Hát a beszéddel, még hadilábon áll, a saját nyelvén nyomatja egésznap, amúgy kb 8-10 szó a szókincse. Mozgása nagyon jó, fut, lépcsőzik, felmászik, lemászik, focizik. Imád mindent amit nem szabad :D, amit lehet kapcsolgatni. Szeret egyedül enni, még nagy maszatolás a vége, de nem igazán hagyja, hogy segítsek neki.Válogatós, vannak olyan ételek amit megkóstolni sem hajlandó :(, nem tudom mi lesz a bölcsiben. Mindenből tud inni, és iszik is rengeteget. Eljátszik néha-néha egyedül is de nem sokáig, szinte mindenhova követ, még a WC-re is. Sajnos a szoba tisztasággal sehogysem állunk az esti fürdés előtt ráül a bilire, mondja, hogy psss, de nem történik semmi. Fürödni, de úgy egyáltalán pancsolni imád, egyre többször pördül "táncra", ha ütemes zenét hall. Sajnos nem igazán érdeklik a mesék, pedig teljesen rá vagyok zizzennve, hogy olvassak Neki. Most szeretnénk lecserélni a rácsos ágyát, nagy ágyra. Sajnos az alvás nemigen megy, még mindig ébred éjszaka, minden bogyót, módszert kipróbáltam, de semmi, most még az új ágyban bízom, aztán várom türelmesen, hogy majdcsakegyszer... :)
2012. szept. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Kislányom 22 hónapos lesz!Beszél sokat nem tisztán de minden nap többet!Teljesen szobatiszta,nyár elején kezdtük gondoltam ugysem sikerül de nem fogy annyi pelus inkább mosom a bugyikat,de sikerült!Játszani a játékaival is játszik,de inkább minden mással amivel nem szabad!Játszótéren nézi a babákat nevet nekik,de nem engedi őket közel valamiért inkább az idősebb gyerekeket!Mesét egyáltalán nem szeret nézni,régen mindig zenét hallgatunk,de most nem köti le az sem a tévében!Talán majd télen!
2012. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2.gyerekem 22 hónapos most.

Nagyon ügyes a mozgása, mászik felfele-lefele, bukfencezik, fut, szóval mindenben klasszul mozog.

Beszéd... hát az nem megy, kb 20 szót mond, akkor sokat mondok... (nekem egyébként meggyőződésem, hogy a mozgás és a beszéd összefügg, mert az első gyerekem suta mozgású volt 2 évesen, de folyamatosan dumált, ő meg pont ellentéte, ügyes mozgású, de nem beszél)

Szobatisztaság: állandóan leveszi magáról a pelust, de sajnos nem a bilibe intézi a dolgát, hanem ide-oda, ahol épp éri, úgyhogy erre még éretlen.

Játszik egyedül, jól elvan, nem igazán kell foglalkozni vele.

Más gyerekekkel elvan, szívesen játszik másokkal, csak ne nyúljanak hozzá, mert akkor sír. Szóval csak mellette lehet lenni, más gyerekektől nem viseli a testkontaktust. (kivéve a nővérétől)

Egyébként nagyon kis nyugodt, kiegyensúlyozott, mosolygós, nagyon szeret enni, nagyon anyás, ragaszkodó, kedves kislány. Nem sír, nem hisztis, nem akaratos, ilyen szempontból teljesen "rendben" vannak a belső tulajdonságai. Ellenben eléggé félős, pl bogaraktól, kutyáktól, idegen helyen is biztatni kell, hogy mehet játszani (pl vendégségben).

2012. szept. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Lányom 22 hónapos lesz 16-án. Szépen megy már a játszótérre és egy egy rövidebb bevásárlásra egyedül megy. Már tudja, hogy út szélén meg kell állni Anya vagy Apa kezét (vagy egy felnőtt) kezét meg kell fogni.

Állatokat szépen felismeri. Biztosra tudja már a kutya, a macska kacsa, tyúkot. De már a többi állatra is rámutat ha kérem.

Egyszerű kérést megcsinál pl kukába bele dobja a szemetet, nem rámol, segít teregetni ágyazni.(ágyneműtartóból kiveszi a párnákat takarókat.

Egyedül tud inni pohárból és üvegből is. Beszélni még csak az ő nyelvén tud de már egy egy szót már mond. Ham, Mam, Jaj, pipi, vu (kutya ugatás).

Szobatisztaság. Már naponta 2x a wc-be pisil ezek állatába a felkelések után van de mindig leszedi magáról a pelenkát majd remélem ez most már kezd változni is.

Vannak kedvenc meséi de igaziból nem köti le. Imád mozogni én meg hagyom, hogy kiélje magát.

Fel le mászik az ágyról, székre. Segít öltözködni már ha kérem, hogy vegye le a felsőt, dugja a kis kezét akkor megteszi.

Nagyon akaratos, ha egyszer a fejébe vesz valamit akkor nagyon nehéz az ellenkezőjéről meggyőzni.

Egyedül felveszik a Mamáéknál a macskákat és cipeli tudja hol kell megfogni szépen simogatja az állatokat.

Mindent megölel, macskát embert gyerekeket.

Szereti a társaságot a korához megfelelően játszik is a több gyerekkel. Vagyis inkább mellettük.

Én úgy hívom, hogy csupa szív kicsi lány, mert ha kérem, hogy adja oda másnak a játékát mert szeretne vele valaki játszani de ő éppen nem azzal foglalkozik oda adja, vagy ha másé akkor kérésre oda adja. Ha talál valakit akinek a "talált" dolgait oda tudja adni akkor szívesen oda adja.

Egyedül eljátszik pláne ha kint vagyunk a szabadba. Olyankor gyakran megy el világot "felfedezni" Jól látható helyen van és én nem vagyok a sarkában.

Szeret egyedül játszani de igényelni is szokta főleg délutánonként az én társaságomat is.

Ha tetszik neki valami akkor fél órát is képes játszani. Szerintem okos is, mert ha egyszer kétszer megmutatom neki egy dolgot akkor ő is megpróbálja leutánozni és többnyire sikerül is neki.

Ennyi jutott eszembe. De ha lesz még valami akkor leírom.

2012. szept. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!