Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor hogy is van ez? Az...

Most akkor hogy is van ez? Az én lányom is okos, csak nincs kedve hozzá? Vagy le van maradva értelmileg?

Figyelt kérdés

Lassan 14 hónapos lesz és nem integet, nem pápázik, nem dob puszit, nem tapsol, nem mond semmit...

Igazából amit csinál, hogy néha utánoz engem, pl segít gazolni, vagy összeszedni dolgokat. Ha hívom jön, hallásával nincs gond. De amíg mások már mutogatják mi hol van, ő csak néz rám bambán... Gond lenne? Vagy más babák fejlettebbek az átlagnál?


2012. szept. 2. 07:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Igen, kicsit le van maradva, de majd behozza!

Lányom is olyan 1,5 évesen kezdett integetni, tapsolni, pápát inteni...

3. Szülinapja előtt kezdett szavakat mondani, addig csak gagyoogott.


Mindenki gyermeke szépen beszélt, mondókázott, szobatiszta volt, 2,5 évesen, ő meg nagyon le volt maradva, de miután elkezdett beszélni, olyan gyorsan fejlődött, hogy 5-6 hónap alatt teljesen behozta a lemaradását mindenben!

Tudta ő a mondókákat

2012. szept. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Folyt. Tudta ő a mondókákat, csak nem

Mondta, tudta mi micsoda, mit hogy kell.. Csak nem

Tudta mondani, de aztán mikor elkezdett beszélni, olyanok előjött el belőle, amit nem is gondoltam hogy tud!


Mindenki más ütemben fejlődik!

Van aki hamar tud mindent, van aki később kezdi, de olyan 4 éves korra mindd össze nőnek, aki le volt maradva behozza a tudását, és egy szinten lesz a többiekkel, sőt!


Állandóan olvastam a gyereknek, állathangokat utánnoztam, és lányom tudja melyik állat hogy csinál, a színeket, míg az a gyermek aki hamarabb csinált mindent, ezeket nem tudja mai napig, keveri téveszti!


Szóval lehet még jobb is lesz valamiben a gyermeked, annak ellenére hogy most még nem csinálja!

Beszélj hozzá sokat, olvass neki, foglalkozz vele, rajtárizza a tudást, aztán majd egyszer csak elő jön belőle!

2012. szept. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Az Én kislányom 12 hónapos és 8 hónapos kora óta integet ,,puszit dob és magyaráz baba,mama,any,ap,pap töredékeket használja ránk .Nagyon mozgékony és kommunikatív ,viszont akaratos bestia. Már stabilan jár és magyaráz közben.

Neki ez az erőssége nem hiszem hogy minden babának így kellene.De Én megnézetném a babádat szakemberrel,az sosem árthat.Tehát nem azt mondom hogy le van maradva ;)

2012. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Az én babám is 8 hónapos, ő is pápázik,k tapsol!

De! Minden gyerek más ütemben fejlődik!

Barátnőmék másfél éves babája már elég sok szót mond, viszont a szomszéd ugyanennyi idős fia, meg még semmit. Szóval ne aggódj, minden gyerek más!

2012. szept. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Na meg még amit nagyon tud, hisztizni... :)

Jártunk régen fejlődésneurológiára, mert kicsit lasabb volt a mozgásfejlődése, de végül mindig mindent időben csinált. Azt mondta a neurológus, hogy legközelebb akkor találkozunk, ha önállóan jár a lányom. Lassan eljutunk ide is, mert már elég sokat totyog. Ott is meg tudják mondani, hogy mi lehet a gond, ugye?

Ja meg amúgy zagyvál rendesen, be nem áll a szája, de a szavakat nem használja konkrét dolgokra.

2012. szept. 2. 10:43
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem cirkuszi majom egy gyerek. Miért kellene pápáznia, puszit dobnia????

Én fiam soha nem tette, mai napig sem. 3,5 éves és átlag feletti okos, talpraesett, a játszótéren ő a főnök, mindenki az ő szavát issza.

Kislányom 1,5 éves, néha integet, ha akar. Puszit dobni nem is tanítottam, miért is kellene?????

Ő már 10,5 hós korától megy, nagyon jó a mozgásfejlődése. Pár szón kívül semmit nem mond. Fiam sem mondott 2,5 éves koráig. És???? Azóta be nem fogja a száját......

Az átlag gyerek a játszótéren nem integet, nem pápázik, nem mondókázik még 1,5 évesen sem. Itt mindig megjelennek a mindent tudó gyerekkel az anyukák és méginkább megijesztik a kezdő anyukákat.

Ha gondolod, említsd meg, semmit nem fog rá mondani a neurológus.

2012. szept. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a kiemelkedő gyerekekről inkább hallani, mint az átlagosakról. Mert az átlagossal nagyon nem dicsekszenek. Az anyukák meg ilyenkor csodálkoznak el, hogy jajj de le van maradva a gyerek :(


Igazából arra (is) lennék kíváncsi, hogy mennyire érti meg a körülötte lévő dolgokat? Minden 14 hónapos ugyanannyira érti, csak van aki nem ad róla visszajelzést?

2012. szept. 2. 14:36
 8/11 anonim ***** válasza:

6. vagyok. Talán próbáld meg, hogy bizonyos dolgokban utánoz -e, bár ő még nagyon pici.

Pl. etetésnél: kérsz még? nem? és rázd a fejed, majd egy-két hét múlva ő is fogja talán, ha nem kér.

Vagy: dugd ki a nyelvedet, talán ő is kifogja idővel.

Vagy: láttok kutyát, mondd, hogy vau-vau. Lehet, hogy idővel mondani fogja.

De,hogy egy idegennek pápázzon kérésre?????

Vagy kérd meg, hogy segítsen a ruhákat , játékokat pakolni. Tedd bele a dobozba,......

Szóval ilyeneket játszhatsz vele, de mondom, ő még szerintem elég pici baba.

Az, hogy írtad, hogy utánoz, az jó. Játssz vele sokat, majd fogja csinálni. De ő még a járással is próbálkozik. Ne legyél maximalista.

2012. szept. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha mutatom neki, hogy rakja a kockáit a helyére, akkor elrakja. Adom a kezébe, ő meg a dobozba, de egyedül is szokta csinálni.

Pápát nekünk sem int, pedig naponta többször integetünk neki és mondjuk is, hogy pá-pá.

A kutyákat imádja, mindig mondom neki, hogy kutyus, hátha egyszer mondja, meg persze vau-zok is. Eddig semmi.

Ha mondom neki, hogy felhívjuk apát, akkor nagyon örül, de lehet nem tudja miről van szó, csak a hanglejtésemre válaszol az örömével.

2012. szept. 2. 15:17
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Én úgy látom a 6oson kívül mindenki képes volt normális válaszra,senki nem dicsekszik ,leírta náluk hogy alakult ez.

Én sem tanítom a lányom sem integetni sem puszit dobni de tudja ,egyszerűen csak él köztünk , kommunikatív,így csinálja ezeket. Ha leírom mit tud ez köztük van nem azéért mert akkora dolog ,de nem is cirkusz !

Szerintem a kismamák maguk hajszolják ezt a megfelelni vágyást, nem a környezet tehet róla, ha azt mondod rendben van ez így hidd el a kutya nem fog ezzel csesztetni. De itt Te magad hoztad fel, magad diktálod az elvárásokat.

Nyugodj meg és kérdezz meg egy szakembert.

2012. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!