Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ellenkezik és dacos...

Miért ellenkezik és dacos folyton? Kisfiam 22 hónapos. Néha komolyan próbára teszi a türelmemet. Nagyon szeretem és szerintem ezt ő is tudja, okos és huncut, mosolygós és egyre akaratosabb.

Figyelt kérdés
Néha már nem merem elvinni játszótérre vagy fagyizni, mert az ellenkező irányba szalad, minden boltba bemegy, pakolni akar a polcokról, ha nem mennék utána, már az utca másik oldalán lenne, ki akar szaladni az útra, pedig már sokszor megbeszéltük, hogy nem szabad, rá kar ülni idegen felnőtt biciklijére és ha felveszem, hogy akkor most már inkább hazamegyünk, földhöz vágja a szemüvegét, sikít, rám csap és belém harap. Ez ma délután mind megtörtént és én majd elsüllyedtem szégyenemben, az utcán úgy éreztem, mindenki minket néz. Ugyanakkor az unokatesóm ugyanilyen idős kislánya az anyukája néhány méteres körzetében marad, nem kell folyton összetűzésbe keveredni, hogy ne fusson az autók közé, ne menjen be a sörözőbe... Néha már a kicsim hallása is szelektív, mikor rászólok, már rám se figyel, mintha észre sem venné. Hol rontottam el? Már nem bírom előtte titkolni, mennyire bánt ez engem és ettől talán még rosszabb, mintha már időnként vissza is élne a helyzettel.. Most komolyan, mit kellene tennem????
2012. szept. 5. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Dackorszak. Majd elmúlik, ha jön a kamaszkor :) ne hagyd magad, ha hisztizik, akkor sem szabad amit nem szabad.
2012. szept. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni. Legyél következetes, a szabályokhoz minden esetben ragaszkodj és próbáld túlélni ép ésszel a dackorszakot. Az semmit nem jelent, hogy más gyereke hogy viselkedik, nem vagy te ettől rosszabb anya. Nekem a két gyerekem között 1,5 év van, a nagynak iszonyatos volt a dackorszaka, a kicsinek meg egyáltalán nem volt. Pedig egy "fészekből" vannak.
2012. szept. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az én kislányom is ilyen 2,5 éves lesz novemberben

ráadásul nekem nehezebb is 8 hónapos vagyok a kisöccsével.

ordítok utána hogyha elakar futni.

persze a fiúk is másabbak mint a lányok.


lehet tényleg most van ez a dackorszak féle.


én mindig fenyegetem hogyha rossz kislány akkor

nincs se csoki,se nyalóka,se játszótér.


néha beválik :)

2012. szept. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hahaha! Az en kisfiam ugyanennyi idos, kb hasonlo attituddal! Nem harap...de ugy ennyi. A foldhoz vagja magat nincs rajta fogas, a jatszoteren azt hiszi 4 eves ugy nyomul, hogy kapom a fraszt, sok helyen hagyom pakolni...mar nem erdekel ki mit gondol, valahogy el kell intezzem a dolgomat...de van "porazunk" joindulatu baratoktol kaptuk es hallom mikor egy-ket oregasszony megjegyzi ez a gyerek meg porazon van de bakker ha nem rakom ra, kiszalad a vilagbol egyenesen az autok ala! En is irigykedve nezem masok "nyugodt" olben ulo gyermekeit es nem ertem en miert nem ilyet kaptam...aztan mindig arra gondolok, hogy az enyem igazi tulelo egy atleta, nem fel az oroszlantol sem. Kiall magaert, okos es baratsagos. De hogy miert kell allandoan ellenkezo iranyba szaladni...?! Arra is szoktam gondolni ha elobb jot a dac akkor talan korabban is megy....
2012. szept. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!